O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Recenze produktů

VEGANUS – Komplexní doplněk stravy pro vegany

Komplexní doplněk stravy pro vegany
Napsal David Vajda


ZDRAVÝ ORGANISMUS BEZ ŽIVOČIŠNÉ STRAVY


Pokud se zabýváš specifickými výživovými směry, jako je například veganství nebo vegetariánství, pak pro tebe jistě není překvapením, že musíš řadu účinných a pro organismus prospěšných látek doplňovat i mimo svůj běžný jídelníček.

Protože i když je strava založená čistě jen na rostlinné složce zcela přirozená, přesto není jednoduché ji vyvážit tak, aby odpovídala všem výživovým požadavkům našeho těla.


ZDRAVÁ VÝŽIVA URČENÁ PRO TEBE


doplněk stravy veganus

Když se řekne veganství nebo vegetariánství, tak většině automaticky naskočí zdravá výživa. To je zcela v pořádku – ovšem jen do chvíle, kdy při tomto typu stravování nasloucháme svému tělu. Naopak v případě, že se vše změní až v otročinu, následující přesný poměr sacharidů, proteinů a lipidů, nelze už ve většině případů o normálním a nenáročném stravování téměř hovořit.

Jak tvému tělu však zajistit dostatek hodnotných výživových látek v jídelníčku, kde jich zkrátka a dobře pěkných pár chybí? Samozřejmě je možné vsadit na pečlivé plánování každodenních jídel s přesným jídelníčkem vyváženým na týden nebo i déle dopředu. To je ovšem pracné a velmi náročné na čas i osobní disciplínu.

Další řešení proto představuje doplnění potřebných živin jednoduše díky přírodním doplňkům stravy. Ty do těla dodají všechno, co ke své spokojenosti potřebuje, a to opravdu snadno.


VEGANUS NEJEN PRO VEGANY


veganus - 30 tablet

Přírodních doplňků stravy, určených právě pro specifické směry vegetariánství a veganství, je na našem trhu hodně. A jak si tedy vybrat ten správný? Začni s tím, jaký máš jídelníček. Všeobecně platí, že každá konkrétní země má optimální přístup k různým druhům surovin. I když se některé vzorce opakují, přesto je jídelníček vegetariánů trochu jiný v ČR a trochu jiný třeba ve Francii. Naším prvním doporučením je tedy výběr výrobku, zaměřeného čistě na specifické české výživové potřeby.

A přesně takový je VEGANUS, který se zrodil u nás. Zlaté české ručičky, říká se. A tady rozhodně nejde o nadnesený pojem. Naopak. Pokud si ho pořídíte, získáte 100% veganský produkt bez jakýchkoliv živočišných složek se širokou škálou vitamínů a minerálů. Jde o komplex živin, jenž jsou pro lidský organismus důležité, ale zároveň se z čistě jen rostlinné stravy získávají opravdu obtížně.

Na využitelnosti živin si však VEGANUS zakládá. Špatně sestaveného poměru látek, jenž by se vzájemně nepodporovaly v účinku, se tak opravdu nemusíte bát. Výsledkem několikaleté práce českého týmu je totiž přesný opak.


BENEFITY VEGANUSU


KOMPLEXNÍ DOPLNĚK STRAVY

VEGANUS obsahuje vitamíny, minerály a prvky, které se z rostlinné stravy získávají obtížně.

PŘÍRODNÍ SLOŽENÍ

VEGANUS složen ze 100 % veganských zdrojů neživočišného původu.

NEZATĚŽUJE PLANETU

VEGANUS se vyrábí v ČR, díky čemuž eliminuje uhlíkovou stopu. Samotné tablety se balí do materiálu s certifikací FSC® pro záruku těžby dřeva v souladu s ekologickými principy.


DETAILNÍ INFORMACE O VEGANUSU


VEGANUS — DOPLNĚK STRAVY — 30 TABLET

Splňuje ohlašovací povinnosti na Ministerstvu zemědělství a je certifikován státním zdravotním ústavem v Praze.

Certifikaci si můžeš ověřit zde.

Složení — Theobroma cacao (extrakt – 10 % theobrominu), Morinda citrifolia (extrakt 5:1), Vitamin C (kyselina L-askorbová), Citrus aurantium (extrakt – 60 % hesperidinu), Frumaran železnatý, Citran zinečnatý-dihydrát, Vitamin B5 (pantothenát vápenatý), Vitamin B6 (pyridoxin-hydrochlorid), Vitamin B2 (riboflavin), Jodid draselný, Vitamin K2 (menachinon), Seleničitan sodný, Vitamin D3 (cholekalciferol), Vitamin B12 (kyanokobalamin), plnidlo: Mikrokrystalická celulóza, Maltodextrin, látka protispékavá: Stearan hořečnatý.

