O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Tipy a návody

Trápí vás bolest lokte? Víte, jak s bolestí účinně bojovat?

Bolest lokte
Přečtěte si v tomto článku, jak minimalizovat a eliminovat bolest vašich kloubů.

Bolest lokte

Pokud aktivně sportujete nebo vám naopak pohyb neříká vůbec nic, určitě si dávejte pozor na váš celkový kloubní aparát. Bolest lokte bývá jednou z nejčastějších kloubních problémů po třicítce. V lidském lokti se nacházejí 3 základní kosti – ramenní, loketní, vřetenní. Víte o tom, jakou funkci každá z nich splňuje?

Ramenní a loketní kost umožňuje narovnání a ohnutí celé končetiny. Další spojení je mezi ramenní a vřetenní kostí, vřetenní a loketní zase umožňuje otáčení dlaně směrem nahoru a dolu. Pokud vás bolí loket, jedná se o nepříjemnou tupou bolest. Bolest lokte se dá rozdělit do 3 kategorií podle toho, jak bolest vznikla.

1. Bolest lokte z úrazu

Bolest lokte z úrazu
Nejčastější riziko úrazu – pád nebo tvrdý úder na loket.

Jestliže patříte mezi aktivní jedince sportování, tak úrazy vám pravděpodobně nebudou úplně tak cizí.

Nejčastějším úrazem, jenž může způsobit bolest lokte, může být pád nebo tvrdý úder. V tomto případě hrozí velké riziko nejenom natažení svalových vláken, ale také jejich natržení. Kromě sportovních aktivit je velmi pravděpodobné, že k bolesti lokte z úrazu může dojít při přemisťování těžkých břemen nebo předmětů doma, v posilovně či práci.

Jakmile dojde k tomuto problému, této bolesti se můžete jednoduše zbavit. Loket moc nezatěžujte, chlaďte ho ledem a naneste na něj třeba koňskou mast proti bolesti.

Následně doporučujeme začít aplikovat kvalitní strečink a postupně loket začít zatěžovat.

NÁŠ SUPER TIP: Máte ostré bolesti v oblasti lokte? Omezují Vás tyto bolesti v běžném i pracovním životě? Vyzkoušeli jste již různé druhy terapií, ale problémy stále přetrvávají? Na základě osobního testování našeho redaktora Honzy, můžeme doporučit přírodní doplněk stravy Kloubus, který účinně pomáhá od bolesti loktů a kolen. Do 1 měsíce od začátku užívání začne být váš kloubní aparát zase plně funkční a bez omezení pohybu.

2. Bolest lokte z přetěžování

Bolest lokte - biceps
Bolest lokte způsobuje i nadměrné přetěžování a zvedání těžkého závaží.

Tato bolest se bude objevovat, pokud budete svůj loket zatěžovat na základě stejně se opakujícího pohybu.

Bursitida

Bursa je šlachový váček, který se nachází v oblasti kloubu a úponu šlach. Bursitidy vznikají přetížením a přímým tlakem na bursu. Následně se bursa začíná plnit tekutinou, jenž dráždí k nepříjemné bolesti. Bolest lokte je poté o to intenzivnější. Celý tento proces nazýváme aseptická bursitida a mezi její hlavní příčiny patří infekce.

Tato nežádoucí infekční bursitida může být doprovázena také teplotou.

Tenisový loket

Tenisový loket je nepříjemné zranění vznikající dlouhodobým nebo jednorázovým přetížením úponu natahovačů zápěstí a prstů. Bolest lokte nejčastěji poznáte při dotyku. Během tenisového loktu bolest nejprve po nějaké době ustoupí, ale po opětovné zátěži se bolest lokte znovu vrací.

Jak tenisový loket léčit?

Nejideálněji se nabízí konzervativní léčba ve formě vyloučení zátěže na danou partii nebo znehybnění loktu. Pokud selže konzervativní léčba, poslední možností je léčba operativní.

3. Nemoc postihující kloub

Nemoci kloubů
Bojujte s nemocnými klouby.

Existuje hned několik druhů nemocí, které způsobují bolest lokte a negativně ovlivňují jeho funkčnost. Mezi tyto nemoci patří:

Revmatoidní artritida

Tento druh onemocnění nejčastěji postihuje oblast lokte. Škodlivé látky postupně napadají zdravé buňky a tkáně v těle, které způsobují zánět a nepříjemnou bolest lokte.

Osteoartritida

Největším problémem tohoto onemocnění je postižená část chrupavky. Chrupavka má schopnost se postupně uvolňovat směrem dolů od kloubu. Následně opět dochází k možnému výskytu zánětu a bolest lokte se může stupňovat.

Ostechonritida

Jedná se o velmi ojedinělé onemocnění. Velmi často se vyskytuje u dětí a mladistvých. Nejčastěji se vytváří v našich kolenou a je doprovázeno nepříjemným zánětem.

Jak bojovat s bolestí lokte?

Jak omezit bolest kloubů
Způsoby, jak eliminovat bolest kloubů.

Bolest lokte je velmi nepříjemná věc, a pokud to jde, určitě se ji vyhněte, kromě toho hledejte vhodné způsoby prevence, aby vás klouby v pokročilejším věku třeba nepříjemně nepřekvapily.

Ideální je před každou sportovní aktivitou se řádně zahřát a provést kvalitní strečink. Vyhýbejte se cvikům, kde je velký tlak na svaly předloktí, dále neprovádějte cviky s opakovanou a jednostrannou aktivitou na loket.

Myslete na regeneraci, která je rovněž velmi podstatná vzhledem k možnému vzniku zranění. Jaké léčby mezi ně můžeme zařadit?

Medikace

Léčba teplem

Léčba chladem

Injekce

Netradiční/Alternativní léčba

TIP: Pociťujete nepříjemnou bolest v loktu nebo kolenu? Nevíte si rady, jak postupovat a bolesti se zbavit? Podívejte se po způsobu, jak účinně bojovat s onemocněním kloubů.

Co si z toho vzít?

Jak jste si mohli přečíst v článku, příčin a druhů bolesti kloubů je hned několik. Pokud se vám podaří zjistit, z čeho přesně pramení vaše bolest lokte, můžete obratem nastavit vhodnou léčbu.

Jednou ze zaručených, ale ne pokaždé účinných metod léčby, může být klidně jen delší odpočinek.


Hodnocení článku
  • 83%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 83%
83%

Líbí se Vám tento článek?

Sdílejte tento článek se svými známými.

O autorovi

Eva Domesová

Jmenuji se Eva Domesová, jsem redaktorkou tohoto sportovního magazínu. Pravidelně sleduji nové trendy na trhu v oblasti medicíny a doplňků stravy. Kromě toho se aktivně zapojuji do konzultace a rozhovorů s našimi čtenáři.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.