O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Ostatní Tipy a návody

Koronavirus v Česku: Jak se proti němu účinně bránit

Buňka koronaviru
Koronavirus: Zhruba 80 % případů infekce koronavirem proběhne v mírnější formě.
Napsal Honza

Boj s koronavirem

Dodržování nastavených hygienických pravidel českou vládou je nezbytné. Koronavirus v Česku se naplno rozšířil začátkem března tohoto roku a začíná páchat škody nejen na našem zdraví, ale také živnostníkům a firmám v jejich podnikání. Pro všechny občany Česka je nyní nutné dbát maximální dodržování hygieny při aktuálně probíhaném virovém onemocnění (pandemie, COVID-19). Lékaři, zubaři, zdravotníci a jejich personál každý den vystavují své zdraví a životy proti této pandemii, aby ochránili nás, občany České republiky.

Právě díky tohoto důvodu bychom si měli mýt pravidelně ruce antibakteriálním mýdlem či gelem, a splnit si aspoň toto hygienické minimum, které může zdravotnickému personálu pomoci. Nejen sociální sítě už několik dní zaplavují internet tím, že je nařízeno vládou pro všechny občany nosit roušku a důkladně si mýt ruce bez výjimek.

ZAJÍMAVOST O KORONAVIRU COVID-19: Určitým nebezpečím současného koronaviru je fakt, že postižený dlouhou dobu nemusí vědět, že je nakažen. Inkubační doba (období mezi vstupem nákazy do organismu a prvními projevy nemoci) se totiž udává v rozmezí 2–14 dní, průměrně 5 dní. Matchaga je účinný pomocník pro kompletní detoxikaci organismu a nastavení silného imunitního systému během aktuální pandemie v Česku.

Matchaga elixír

Proč si pečlivě chránit oblast obličeje?

Koronavirus v Česku - noste roušku
obrázek z unsplash.com

Hlavním důvodem je především aktuální Nařízení vlády, které platí bez výjimek pro všechny občany a je nezbytné se tímto nařízením řídit.

Dalším podstatným důvodem je zvýšené riziko přenesení nákazy. Pokud si vezmete šátek nebo obyčejnou jednorázovou roušku, nejedná se o 100 % ochranu před tímto virem. Pouze tím snížíte riziko, že sami tento vir dostanete nebo přenesete tuto nákazu na jiného člověka.

Může se stát, že koronavirus máte, ale sami o tom ani nemusíte vědět. To může znamenat maximální riziko pro všechny ostatní členy nejen z vašeho blízkého okolí. Nenošení roušky nebo jiné ochrany obličeje je v těchto dnech prostě neobhajitelné.

VĚDĚLI JSTE? Označení koronaviry se používá pro větší skupinu virů, které způsobují zdravotní obtíže různě závažného charakteru u lidí i zvířat. Nový typ koronaviru označovaný jako COVID-19, případně také jako wuchanský koronavirus, se objevil poprvé na začátku prosince 2019 v čínském městě Wu-chanu. Pokud budete v tomto těžkém období doplňovat dostatek vitamínů a energie do těla pomocí elixíru Matchaga, budete na dobré cestě se této pandemii vyhnout.

Matchaga elixír

Proč bychom si měli mýt ruce?

Koronavirus v Česku - mytí rukou je zásadní
obrázek z unsplash.com

Už od útlého dětství nás rodiče vedli k důkladné hygieně rukou. Podle WHO (Světové zdravotnické organizace) pramení až 80 % infekcí ve světě ze špinavých rukou. Bohužel WHO dále poukazuje na to, že 95 % lidské populace si špatně myje ruce.

Kdy bychom si měli mít ruce?

Koronavirus v Česku - struktura buňky
obrázek z unsplash.com

Hned, jakmile přijdeme domů.

Po toaletě.

Před použitím dámských hygienických potřeb (vložky atd.).

Před, během, po přípravě jídla a teplých pokrmů.

Po použití MHD nebo osobního vozidla.

Po kontaktu s předměty typu (peníze, nákupní košík, mobilní telefon).

Po kašlání, smrkání, kýchání.

Před a po ošetření zranění nebo škrábanců.

Před a po návštěvě nakažené osoby.

Po návštěvě nemocnice, obchodu, lékárny.

Po kontaktu s odpadky.

Po kontaktu se zvířaty.

Před osobní hygienou (čištění zubů, koupel, sprchování).

ZAJÍMAVOST: Koronavirus se přenáší pomocí kapének, které nemocný vykašlává nebo vydýchává, podobně jako u nachlazení či chřipky. Nejrizikovější z pohledu nákazy je tak prostor zhruba do 1 metru od nakaženého. Přenos vzduchem na delší vzdálenost se zatím neprokázal. Proto s Blendou posilněte svůj imunitní systém a uvolněte samočistící procesy v těle.

Detoxikace organismu Blendea

Koronavirus v Česku

Mapa koronaviru
obrázek z unsplash.com

Koronavirus v Česku rozhodně nebude poslední překážkou v našich životech, které nás budou omezovat a znesnadní každodenní fungování. Celý svět by měl vzít karanténu a omezení běžného fungování jako ponaučení, že bychom se na tomto světě měli chovat více ohleduplně vůči přírodě a ostatním lidem.

Tato situace by mohla celý národ stmelit a dokázat tak, že umíme táhnout společně za jeden provaz. Pokud budeme všichni dodržovat základní hygienická pravidla, nosit roušky a minimalizovat kontakt s ostatními, zkrátíme tím dobu tohoto náročného období na nutné minimum. A to je přece náš společný cíl.


Hodnocení článku
  • 85%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 85%
85%

Líbí se Vám tento článek?

Sdílejte ho nebo pošlete svým známým.

O autorovi

Honza

Jmenuji se Jan Domes, jsem redaktorem tohoto sportovního magazínu. Kromě tvorby článků se starám o grafiku našeho webu. Pravidelně sleduji nové trendy v doplňcích stravy na českém, ale i zahraničních trzích. Nedílnou součástí mé práce je aktivní testování našich produktů.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.