Doporučené dávkování — 1 tableta 1x denně během nebo po jídle zapít vodou či jiným vhodným nápojem.

Upozornění — Nepřekračuj doporučené denní dávkování. Výrobek nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu a zdravý životní styl. Nepoužívej tento výrobek, trpíš-li alergií na kteroukoli jeho složku. Není určeno dětem. Není vhodné pro těhotné a kojící ženy. Ukládej mimo dosah dětí.

Skladování — Uchovávej v suchu a temnu při teplotě do 25 °C a mimo dosah přímého slunečního světla. Ukládej mimo dosah dětí.

Hmotnost balení — 40 g, 1 tableta = 900 mg

Výrobce — Primulus Group, s.r.o., Novoveská 2057/5d, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory


CO OBSAHUJE 1 TABLETA DENNĚ


veganus doplněk stravy pro vegany

KLÍČOVÉ SLOŽENÍ VEGANUSU – I.

Theobroma Cacao

Extrakt – 10 % Theobrominu

Kdo by neznal kakao a jeho blahodárné účinky. Kakao obsahuje okolo 300 biologicky aktivních látek. Jde zejména o antioxidanty a celou řadu vitaminů a minerálů.

Morinda Citrifolia

Extrakt 5:1

Morinda citrifolia neboli Noni podporuje přirozenou obranyschopnost – imunitní systém. Zlepšuje také duševní a fyzické výkony.

Vitamin C

Kyselina L-askorbová

Vitamin C je jedním z nejdůležitějších vitaminů vůbec. Vitamin C přispívá k udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu i po něm. Přispívá také k normální tvrobě kolagenu pro normální funkci chrupavek, kůže, dásní a zubů.

Citrus Aurantium

Extrakt – 60 % Hesperidin

Citrus aurantium, neboli divoký pomeranč je po staletí využíván k posílení a pročištění celého organismu. Napomáhá ke zdravému spánku, podporuje normální funkci dýchacího systému a napomáhá k nervové pohodě, uklidnění a relaxaci.

KLÍČOVÉ SLOŽENÍ VEGANUSU – II.

Železo

Železo přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, ke snížení míry únavy a vyčerpání, k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu. Dále železo přispívá k normální funkci imunitního systému a k normálnímu procesu dělení buněk.

Zinek

Zinek přispívá k normálnímu metabolismu sacharidů, normální syntéze bílkovin, normální metabolismu makroživin, normálnímu metabolismu mastných kyselin a normální syntéze DNA. Rovněž přispívá k udržení normálního stavu kostí, vlasů, nehtů a pokožky.

Vitamin B5

Vitamin B5 neboli kyselina pantothenová přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, normální syntéze a metabolismu steroidních hormonů a vitaminu D. Také přispívá ke sníženi míry únavy a vyčerpání i k normální mentální činnosti.

Vitamin B6

Vitamin B6 přispívá k normální syntéze cysteinu, k normálnímu energetickému metabolismu a k normální činnosti nervové soustavy. Dále vitamin B6 přispívá k normální tvorbě červených krvinek, k normální funkci imunitního systému, a také přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Riboflavin

Vitamin B2

Riboflavin přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, normální činnosti nervové soustavy, k udržení normálního stavu sliznic, k normálnímu metabolismu železa. Také přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a k ochraně buněk před oxidativním stresem.

DODATEČNÉ SLOŽENÍ VEGANUSU

Jód

Dalším velmi důležitých a pro vegany a vegetariány nedostatkovým prvkem je jód. Vegani jsou považováni dokonce za rizikovou skupinu, co se nedostatku jódu týče a studie potvrzují, že mají v krvi až o 50 % nižší koncentraci jódu než vegetariáni. Jód přispívá k normální tvorbě hormonů štítné žlázy a k normální činnosti štítné žlázy.

Vitamin K

Vitamin K je vitamin rozpustný v tucích jeho označení je odvozeno od německého slova „koagulation“ – tedy procesu srážení krve, a právě s krví je tento vitamín nejčastěji spojován. Nicméně vitamin K také přispívá k udržení normálního stavu kostí.

Selen

Selen je velmi důležitý esenciální prvek, který má zdraví prospěšné účinky a je potřeba zajistit jeho adekvátní příjem. Rovněž přispívá k normální spermatogenezi, normální činnosti štítné žlázy a k ochraně buněk před oxidativním stresem. Dále přispívá k normálnímu stavu nehtů a vlasů.

