O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Recenze produktů Zdravá výživa

KLOUBUS recenze – 6 potravin zabraňující bolest kolene

KLOUBUS recenze - silná bolest kolene
Napsal David Vajda

Říkáš si, že nepříjemná bolest kolene tě nemůže přece potkat. Aktuálně se cítíš skvěle, v nejlepší kondici a na vrcholu svých sil. Taková bolest kolene se stává pouze starším lidem.

Ovšem už nyní je potřeba si uvědomit, že toto tvrzení rozhodně není pravda!

Aktuálně stále více mladých lidí řeší problémy bolesti kolene kvůli artritidě nebo zranění, které mohlo nastat třeba při sportovním zatížení. Velké bolesti mohou dále způsobovat nejrůznější záněty a problémy s pohyblivostí celého kolenního aparátu. Každý člověk, který trpí jakýmkoliv problémem s klouby, by se měl co nejrychleji dopátrat vzniku bolesti a okamžitě ji efektivně léčit.

Jelikož naprostá většina obyvatelů naší republiky nemá žádné přesnější informace ohledně funkčnosti kolenních kloubů, následné léčení vzniklých problémů může být o to náročnější a nákladnější. Když už bolest kolene nastane, dokážu ti od možných bolestí snadno pomoci během velmi krátké doby.

TIP: Pokud hledáte doplněk stravy pro bezbolestné klouby a vazy, není nic jednoduššího než vyzkoušet výborný a námi ověřený český produkt KLOUBUS. Více informací zde!

Jak funguje lidské koleno

KLOUBUS recenze - bolest kolene

Lidské koleno neboli kolenní kloub je jeden z vůbec nesložitějších kloubů v našem těle. Takže jakoukoliv bolest kolene naše tělo snáší docela negativně. Koleno spojuje stehenní kost, holenní kost a čéšku. Zároveň umožňuje ohyb naší nohy a zajišťuje stabilitu celého těla.

Kolenní kloub je nezbytný pro tyto vykonávané činnosti našeho těla:

 • Chůze
 • Běhání
 • Skákání
 • Lezení
 • Prakticky veškerý pohyb

Jaké jsou jednotlivé části kolena?

 • Kosti
 • Chrupavka
 • Svaly
 • Vazy
 • Šlachy

Všechny zmíněné části kolena jsou velmi náchylné ke zranění nebo oslabení, ze kterého následně pramení nepříjemná bolest kolene. Abys dokázal účinně řešit bolest kolene, existují velmi hodnotné doplňky stravy, které tě bolesti dokáží velmi rychle zbavit.

CHCI VYZKOUŠET KLOUBUS

Vitamíny omezující bolest kolene

Jestli chceš mít zdravé a pevné kosti je potřeba do těla pravidelně doplňovat 2 základní vitamíny. Pokud docílíš toho, že se zaměříš na přísun těchto vitamínů, bolest kolene tě už nebude ohrožovat.

O jaké vitamíny se tedy přesně jedná?

 • Vápník
 • Vitamín D

Tyto látky jsou naprostý základ pro tvůj správně fungující kolenní aparát. Vápník ti bude pomáhat, aby se ti správně vyplnila a tvořila struktura kostí a zubů. Vitamín D je zase důležitý pro ideální vstřebávání vápníku a růstu kostí.

Obě látky potřebuješ mít v těle jednak v mládí, ale i v pozdějším věku. Přísun by měl být pravidelný. Zamezíš tím možnému budoucímu zranění, zánětům nebo bolesti kolene.

Jelikož jsme osobně vyzkoušeli velmi kvalitní doplněk stravy proti bolesti kolene, tak máme pro tebe i velmi zajímavá čísla. Dospělí lidé do 50 let by měli pravidelně do těla přijímat 1000 g vápníku a 200 UI vitamínu D během dne. Zatímco lidé nad 50 let mají hodnoty o něco zvýšené a měli by tělu denně dodávat 1200 g vápníku a 600 UI vitamínu D.

Mým cílem v tomto článku je ti představit, které běžné potraviny jsou schopny ti tyto dvě látky v bohaté míře dodat.

PS: Český produkt KLOUBUS obsahuje přesně potřebné denní dávky vápníku a vitamínu D, které tělo potřebuje. Kompletní informace ZDE!

