O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Spánek

Jak může mít stres negativní vliv na kvalitu spánku?

Jak zvládnout stres
Napsal David Vajda

Jak zvládnout stres?

Existuje několik zajímavých způsobů, jak zvládnout stres, který nás obklopuje téměř každý den. Minimálně o jedné variantě si v dnešním článku povíme. Určitě dobře víte, že zdravý spánek a stresové situace nejdou dohromady. Je více než jasné, že čím více stresu máte, tím více se to projeví na vaší kvalitě spánku.

Znáte to, než se večer chystáte usnout, tak se vám v hlavě honí ještě plno myšlenek a nápadů, které byste rádi třeba zítra udělali v práci. Bohužel tímto způsobem se bude váš spánek postupně odkládat a vy po nějaké chvíli začnete být stále více nervózní, jelikož nemůže usnout.

Jak zvládnout stres není jednoduché, ale jde to. Stres je jedna z největších příčin poruch spánku. Víte, jak s ním bojovat? Chtěli byste konečně nerušeně prospat klidně celou noc?

Základní definice stresu

Čím více pociťujeme fyzickou nebo psychickou zátěž na náš organismus, tím je jasnější, že pociťujeme stres. Jiným slovem můžeme stres rovněž nazvat jako nátlak či napětí cílené na naši osobu.

Jakmile se naše tělo nachází ve stresu, automaticky se spouští obranné mechanismy, o kterých ani nevíte, že je máte. Jakmile vše po nějaké době opadne, může u některých slabších jedinců nastat problém.

Čím se stres projevuje?

Nejčastěji se jedná o fyzické a psychické projevy. Jak může naše tělo na tyto projevy nejčastěji reagovat?

Časté změny nálad

Pocit zlosti a podrážděnosti

Zrychlený tělesný tep

Bolest hlavy

Zvýšený tlak v těle

Střevní potíže

Křeče v břiše

Třes v rukou

Pokud zažíváte stres opakovaně a ve větší míře, je velmi reálné, že po nějaké době může přerůst v chronický stres, jenž sebou následně přináší velká rizika.

Jednotlivé fáze stresu

Jakmile už naše tělo začne bojovat se stresem, zpravidla se začne bránit třemi způsoby.

Stav pohotovosti

V této situaci se v těle začne vyplavovat adrenalin. Mezi nejčastější projevy v této fázi je rychlejší bušení srdce nebo třes rukou.

Adaptace

Naše tělo začíná bojovat se stresem a snaží se mu přizpůsobit. Začínají fungovat obranné mechanismy našeho těla.

Totální vyčerpání

Naše tělo je natolik vyčerpané, že už se nespouštějí žádné ochranné mechanismy. Tělo se už kolikrát není schopné aktivně strachu bránit. U dlouhodobého setrvání na této úrovni se může po čase dostavit infarkt, deprese nebo nespavost.

Jak bojovat s nespavostí?

Pokud se nám opakovaně nedaří večer usnout, jedna z nejčastějších příčin pravděpodobně bude stres. Naše tělo je unavené, ale kompletní vyčerpání a přepětí organismu nám přesto nedovolí usnout.

Nedostatek kvalitního spánku se negativně projevuje i sníženou kvalitou života v pokročilejším nebo důchodovém věku.

TIP NAŠICH REDAKTORŮ: Před spaním nepijte kofeinové a energetické nápoje, raději si dejte Dreamly pro lepší a rychlejší usínání.

Obvyklé příčiny stresu

Jak zvládnout stres - situace

Pojďme si stručně říci, které jsou nejobvyklejší příčiny vzniku stresu v našem těle.

Nespokojenost s vlastním nebo pracovním životem

Vysoké pracovní nasazení (manažerské pozice, vedení lidí)

Partnerské problémy

Sportovní neúspěch

Dlouhodobé zranění profesionálních sportovců

Časté hádky

Finanční problémy (osobní dluhy, bankrot)

Traumatický zážitek (dopravní nehoda)

Stres má pro nás jednu obrovskou nevýhodu. Dokáže se v našem těle delší dobu hromadit, což pro naše tělo není dobře. Pokud nedocílíme toho, že ho alespoň budeme postupně odbourávat, může se doslova později jednat o časovanou bombu.

ZAJÍMAVOST: Víte, že za přibližně 60% onemocnění obyvatel, je hlavní příčinou stres? Naučte se ho postupně odbourávat s přírodním produktem Dreamly.

Jak se zbavit stresu?

Každému vyhovuje něco jiného. Nejčastěji si každý najde svoji metodu, jak zvládnout stres. Nicméně máme pro vás pár vhodných tipů, co účinně pomáhá se vypořádat se stresovými situacemi.

Různé metody cvičení (jóga, CrossFit, bojové sporty, rekreační sporty)

Bylinná koupel

Masáž celého těla

Četba knihy

Způsobů, jak zvládnout stres je mnoho, každý by se měl zařídit podle sebe, co mu nejvíce vyhovuje. Najdou se i takoví, kteří se stresovým situacím jednoduše nedokáží postavit. Následně to může vést k alkoholismu, konzumaci drog a jiných omamných látek nebo užívání předepsaných léků na stres.

SUPER TIP: Chcete se zbavit každodenního tlaku a napětí? Vyzkoušejte přírodní produkt složený z bylinek Dreamly.

Jak zvládnout stres přírodní cestou?

Jak zvládnout stres - situace

Mezi přírodní lék pro boj se stresem je určitě mučenka pletní. Účinně dokáže zmírnit nervové napětí v organismu. Dalšími přírodními léky mohou být kozlík lékařský nebo meduňka lékařská. Tyto bylinky jednoznačně pomohou vašemu organismu od nespavosti a stresu.

V produktu Dreamly nenajdete pouze tyto tři bylinky, ale třeba i šafrán setý, díky kterého se efektivně zbavíte i nervozity a třesu rukou.


 

Hodnocení článku
  • 72%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 72%
72%

O autorovi

David Vajda

Jsem tvůrce a majitel sportovního magazínu zaměřující se na různé tréninkové a stravovací systémy pro všechny věkové kategorie.
Aktuálně s více než 15ti letou praxí v oblasti profesionálního hokeje, zvyšování výkonu a přeměny postavy.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.