O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Tipy a návody

TESTOSTERON – co všechno umí nebo neumí v mužském těle?

Pokles testosteronu
Napsal David Vajda

Proč pokles testosteronu

Pokud čtete pravidelně náš sportovní magazín, slovíčko testosteron jste už několikrát museli u nás zaregistrovat. Jedná se o nejdůležitější mužský hormon v těle, který patří do skupiny androgenů. Jestliže chcete být silově založený muž, neoplácaný tukem, se zdravým charismatem a sebevědomím, budete potřebovat mít v organismu dostatek tohoto mužského hormonu. Kdy ovšem může nastat pokles testosteronu ve vašem těle?

Pokles testosteronu v mužském těle začíná postupně po 30 věku života a jeho hladina klesá zhruba o 1 – 2 % ročně. V dnešním článku si řekneme více, jak nám takový testosteron může pomoci ke zdravějšímu životnímu stylu v dnešní uspěchané době.

BONUSOVÁ RADA: PRIMULUS značně podporuje pálení tuků a úbytek tělesné váhy ve vašem organismu.

Co ovlivňuje testosteron v našem těle?

Pokles testosteronu - zamilovaný pár

Pokles testosteronu je smutným trendem dnešní doby, bohužel na tento pokles neexistuje žádný lék. Postupně lze pokles testosteronu zpomalovat a zabraňovat tak jeho úbytku, který dříve nebo později nakonec dostihne téměř každého muže.

Co takový testosteron v našem těle ovlivňuje?

Zvýšená schopnost budovat svalovou hmotu

Lepší spalování podkožního tuku

Výkonnější erekce a sexuální apetit

Větší touha po dominanci, moci a pozitivním výsledkům

Posílení kostí a celého kloubního aparátu

Zlepšení nálady a motivace pro sportovní nebo pracovní úspěchy

Kvalitnější funkce srdce

Některé oficiální studie úspěšně několikrát potvrdili, že starší muži mohou mít i v pokročilejším věku vyšší hladinu testosteronu než obecně ukazují statistiky. Pokles testosteronu u této vybrané skupiny není tak evidentní, jak by se mohlo na první pohled zdát.

V mnoha venkovských oblastech mají starší lidé stejnou hladinu testosteronu, jako jejich mladší sousedé žijící ve velkých městech.

Spousta mužů ve věku okolo 70 let mají stejnou hladinu testosteronu, jako ve svých 17 letech během dospívání.

Mnoho respektovaných lékařů se shoduje, že největším problémem pro pokles testosteronu není pokročilejší věk u mužů, ale nevhodný životní styl a jídelníček vybraných jedinců.

V návaznosti na tyto skutečnosti je stále více zřejmé, že hladina testosteronu po 30 věku života se snižuje ne proto, že se jedná o normální stav muže, ale proto že jsou muži po tomto věku stále více „leniví“ a sportovat či pohyb jim dělá stále větší problém.

ZAJÍMAVOST: 30 našich pravidelných čtenářů jsme oslovili s testem pro doplněk stravy PRIMULUS. 25 z nich zaznamenalo výrazné zlepšení jejich libida a chuti na sex.

Rozdíl mezi volným a vázaným testosteronem

Pokles testosteronu - pláž

Volný testosteron

Jedná se o „nejkvalitnější“ druh testosteronu ze všech. Volný testosteron ovlivňuje všechny pozitivní vlastnosti vysoké hladiny testosteronu. Nejčastěji se jedná pouze o 2 – 3 % z celkového množství testosteronu. Je biologický aktivní a dostupný pro využití jinými orgány a částmi lidské tkáně.

Testosteron vázaný

Tento druhu testosteronu je částečně vázaný na bílkovinu albumin. Testosteron má nízkou vazebnou afinitu, tj. že albumin je vázán pouze na určitou část molekuly testosteronu. Je také biologický aktivní a dostupný pro ostatní tkáně stejně jako u volného testosteronu.

Testosteron vázaný na SHBG

SHBG – je glykoprotein zajišťující transport testosteronu krevním řečištěm. SHBG má vysokou vazební afinitu a není dostupný pro ostatní orgány nebo tkáně. Jedná se o biologický neaktivní druh testosteronu a pro tělo je dále nevyužitelný.

Pokles testosteronu a tělesný tuk

Pokles testosteronu - sex

Nejlepší možností, kterou vám můžeme doporučit, abyste zvýšili vaši hladinu testosteronu přírodní formou je následovat naše doporučené rady a tipy. Nadměrná váha a tuková vrstva vám k tomu určitě nepomohou, tudíž je potřeba se jí co nejrychleji zbavit.

Jak toho účinně docílit?

Sportujte.

Mějte více sexu.

Nekuřte.

Nepijte moc alkoholu.

Upravte si jídelníček.

Dodávejte tělu správné minerály a vitamíny.

TIP NAŠICH REDAKTORŮ: Velká část mužů z našeho testování zaznamenala nárůst libida po 12 až 24 týdnech. Vše díky českému výrobku s přírodním složením PRIMULUS.

Jak zdravě ovlivnit hladinu testosteronu v těle?

Pokles testosteronu - muž a žena

Níže přinášíme našim čtenářům dalších pár zajímavých rad, jak můžete pozitivně a poměrně rychle ovlivňovat hladinu vašeho testosteronu:

Dlouhý a kvalitní spánek

Méně stresových situací

Více kvalitního sexu

Dodat tělu mikroživiny (český výrobek PRIMULUS)

Jezte sacharidy

Doplňujte do těla zdravé tuky

Dostatečně dodržujte pitný režim

Posilujte silově

Pro konec sprchování zvolte studenou vodu

Dávejte tělu kreatin

Přidávejte do stravy probiotika


 

Hodnocení článku
  • 94%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 94%
94%

O autorovi

David Vajda

Jsem tvůrce a majitel sportovního magazínu zaměřující se na různé tréninkové a stravovací systémy pro všechny věkové kategorie.
Aktuálně s více než 15ti letou praxí v oblasti profesionálního hokeje, zvyšování výkonu a přeměny postavy.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.