O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Ostatní

Zabiják dnešní doby. E – cigarety způsobují problémy mladým sportovcům.

Elektronické cigarety
Negativní vlivy e-cigaret na lidský organismus.
Napsal Honza

Elektronické cigarety

Není to tak dávno, kdy široká veřejnost zastávala jednotný názor, že elektronické cigarety a jejich užívání je naprosto bez zdravotních rizik. V posledních měsících ovšem přibývá stále více případů, kdy mladí lidé, převážně sportovci a aktivní jedinci, začínají mít vážné zdravotní komplikace.

Jiným slovem vaping, tedy kouření elektronických cigaret, které bylo vyvinuto a patentováno v Číně, přibližně v roce 2016. Od samého začátku vývoje elektronické cigarety, můžeme slýchávat plno zajímavých příběhů a historek, které jsou založeny na pravdivých základech.

Při aktivním užívání elektronických cigaret docházelo k jejich explozím, které způsobilo zranění několika jejich uživatelům. Rovněž na internetu není složité dohledat, že kouření elektronické cigarety způsobilo smrt. Ve Spojených státech amerických zemřel již šestý člověk na onemocnění plic v důsledku kouření elektronických cigaret. K oficiálnímu oznámení této skutečnosti oznámily v úterý 10. 09. 2019 příslušné úřady v Kansasu.

Elektronické cigarety zabíjejí

Elektronické cigarety - vliv na tělo
Bylo potvrzeno několik úmrtí spojených s kouřením e-cigaret.

Ve Spojených státech se ročně evidují stovky případů onemocnění dýchacích cest. Aktuálně je navíc známo, že už 6 lidí zemřelo na problémy související s kouřením elektronických cigaret. Zatím není jasné, o jaké značky cigaret se přesně jednalo, ale už samotná tato skutečnost nedává elektronickým cigaretám vůbec dobré renomé.

Pokud se budeme bavit o konkrétních číslech, tak ve Spojených státech je zaznamenáno více jak 450 možných případů s těžkým onemocněním plic po užívání elektronické cigarety. Pokud tomu věříte nebo nevěříte, i přesto všechno počty nemocných stále přibývají.

NÁŠ SKVĚLÝ TIP: Detoxikujte své tělo pravidelně díky přírodnímu složení, které je obsaženo v Blendea SUPERGREENS. Žijte zdravě a neničte si své tělo škodlivými látkami.

Hlavní symptomy onemocnění plic

Bolest na hrudi

Slabost

Závratě

Průjem

Zvracení

Kašel

Horečky

Dušnost

Ztráta orientace

Dodatečné škodlivé látky

Elektronické cigarety - škodlivé látky
Elektronické cigarety obsahující množství škodlivých látek neznámého původu.

Dnes je všeobecně známo, že více jak 80% hospitalizovaných jsou mladí jedinci, především muži v dobré sportovní kondici ve věku okolo 19 let. Více jak 65% z nich uvedlo, že společně s elektronickými cigaretami užívá i produkty s obsahem konopí (THC).

Poměrně často můžeme vidět u nemocných jedinců i aerosolový olej, který se hromadí na plicích. Olej brání plicím k optimálnímu fungování. Tyto negativní dodatečné látky nelze brát na lehkou váhu. A především, jedná se jen o zlomek látek, o kterých nějakým způsobem víme, samotné elektronické cigarety jich mají rozhodně mnohem více.

Velmi znepokojivé hodnoty byly nalezeny na plicích ve formě vitaminu E – acetátu. Tato látka se velmi často využívá jako doplněk stravy, ovšem může být velmi nebezpečná pro lidský organismus, když se v jakékoliv podobě vdechuje.

ZAJÍMAVOST: Cigarety nejen snižují syntézu svalových bílkovin, ale také zvyšují celkový energetický výdej. Jestliže chcete udržet krok v dnešní hektické době, doplňujte ve vhodném množství do těla látky povzbuzující hladinu testosteronu pomocí doplňku stravy Primulus. Naopak hladinu estrogenu u žen zase vhodně doplníte doplňkem stravy Feminus. Přečtěte si o přírodních doplňcích stravy více!

Nepravdivý marketing výrobců

Marketing výrobců e-cigaret
Nikotin – 4 nejnávykovější látka na světě.

Nejmenovaný výrobce elektronických cigaret dokonce svým zákazníkům tvrdil, že elektronické cigarety jsou až o 99% bezpečnější a zdravější než klasické tabákové cigarety. Pro stanovení takových to tvrzení je potřeba mít tyto slova a teorie podloženy důkazy, nejlépe samotnými testy od FDA (odpovědný orgán), což se ve skutečnosti vůbec nestalo.

Většina náplní do elektronických cigaret obsahuje nikotin. Ten je v současné době 4. nejnávykovější látkou na světě. Vůbec nejzávažnější je kouření u těhotných žen, jelikož nikotin může negativně poškodit plod.

VĚDĚLI JSTE, že kouření elektronické cigarety dokáže negativně ovlivňovat náš svalový růst? Proto doporučujeme přestat s kouřením nadobro, ovšem pokud tato možnost je pro vás zatím nereálná, hledejte zdravý způsob doplňování testosteronu do organismu pomocí vhodného doplňku stravy s přírodním složením.

Prevence před onemocněním

Vdechovat do našeho těla jakýkoliv kouř je prostě nezdravé, a může se jednat o kouř z hoření, motorových plynů, vodní dýmky nebo elektronické cigarety. Veškeré elektronické cigarety mohou vypadat na první pohled neškodně, ovšem nenechte se zlákat nepravdivými a lživými reklamami výrobců. Oblíbenost e-cigaret ve světovém měřítku neustále stoupá a také se přidávají pravidelně nové příchutě cigaret.

Nejlepší co pro sebe můžete udělat, je přestat kouřit úplně a uposlechnout rady Americké plicní a lékařské asociace. Důrazně všem doporučují, aby nejlépe přestali nebo alespoň omezili kouření elektronických cigaret, než bude celá tato záležitost dostatečně prověřena.

Pokud chcete pravidelně cvičit na amatérské nebo i profesionální úrovni, je nejlepší nekouřit vůbec. Tento nezdravý zlozvyk může a pravděpodobně i ovlivní náš sportovní výkon v posilovně.


Hodnocení článku
  • 78%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 78%
78%

Líbí se Vám tento článek?

Sdílejte ho nebo pošlete svým známým.

O autorovi

Honza

Jmenuji se Jan Domes, jsem redaktorem tohoto sportovního magazínu. Kromě tvorby článků se starám o grafiku našeho webu. Pravidelně sleduji nové trendy v doplňcích stravy na českém, ale i zahraničních trzích. Nedílnou součástí mé práce je aktivní testování našich produktů.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

1 komentář

  • Příčinou není THC nebo vapování tabáku, jak se ze článku zdá, ale levné zahušťovací činidlo, které je přidáváno do tzv. kazet do vaporizerů. Kazety obsahovali 30% konopí a až 70% zahušťovadla, které obsahovalo zmíněný vitamín E či olej.
    I když stále není jasné, zda je viníkem vitamín E, ale prozatím FDA, CDC a Ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb naléhají na lidi, aby se vyhnuli nákupu THC kazet z ulice, dokud nebude provedeno další testování.
    https://www.rollingstone.com/culture/culture-news/thc-carts-vitamin-e-oil-880917/