O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Zdravá výživa

Rychlé hubnutí u mužů nebo žen neovlivňuje zdravotní stav

Napsal David Vajda

Říká se, že rychlé hubnutí u můžu jde daleko snadněji než u ženského pohlaví. Je to ale skutečně pravda? Jakých chyb se dopouští obě pohlaví při shazování přebytečných kil? Co přesně zařadit do jídelníčku, aby výsledný efekt byl co nejvíce vidět? Následující řádky by vám mohly přinést odpovědi, které hledáte.

Rychlé hubnutí muži versus ženy

Pro muže je důležité mít atletickou postavu nebo být jako hora plná svalů. Snem žen je zase mít štíhlou postavu, s těmi správnými křivkami, ale zároveň pěkně zpevněnou, bez zbytečných tukových polštářků. Už jen z tohoto důvodu je potřeba k hubnutí mužů a žen přistupovat odlišnými metodami.

Krom toho, ženy i muži mají odlišné návyky, ať už třeba ve stravování, v životním stylu nebo v přístupu ke cvičení. Z fyziologického hlediska je zas potřeba říct, že stejně jako tělo muže a ženy ukládá jiným způsobem tuk, reaguje i jiným způsobem na fyzickou zátěž při cvičení. Toto vše je tedy potřeba zohlednit, pokud se máme dopracovat k receptu na dokonalou postavu.

Rychlé hubnutí a psychická podpora u žen

Všeobecně je známo, že kilogramy navíc trápí daleko více ženy než muže. V dnešní době je internet plný ženských diskuzí o hubnutí, kde si ženy vzájemně sdělují zkušenosti a vyměňují informace, jak zhubnout.  Někdy ženám jen stačí si o hubnutí povídat ostatními, aby vlastně zjistily, že na tom vůbec špatně nejsou a vše je v pořádku.

Ženy mívají daleko větší znalosti ohledně zdravého životního stylu, jak se správně a hlavně zdravě stravovat, a snaží se je uplatňovat v praxi. Něžné pohlaví taktéž velice snadno podléhá různým formám diet, které v drtivé většině případu nejsou efektivní.

Muži a jejich cesta za hubnutím

Rychlé hubnutíMuži většinou hubnou jen jednou v životě. Zhubnou a postavu si už dokážou udržet. V tomto se liší od žen, které se často trápí různými dietami. Střídají období hubnutí a přibírání, a jejich život je díky tomu jako na houpačce.

Hlavní motivací pro muže není rychlé hubnutí jako takové, ale většinou jim jde o zlepšení fyzické kondice nebo řešení zdravotních problémů. Proto mezi sebou neřeší diety, o kterých až tak moc nevědí, maximálně si spolu vyměňují tipy na různá cvičení, chodí společně sportovat nebo do posilovny. Nikdy tedy neuslyšíte skupinku chlápků sedět v hospodě a bavit se, jestli jeden zrovna přibral nebo nepřibral, jestli začal držet dietu.

Muži o těchto problémech nemluví, oni rovnou konají. Pokud vidí problém ve vlastní váze, přestanou jíst tučné maso a uzeniny, přestanou popíjet po večerech pivo, omezí příjem cukru a kila letí velice rychle dolů. Je to o vůli, disciplíně a víře dosáhnout výsledků se svým tělem a dokázat hlavně sobě, popřípadě i okolí, že nic není nemožné. Pokud má každý svůj cíl, vše se dá zvládnout.

Problémové partie mužů a žen

U mužů je nejproblémovější partií břicho. To je místo, kde se ukládá největší procento celkových přijatých tuků. O Česku se říká, že jsme národ pivařů a právě pivo je jeden z největších zabijáků štíhlé postavy. Pokud ale jsou vaše zásoby tuku na břichu příliš velké, měli byste se zamyslet.  Hrozí vám totiž mnohem větší riziko srdečních a cévních komplikací, mozkových příhod a infarktu.

Žena je ta, která přivádí na svět nový život, přivádí na náš svět děti, proto se nejvíce tuku shromažďuje kolem reprodukčních orgánů, aby byly co nejvíce ochráněny a mohly zabezpečit bezpečný příchod novorozence na svět. Proto ženy nejčastěji přibírají v oblasti stehen a hýždí, méně potom na břichu.

Základem je tedy zaměřit se na tyto partie vhodnými posilovacími cviky, ale zároveň procvičovat taky zbytek těla. Nesmíme zapomenout ani na zdravý jídelníček, který zajistí úspěšné redukování váhy. Výsledky nečekejte během několika dní nebo týdnů, mohou se dostavit třeba za půl roku nebo až za rok.

Pomalejší metabolismus u žen

Rychlé hubnutíRychlost metabolismu je ovlivněna nejen naší aktivitou, ale zejména množstvím svalové hmoty. Ta je vyšší u mužů, takže jejich rychlé hubnutí je tedy více intenzivnější. Svou roli zde má i to, že mužský bazální metabolismus je přirozeně asi o 15 procent vyšší, než ženský.

Nedílnou úlohu hrají také hormony. Zatímco mužský hormon testosteron podporuje růst svalů a zrychluje metabolismus, v případě ženského hormonu estrogenu je jeho úkolem řídit ukládání tuků v oblasti hýždí a stehen.

Proto si ženy musejí dávat velký pozor na jídelníček a prohřešky jim nejsou tolerovány.  Hubnou pomaleji a obtížněji, s přibývajícím věkem to je ještě obtížnější. Je dokázáno, že během stejné sportovní aktivity spálí muž více kalorií než žena, proto musí ženy vynaložit daleko větší úsilí, aby dokázaly odstranit problémy s váhou. Je to tedy běh na dlouho trať.

TIP: Chceš snížit tělesnou váhu a získat vysněné tělo? Otestuj nejkvalitnější stravovací metodu na trhu od Chytrý jídelníček, které jsou právě teď k dispozici pro tebe.

Pohyb, pohyb a zase pohyb

U obou pohlaví ale platí jedna zásada. Pokud nepřekonáme vlastní lenost, nebudeme se snažit do svého života zapojit více pohybu, nikdy se nám zhubnout nepodaří. Vytvarovat a zpevnit problémové partie už musíme docílit pomoci pokročilejšího cvičení a navštěvování posilovny.

Nikdo není nucen být každý den v posilovně. Třeba ranní procházka do práce a pak z práce je taktéž výborný přísun pohybu. Skvělou možností je práce na vlastní zahrádce, pokud ji máme k dispozici. Nakonec by bylo dobré zmínit, že u žen je častou chybou střídání odlišných druhů diet, které unavují metabolismus a hubnutí je potom znatelně pomalejší.

Hodnocení článku
  • 80%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 80%
80%

Sdílejte tento článek se svými známými

Aktuálně tento článek doporučuje:

O autorovi

David Vajda

Jsem tvůrce a majitel sportovního magazínu zaměřující se na různé tréninkové a stravovací systémy pro všechny věkové kategorie.
Aktuálně s více než 15ti letou praxí v oblasti profesionálního hokeje, zvyšování výkonu a přeměny postavy.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.