O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Tipy a návody

Nejúčinnější suplementy pro hokejisty a další týmové sporty

Výživa pro sportovce
Napsal David Vajda

Správná výživa pro sportovce

Kvalitní doplňky stravy nepomáhají pouze silovým sportovcům, kteří se především chtějí zaměřit na silový výkon a co největší objem svalů. Z našich předešlých článků jste určitě mohli pochytit, že správná výživa pro sportovce a doplňky stravy jsou vhodné pro velkou část týmových sportů.

Dnes si blíže povíme o týmovém sportu, konkrétně o hokeji a jak ideálně vybrat suplementy pro lední hokej.

Co se v dnešním článku dozvíte?

Výživa pro sportovce - suplementace

Jaké doplňky stravy mají v týmových sportech smysl.

Vitamíny, které jsou vhodné pro profesionální sportovce.

 Kreatin není jen pro silové cvičení, klidně ho zvolte i pro hokej

Čím vyšší úroveň, tím důležitější role suplementů

Výživa pro sportovce - hokej

Na hokejisty jsou kladeny stále větší nároky. Dnes je běžným trendem, že hokejisté na vrcholové úrovni trénují 6 krát týdně, 2 – 3 krát v týdnu se hraje zápas, takže je logicky zapotřebí většího příjmu živin, načasování správného přijmu živin a rovněž užívání bezpečných doplňků stravy podporující náš výkon.

V tomto článku si blíže rozebereme problematiku výživy profesionálních hokejistů, ale prakticky se dá zakomponovat na všechny hráče kolektivních sportů.

Jak by tedy měla vypadat vhodná strava hokejisty?

Bezpečná výživa pro zvýšení výkonu

Výživa pro sportovce - suplementace hokejistů

Multivitaminové a multiminerálové látky

Nejenom u hokejistů je zapotřebí, aby jejich strava byla bohatá na vitamíny, minerální a stopové prvky kvůli jejich zvýšené fyzické a pohybové aktivitě.

Pro profesionálního hokejistu je velmi důležité mít dobře poskládaný jídelníček. Užití ve formě kvalitního multivitaminu a multiminerálu je dobrou volbou, jak přijmout do těla dostatečné množství mikroživin.

NÁŠ TIP: Kompletní článek, jak do těla dostat dostatek multivitaminových látek si můžete rovněž přečíst v naší recenzi: Už žádný nedostatek testosteronu, který tě může nepříjemně překvapit.

Železo

Správná výživa pro sportovce se nemůže obejít bez železa! Nedostatek železa má negativní dopad na funkci svalů a jejich pracovní kapacitu. Co to tedy znamená? Jednoduše se nízký příjem železa podepíše na vašem zhoršeném aerobním metabolismu a tím pádem i na horším sportovním výkonu.

Doporučujeme konzumovat energeticky vyváženou stravu. Hokejisté by tedy měli vyhledávat takové potraviny, kde je železo obsaženo v dostatečném poměru:

Červené maso

Listová zelenina

Luštěniny

ZAJÍMAVOST: Odhaduje se, že téměř 30% profesionálních hokejistů nemá dostatek železa. V tomto případě je vhodné zařadit do stravy suplement Primulus, který je navíc složený z bohatého množství zinku a hořčíku.

Vitamin D

Výživa pro sportovce - Vitamin D

Výživa pro sportovce by měla primárně obsahovat Vitamin D. Je to z toho důvodu, že snižuje riziko vzniku svalových zranění a únavových zlomenin, které se často mohou vyskytnout.

Už dlouho je všeobecně známo, že Vitamin D reguluje vstřebávání a metabolismus vápníku a fosforu. Proto má Vitamin D zásadní úlohu pro zdravý stav našich kostí v těle. Z tohoto důvodu hokejisté s nízkým obsahem Vitaminu D, mají vyšší riziko vzniku únavových zranění.

Určitou hladinu Vitaminu D je možné získat ze slunce, nicméně pro většinu z nás to není úplně jednoduché, pokud se pohybujeme většinu času v bytech, stadiónech, kancelářích, tréninkových halách nebo v uzavřených prostorech.

REDAKTOŘI DOPORUČUJÍ: Zdraví některých hokejistů bývá často velmi chatrné a náchylné na zranění. Problémy s kolenními vazy jsou na denním pořádku. Proto odborníci a lékaři doporučují Kloubus pro váš zdravý kloubní aparát.

Kofein

Výživa pro sportovce - coffein

Kofein je jednou ze stabilních látek pro výživu sportovců. Mezi hlavní benefit kofeinu pro profesionálního hokejistu je pozitivní efekt na nervovou soustavu.

Kofein stejně tak dokáže rychle zmírnit pocit únavy a nabudit vás na více kontaktních soubojů. Kromě toho nám dodává vyšší hladinu energie, takže budeme mít více síly v průběhu celého zápasu.

Taková běžná dávka kofeinu by se měla pohybovat okolo 200 mg nebo 2 – 7 mg/kg tělesné hmotnosti zhruba 30 – 45 minut před očekávaným výkonem.

I zde platí pravidlo, že více nemusí hned znamenat lépe!

Kreatin

S kreatinem je zaručen větší sportovní výkon a výbušnost. Dlouhodobá suplementace kreatinem pomáhá třeba při sprintérských závodech, kdy člověk déle vydrží s dechem, bude rychlejší na startu nebo ve finálových metrech v sobě najde o trochu více síly než jeho soupeř.

Výživa pro sportovce ve formě kreatinu se nejvhodněji konzumuje v množství 3 – 6 g za den a dlouhodobě. K maximálnímu nasycení zásob kreatinu v těle dojde zhruba po měsíci užívání.

Co nám z toho vyplývá?

Výživa pro sportovce - hokejový zápas

Jako základ úspěchu profesionálních hokejistů je kombinace zdravé stravy, dostatečné regenerace a kvalitního tréninku. Přidanou a v dnešní době velmi žádanou hodnotou jsou doplňky stravy, které jsou nedílnou součástí každého týmového sportu.

Vhodné pro hokejisty je i doplňování bílkovin pomocí proteinových nápojů. Ty dokáží účinně nakopnout organismus v situacích, kdy máme oslabenou imunitu po tréninku, navíc zlepšují regeneraci a záněty v organismu. Příchutí proteinových nápojů naleznete širokou škálu, stačí si jen vybrat, co vám nejvíce chutná.


 

Hodnocení článku
  • 70%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 70%
70%

O autorovi

David Vajda

Jsem tvůrce a majitel sportovního magazínu zaměřující se na různé tréninkové a stravovací systémy pro všechny věkové kategorie.
Aktuálně s více než 15ti letou praxí v oblasti profesionálního hokeje, zvyšování výkonu a přeměny postavy.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.