O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Ostatní Tipy a návody

Proč mladým mužům klesá hladina testosteronu?

Testosteron patří mezi nejznámější mužské pohlavní hormony a stal se synonymem mužnosti.
Napsal Honza

Co představuje testosteron

Hormony jsou látky produkované vnitřními žlázami, které regulují všechny metabolické procesy v lidském těle. Testosteron do této skupiny patří a je hlavní mužský pohlavní hormon. Je to vlastně on, kdo je zodpovědný za tvorbu pohlavních orgánů v období nitroděložního vývoje, za vousy, za mužnou postavu, za svaly nejen v pažích, za změnu hlasu v pubertálním věku nebo i za ryze mužské chování.

Určitě by se dalo říci, že testosteron také do značné míry určuje i vzhled muže a pokud takový hormon v těle jednoduše chybí, nastává problém. Úbytek testosteronu u mužů má několik důvodů, ale jistě se dá taková situace řešit.

Úbytek testosteronu u mužů

Úbytek testosteronu u mužů - únava
obrázek z unsplash.com

Stejně jako probíhá u žen menopauza a produkce estrogenu ve vaječnících poklesne na minimum, je řešením například spolehlivý doplněk stravy určený pro tuto problematiku.  U mužů je testosteron produkován hlavně varlaty a i tady v průběhu let začne produkce klesat. Není to ale o nic horší, než je tomu u žen. 

Úbytek testosteronu u mužů začíná klesat od 30 roku věku a to přibližně o 1% ročně. Ve věku mezi 50 a 60 lety má nedostatek testosteronu až 5% mužů. S přibývajícím věkem se hladina testosteronu snižuje čím dál více. Navíc je třeba říci, že hladina testosteronu v těle se mění po celý den.

V posledních letech se ale ukázalo, že i u mladších mužů, kteří jsou spíše na vrcholu, hladina testosteronu klesá nebo není v takové míře, jak by si představovali. Co je tedy příčinou snížené hladiny testosteronu u mladých mužů?

Doplněk stravy PRIMULUS pro zvýšení hladiny testosteronu

Úbytek testosteronu u mužů a jejich příčiny

Úbytek testosteronu u mužů - deprese
obrázek z unsplash.com

Podle nejnovějších studií je největším nepřítelem testosteronu nadváha a související metabolické poruchy. S tím také souvisí nezdravý životní styl, který je velmi často doprovázen alkoholem a kouřením. Ano, mladí muži mají tendenci užívat si života plnými doušky a někdo může namítat, že právě cigareta k mužům prostě patří a trocha alkoholu nikomu uškodit nemůže. Jenže mnohdy se s těchto neřestí stávají závislosti a než na to člověk přijde, bývá už pozdě.

Úbytek testosteronu u mužů může mít také příčiny v nedostatku pohybu. Ten je spojován s civilizačními chorobami, sedavým zaměstnáním a jako další příčinou může být nevyrovnaná hodnota BMI, tedy vztah mezi tělesnou hmotností a tělesnou výškou.

Ovšem úbytek testosteronu u mužů a to zejména u těch mladších, má také spojitost se stresem, kterého je všude kolem bohužel stále hodně. Dále se může rovněž jednat o tzv. dědičné poruchy.

Jak rozpoznat příznaky úbytku testosteronu

Úbytek testosteronu u mužů
obrázek z unsplash.com

Úbytek testosteronu u mužů lze rozpoznat podle několika příznaků:

Snížená sexuální touha – dochází ke snížení sexuální touhy a to se projeví především vyhýbáním se pohlavnímu aktu. To samozřejmě vede k problémům v partnerství a začínají se tak projevovat i psychické problémy.

Zhoršující se erekce – testosteron je potřebný k produkci spermií. Nízká hladina testosteronu znamená slabou erekci, ale je třeba dodat, že existuje mnoho důvodů pro tento důvod. Nedostatek testosteronu je pouze jedním z možných, proto určitě není vhodné obnovit dostatečnou erekci pomocí hormonů svévolně.

Řetězec reakcí, který k tomu vede, zahrnuje několik vazeb, z nichž každý může mít poruchu způsobenou širokou škálou patologických stavů. Proto je spolehlivým řešením navštívit lékaře.

Chronická únava, deprese – ano, i toto jsou příznaky, které mimo jiné doprovází také deprese, život bez radosti a neustálý pocit únavy či podrážděnost.

5 častých otázek na produkt PRIMULUS

Jak zvýšit hladinu testosteronu

Úbytek testosteronu u mužů - cvičení
obrázek z unsplash.com

Mužské tělo produkuje asi 7 mg testosteronu denně. Tento hormon je potřebný pro rozvoj primárních a sekundárních pohlavních znaků. Navíc také stimuluje budování svalů a je zodpovědný za metabolismus tuků a libido. Aby vše probíhalo tak, jak má a hladina testosteronu byla v normě, jistě je potřeba také přidat trochu ruku k dílu.

Zvýšení testosteronu je tedy možné v důsledku emocionálního výbuchu. Takový výbuch může znamenat například radostná událost, vítězství fotbalového týmu, kterému člověk fandí, úspěch v práci, ale normalizace hormonální rovnováhy se zdravým jídlem je rovněž racionální a bezpečný způsob řešení problému.

Strava by měla zahrnovat potraviny bohaté na zinek a hořčík (špenát a zelené saláty), stejně jako bílkoviny a cholesterol (maso, vejce, avokádo, ořechy).

Závěrem

Úbytek testosteronu u mužů lze také zvýšit pravidelným pohybem. Většina mužů jsou odjakživa sportovně nadaní, takže v tom jistě není žádný problém. Přídavkem může být kvalitní spánek a život bez stresu a muži se pak mohou cítit opět jako znovuzrození.

NÁŠ TIP: Věděli jste, že, nejen k posílení imunity, ale především ke zvýšení hladiny testosteronu v těle, se na trhu objevila novinka ve formě účinných tablet, přípravku PRIMULUS. Při jeho pravidelném používání může mužské tělo znovu získat vitalitu, sexuální výkonnost, energii, ztracenou vášeň a libido, ale je to vhodný přípravek pro odstranění stresu a špatné nálady, což se rovněž může projevit na nedostatku testosteronu v těle. Přípravek je obohacen o kombinace zinku, hořčíku, kotvičníku zemního a dalších vitamínů, takže zde dochází i k posílení imunitního systému a navíc je vhodný pro všechny věkové skupiny mužské populace.


Hodnocení článku
  • 87%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 87%
87%

Líbí se Vám tento článek?

Sdílejte tento článek se svými známými.

O autorovi

Honza

Jmenuji se Jan Domes, jsem redaktorem tohoto sportovního magazínu. Kromě tvorby článků se starám o grafiku našeho webu. Pravidelně sleduji nové trendy v doplňcích stravy na českém, ale i zahraničních trzích. Nedílnou součástí mé práce je aktivní testování našich produktů.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.