Sýr

Sýr zabraňující bolest kolene

Sýry jsou obecně velmi bohatým zdrojem vápníku.

Asi není úplně vhodné sýry konzumovat na kila. Složení sýrů rovněž obsahuje velké množství tuků. Z vlastní zkušenosti všem doporučuji konzumovat denně několik plátků čedaru. Ten zajistí požadovaný přísun vápníku a vitamínu D do těla. Bolest kolene i pomocí sýrů můžeš postupně oddalovat a nakonec odstranit natrvalo.

Mléko

Bolest kolene - mléko

Mléko rozhodně řadíme jako další skvělý přísun vápníku a vitamínu D.

Najde se plno odpůrců mléka z důvodu vyššího obsahu laktózy ale i plno zastánců, kteří mají mléko prostě rádi a chutná jim. Sklenice nízkotučného mléka sice obsahuje okolo 80 kalorií, na druhou stranu získáš více než 30% doporučené denní dávky vápníku a vitamínu D.

V obchodech je dobré rovněž vybírat značky, které mají navýšený obsah těchto látek. Vyzkoušej vypít minimálně 3 sklenice mléka denně a uvidíš, že bolest kolene tě už znovu nepřekvapí.

Jogurt

KLOUBUS recenze - jogurt

Další pomocník pro dodávky velkého množství vápníku a vitamínu D do těla.

Pokud budeš konzumovat minimálně jeden kelímek nízkotučného jogurtu denně, zajistíš tím přísun přibližně 20 – 30% obou těchto látek. Takové řecké jogurty obsahují z pravidla o něco méně těchto zdravých a výživných látek.

Losos

KLOUBUS recenze - losos

Určitě dobře víš, že jako většina ryb, tak i losos obsahuje velké množství omega – 3 mastných kyselin. Nicméně už méně lidí je obeznámeno s informací, že zhruba 150 g lososa obsahuje skoro 100% denní dávky vitamínu D.

Doporučuji tedy jíst hodně ryb, bolest kolene a kloubů tě už více trápit nebudou.

Tuňák

KLOUBUS recenze - tuňák

Další ryba bohatá na mastné kyseliny.

Pro příklad si uveďme, že 100 g tuňáka obsahuje přibližně 40% doporučené denní dávky vitamínu D.

Dalším bohatým zdrojem vitamínu D může být třeba tuňák ve vlastní šťávě nebo oleji. Záleží na chuti každého individuálně.

Vejce

KLOUBUS recenze - vejce

Pro mě osobně nejoblíbenější příjem vitamínu D.

Pro představu 1 vajíčko natvrdo má v sobě pouze 6% denní dávky vitamínu D. Jedná se tak o jednu z dalších chutných možností, jak zastavit možnou bolest kolene.

U tohoto přísunu vitamínu D je důležité podotknout, že hlavní zdroj je obsažen pouze ve žloutku.

ZAJÍMAVOST: Zdravá výživa je základem pro správné fungování kloubního aparátu. Lze to i řešit formou doplňků stravy. Přečtěte si více ZDE!

Závěr

KLOUBUS recenze - zdravé potraviny

Snažil jsem se ti představit ty nejkvalitnější potraviny pro pevné zdraví tvých kloubů a kostí. Myslím si, že většina těchto potravin jsou pro tebe naprosto běžné. Takže kromě jejich výtečné chuti, mohou tyto potraviny pomoci i tvému zdraví a pohybovému ústrojí.

Navíc jako bonus pro naše čtenáře jsme otestovali jedinečný doplněk stravy KLOUBUS, který je díky svým pozitivním účinkům pro klouby a šlachy nejen pro aktivní sportovce naprosto bezkonkurenční.

OBJEDNAT KLOUBUS

Další zajímavé články:


Hodnocení článku
 • 98%
  Aktuální hodnocení čtenářů - 98%
98%

Líbí se Vám tento článek?

Sdílejte ho nebo pošlete svým známým.

O autorovi

David Vajda

Jsem tvůrce a majitel sportovního magazínu zaměřující se na různé tréninkové a stravovací systémy pro všechny věkové kategorie.
Aktuálně s více než 15ti letou praxí v oblasti profesionálního hokeje, zvyšování výkonu a přeměny postavy.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.