Vitamin D3

Vitamin D přispívá k normálnímu vstřebávání vápníku a fosforu, a také přispívá k normální hladině vápníku v krvi. Rovněž přispívá k normální funkci imunitního systému a podílí se na procesu dělení buněk. V produktu VEGANUS je zastoupen velmi vzácný vitamin D3 pocházející z čistě veganských zdrojů, konkrétně z mořských řas a algae.

Vitamin B12

Vitamin B12 je jedním z nejdůležitějších vitamínů, který je nutno doplňovat konzumuješ-li neživočišnou stravu. Podílí se na celé řadě procesů v těle. Vitamin B12 přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, k normální činnosti nervové soustavy, normální psychické činnosti a normální funkci imunitního systému.


CENA A KDE KOUPIT VEGANUS


doplněk stravy pro vegany

Posledním znakem kvalitního výrobku je přívětivá cena. Nesmíš se ovšem dívat na celkovou za balení, ale na tu, kterou zaplatíš za jeden den užívání. Podle toho totiž nejlépe odhadneš, zda do svého zdraví investuješ dostatečně.

A jak je to v případě přípravku VEGANUS?

Za jeho výrobou stojí česká společnost Primulus Group. Ta je známá tím, že pro distribuci svých produktů nepoužívá žádné překupníky, ale zasílá je svým zákazníkům osobně.

Nedochází tedy k negativnímu navyšování ceny vlivem různých marží. Platíš tedy opravdu jen za výrobek, a nikoli za jeho vystavení například v regálu nebo za různé promo akce.

A jaká je tedy cena přípravku VEGANUS?

Krásných 499 Kč za jedno balení, takže tě doporučená dávka na den vyjde na pouhých 18 Kč. A tolik přece do svého zdraví určitě investovat můžeš.


VÝHODY A NEVÝHODY VEGANUSU


Pozitiva VEGANUS:

 • komplexní přípravek, stačí jen jedna tableta denně
 • český výrobek určený specifikům českého uživatele
 • 100 % veganský původ bez složek živočišného původu
 • jednoduché užívání i dávkování
 • maximální využitelnost účinných látek v přípravku
 • ekologické balení

Negativa VEGANUS:

 • balení je dostupné jen po 30 tabletách, s ohledem na životní prostředí by mohly být k dispozici i větší

VEGANUS KONKURENCE (VIRIDIAN) KONKURENCE (PROVIOTIC)
100% VEGAN A BIO
BEZ ALERGENŮ A LAKTÓZY
PŘÍZNIVÁ CENA
ČESKÝ VÝROBCE
CHCI KOUPIT


PROČ JE VEGANUS JEDINEČNÝ


veganus - balení 30 tablet

VEGANUS ti dodá potřebné vitaminy (B12 a D), minerální látky (vápník) a stopové prvky (železo, zinek, jód). Navíc obsahuje extrakty z Noni, kakaa a citrusové bioflavonoidy, která slouží k lepšímu vstřebávání vitaminu C.


ZÁVĚR RECENZE


A jak tedy výrobek zhodnotit? Především je třeba poznamenat, že díky kompetentnímu složení a nutnosti užívání pouze jedné tablety denně patří k tomu, nejlepšímu, co na našem trhu najdeš. Cílí především na vegetariány a vegany, ale využít ho mohou všichni, kdo se o své zdraví zajímají.

Je 100% veganský a obsahuje prospěšné látky v dobře využitelné formě. A jako bonus tě potěší i jeho přívětivá cena, a to díky přímému prodeji od společnosti Primulus Group (vitamíny ti domů dorazí za pár dní, nemusíš na jejich účinky tedy dlouho čekat).

Vzhledem k výše vypsaným pozitivům lze tedy užívání přípravku VEGANUS jednoznačně doporučit.


Čerpáno ze zdrojů:

 1. Veganus.cz
 2. Healthline.com – 11 Foods That Healthy Vegans Eat 
 3. Vegan.com – The Best Vegan Foods from A to Z

DOPLNĚK STRAVY VEGANUS - Výrobek pro zdravý organismus bez živočišné stravy
 • CELKOVÉ HODNOCENÍ ZA DRZSEFIT.cz
 • 100% VEGAN A BIO
 • PŘÍRODNÍ SLOŽENÍ
 • BALENÍ VÝROBKU
 • CENA VÝROBKU
 • BEZ LAKTÓZY A VEDLEJŠÍCH ÚČINKŮ
4.8

Líbí se Vám tento článek?

Sdílejte tento článek se svými známými

O autorovi

David Vajda

Jsem tvůrce a majitel sportovního magazínu zaměřující se na různé tréninkové a stravovací systémy pro všechny věkové kategorie.
Aktuálně s více než 15ti letou praxí v oblasti profesionálního hokeje, zvyšování výkonu a přeměny postavy.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.