O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Tipy a návody

5 tipů, jak efektivně docílit doplnění testosteronu u mužů

Napsal David Vajda

Doplnění testosteronu je stále více probírané téma v mužské komunitě. Je všeobecně známo, že u mužů s přibývajícím věkem klesá hladina testosteronu v těle. Bohužel tento přirozený proces zažije dříve nebo později každý muž bez výjimky. U těch, kteří se aktivně věnují sportu, žijí zdravě a pečlivě se starají o vitalitu svého těla se nemusí projevit pokles testosteronu až tak výrazně, jako u skupiny mužů, kteří viděli sport tak maximálně v televizi.

Je důležité si uvědomit, jestli chceš předejít veškerým negativním účinkům, které jsou spojené se snížením testosteronu v těle, rozhodně ti doporučuji přečíst celý tento článek. Testosteron je nejdůležitější mužský hormon v těle. Chceš být silný alfa samec, který není oplácaný tukem, překypuje svaly, sebevědomím, charismatem a je vitální i v pokročilejším věku?

K tomu je důležité efektivní doplnění testosteronu. V mládí máme všichni plno testosteronu na rozdávání, máme dostatek síly, tělo výborně regeneruje po alkoholových večírcích, jsme zdravě sebevědomí. Takový stav bohužel netrvá věčně, nicméně je to takové naše tajné přání, aby tomu tak bylo.

TIP: Pokud hledáš způsoby, jak svou hladinu testosteronu v těle zvýšit, tak ti gratuluji. Tvé hledání je u konce a Primulus je právě to, co potřebuješ pro svoje tělo.

Od 30 roku života u můžu pravidelně klesá mužský hormon testosteron v těle o 1 až 2 % ročně. Vidět muže, který má v sobě nedostatek testosteronu je smutný trend dnešní doby. Nezájem komunikovat se svým okolím, častá změna nálad, ztráta chuti na sex a pokles fyzické síly je jen zlomek z toho, jaké negativní účinky tě mohou potkat, pokud nebudeš udržovat standardní hladinu testosteronu.

Časy se mění a v současnosti na muže působí mnoho jiných a nebezpečnějších faktorů, které snižují hladinu testosteronu u mužského pohlaví než před 100 lety. Proto muži v minulosti s „nízkou hladinou testosteronu“ by byli dnes považování za muže s „vysokou hladinou tohoto hormonu“.

Co doplnění testosteronu v těle ovlivňuje?

Výše zmíněné body jasně říkají, už pokud jsi chlap, tak už snad konečně musíš vědět, jak je doplnění testosteronu pro tebe důležité. Ve většině případech je doplnění testosteronu běh na dlouho trať. Existuje několik tipů, které bys měl dodržovat, pokud si chceš dlouhodobě udržet hladinu v normálu.

Dnes bych ti ale rád něco řekl o 5 tipech na okamžité zvýšení mužského hormonu. Je nutné říci, že efekt těchto triků je pouze krátkodobý. Nicméně nikdy nevíš, kdy se ti právě krátkodobé doplnění testosteronu bude hodit. Životních situací, které mohou v těchto případech nastat je určitě mnohem více, já ti v tomto článku samozřejmě řeknu o těch nejdůležitějších z nich.

1) Krásná žena

Doplnění testosteronu u mužů

Je snad i vědecky dokázáno, že v přítomností atraktivní ženy se hladina testosteronu okamžitě zvýší u každého muže. Je to prostě přirozená situace, za kterou se nikdo z nás nemusíme stydět. U mužů existují různé typy povah a každý bude reagovat na takovou situaci trošku jinak.

Někdo může být lehce nervózní nebo ti smělejší třeba i zapomenou, jak se vlastně jmenují. Máš v práci atraktivní kolegyni nebo třeba jen kamarádku? Není nic jednoduššího než odhodit své zábrany a dej se s ní do řeči. Můžeš se přesvědčit sám, co to s tvojí hladinou testosteronu udělá.

2) Sport

Doplnění testosteronu

Jsi milovník sportu a nejsou ti sportovní aktivity cizí? Máš výborné předpoklady k tomu, že tvá hladina testosteronu bude mnohem lepší než u ostatních. Jít si zahrát tenis, golf, hokej, nebo ping pong může velmi pozitivně ovlivňovat produkci tvého mužského hormonu v těle. Bude se jednat spíše o krátkodobé doplnění testosteronu, pokud ale zvládneš sportovat alespoň 3 krát za týden, dokážeš hladinu udržet stabilní i po delší dobu.

