Základem je hluboký spánek
Cvičíte, posilujete, makáte a vaše tělo podstupuje každý den náročnou zátěž, proto je základem pro zdravý životní styl mít hluboký spánek. Že nevíte, co přesně pomáhá k tomu, aby váš spánek byl klidný a hluboký? V dnešním článku se od nás pár zajímavých tipů rozhodně dozvíte.
Hluboký spánek je pro lidské tělo nesmírně důležitá činnost. Co vlastně naše tělo během spánku přesně dělá?
Relaxuje Regeneruje Organismus je v přirozeném útlumuVěřím, že spánek máte rádi stejně jako já a po dlouhém pracovním dni se vždy těšíte do postele. Možná jste nevěděli, že člověku se během hlubokého spánku snižuje teplota krve nebo uvolňuje svalstvo. Pokud chcete vědět, co dalšího lidskému organismu přináší hluboký spánek, čtěte pozorně dále.
Proč nemůžete spát?
Hlavních příčin je hned několik. Může to začínat od špatné životosprávy až po nejrůznější zdravotní problémy. Často je úplně tím největším problémem stres a nervozita, kterou si často nosíme domů z práce. Během spánku náš mozek stále pracuje v utlumeném režimu. Je důležité, aby mozek i během spánku zajišťoval veškeré životní funkce pro naše tělo.
Zajímavou skutečností pro vás určitě může být, že během dlouhodobého nedostatku kvalitního spánku dochází k rychlejšímu stárnutí. Proto je hluboký spánek velmi důležitý, jelikož během jeho absence nedochází obnově důležitých mozkových buněk a tkání.
SKVĚLÝ TIP: Jestliže chcete zlepšit svoji spánkovou aktivitu pro lepší usínání a klidnější spánek, doporučujeme vyzkoušet nový produkt na trhu. Výroba v ČR zaručuje, že produkt Dreamly nezpůsobuje žádnou závislost.
Co je spánková aktivita?
Náš spánek začíná ve chvíli, kdy tělo a mozek přejde do bdělého stavu, tělo se uvolní a prohloubí se dýchání. Úplně ten nejkvalitnější spánek je ten přirozený. Tohoto druhu spánku se při dnešních technologiích dočkáme jen velmi ojediněle. V dnešní době je důležité eliminovat veškeré faktory, které náš hluboký spánek negativně ovlivňují.
Že sebou občas během usínání škubnete? To není nic ojedinělého. Jedná se o reakci svalů, kdy naše tělo přechází do fáze spánku. Tato situace může klidně nastat, když budete mít po náročném tréninku, kdy došlo k výraznému vyčerpání organismu a únavě svalů.
Délka pro hluboký spánek
Jsme přesvědčeni, že ideální doba spánku je pro každého jedince individuální. Obecně náš organismus ovšem potřebuje minimálně 6,5 hodiny spánku. Pokud nebudete dodržovat tuto odborníky danou minimální toleranci pro hluboký spánek, můžete se po čase dostat do fáze s psychickými problémy nebo zdravotními komplikacemi.
Průměrná doba spánku se pohybuje okolo 8 hodin. Nicméně čím více stárneme, tím se doba spánkové aktivity snižuje. Takové děti dokáží prospat klidně celý den, dospělí kolem 20 let spí nejčastěji kolem 6 až 7 hodin. Hluboký spánek v kombinaci se zdravou výživou je nejlepším pomocníkem pro zvládání stresových situací. Zároveň hluboký spánek patří k základním bodům pro budování svalové hmoty, kdy je regenerace a odpočinek velmi důležitý.
BONUSOVÝ TIP: Jeden z nejjednodušších tipů, jak zlepšit vaši nespavost, dodat tělu důležité bylinky a vitamíny, je pomocí volně dostupného produktu Dreamly.
Co pomáhá na hluboký spánek?
Pokud bojujete s nespavostí, zkuste vyzkoušet 5 našich zaručených tipů na hluboký spánek.
Žádná elektronika
Pro hluboký spánek je mobilní telefon u hlavy, elektronický budík nebo i nabíjení telefonu velice rušivý element. Udělejte maximum, aby vaše veškeré elektronické zařízení byly vypnuté. Zároveň i dlouhé sledování do mobilu před spaním zabraňuje dosáhnout kvalitního a hlubokého spánku.
Žádné kofeinové nápoje
Před spaním naprosto odstraňte konzumaci kofeinových nápojů. Tyto nápoje akorát způsobí, že se vaše tělo před spaním nabudí. Místo oblíbené kávy si raději dejte horké kakao, banánový koktejl nebo třeba mandlové mléko.
Doplňujte železo
Doporučuji zařadit do vaší každodenní stravy zeleninu a čerstvé maso. Nedostatek železa v organismu je další z mnoha důvodů, kdy se vám nebude dařit docílit hlubokého spánku.
BONUSOVÝ TIP: Trápí vás potíže s usínáním a délkou spánku? Přečtěte si bližší informace o doplňku stravy v naší recenzi, který vám dokáže účinně pomoci.
Tikající hodiny
Tikot hodin nebo budíku vám může pěkně znepříjemnit hluboký spánek. V ložnici by měl být klid a ticho. Víceméně to stejné platí pro sledování času na budíku. Čím více budete pozorovat ubíhající čas na budíku, tím se vám bude hůře usínat.
Správná teplota
Pro hluboký spánek se doporučuje teplota mezi 18°C až 20°C. Proto je velmi důležité především v letních horkých měsících, kdy je i přes noc teplota vysoká, co nejvíce v ložnici větrat.
Hodnocení článku
-
84%
Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho nebo pošlete svým známým.
Přidat komentář