3) Soutěživost

Výsledky dlouhodobých studií prokazatelně dokazují, že pouhé očekávání soutěže jakéhokoliv typu, dokáže krátkodobě navýšit testosteron u mužů. Jakmile dojde k samotné soutěži, je efekt zvýšení mužského hlavního hormonu ještě o něco vyšší. Samotné vítězství v soutěži navíc dodává u mužů pocit důležitosti a navýšení sebevědomí.

Takže každá sportovní aktivita, která je praktikována s chutí a zápalem, dokáže nejenom vylepšit tvoji postavu a zdravotní stav, ale i stav tvých hormonů v těle. Bohužel soutěživost má i svou negativní stránku věci. Pokud dochází v tvém životě k častým prohrám a neúspěchům, testosteron v těle rapidně klesá dolů.

4) Správný postoj těla

Doplnění testosteronu - postoj těla

Možná se ti to bude zdát až neuvěřitelné, ale stačí se jen lépe postavit, změnit držení těla a postoj ve stylu „pózy síly (power pose)“, která ti zaručeně pomůže k doplnění testosteronu až o 20 %. Pokud zaujmeš tento postoj těla, tvůj mozek vyšle do těla signály, které už zvýší hladinu testosteronu automaticky. Hormonální systém se chce přizpůsobit totiž tomu, jak se tvoje tělo chová.

TIP: Pro více informací o fungování tvého těla ve fázi hubnutí a podobné tématice, ti doporučím přečíst článek: Recenze Chytrý jídelníček – Jídelníček na míru pro každého.

5) Rychlá auta

Doplnění testosteronu - rychlá auta

V jisté americké studii na mladých mužích testovali vliv auta na hladinu testosteronu. Testoval se mladý muž, který se nejprve projel ve sportovní značce Porsche a následně v obyčejné staré dodávce. Je pravdou, že ne každému muži se podaří projet v nablýskaném rychlém sporťáku značky Porsche, takže si účinek nevyzkoušíš jen tak snadno.

Výsledek testu dopadl podle očekávání a došlo k okamžitému doplnění testosteronu při jízdě sportovním autem. Následně po testu ve staré dodávce testosteron spadl na průměrnou hladinu, tak jak se rovněž předvídalo. Takže dalším a poslední tipem na okamžité doplnění testosteronu je řízení rychlých aut, které mám osobně z těchto tipů nejraději.

TIP: Z vlastní zkušenosti mohu říci, že existují desítky produktů na zvýšení hladiny testosteronu. Za sebe a naše čtenáře konstatuji, že jedině Primulus dokáže vyřešit tvé problémy.

Testosteron nejen jako krátkodobý společník

Tak a vše je pečlivě vysvětleno. Uvedl jsem ti 5 zaručených tipů, jak dosáhnout rychlého doplnění testosteronu v mužském těle. Existuje velké množství dalších tipů pro dlouhodobé doplnění testosteronu v těle, které ti rád vysvětlím v některém z dalších článků. Je možné, že několik podobných tipů na krátkodobé doplnění testosteronu se ještě najde.

Budu rád, pokud mi pošleš tvoje návrhy na další tipy do komentářů níže. Pevně věřím, že tě tento článek obohatil a dozvěděl jsi se plno zajímavých věcí a novinek. Pokud tomu tak je, budu vděčný, když tento článek budeš sdílet na sociálních sítích. Bude to pro mě odměna za odvedenou práci a možná si několik nových lidí uvědomí, že by se měli více starat o své tělo a nebrat nízkou hladinu testosteronu na lehkou váhu.

Hodnocení článku
  • 95%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 95%
95%

Sdílejte tento článek se svými známými

Aktuálně tento článek doporučuje:

O autorovi

David Vajda

Jsem tvůrce a majitel sportovního magazínu zaměřující se na různé tréninkové a stravovací systémy pro všechny věkové kategorie.
Aktuálně s více než 15ti letou praxí v oblasti profesionálního hokeje, zvyšování výkonu a přeměny postavy.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.