O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Ostatní

Jakým způsobem poznat příznaky menopauzy?

žena
Co je dobré vědět, abychom předešli menopauze.

Hlavní příznaky menopauzy

Pokud se hlouběji zamyslíte nad nadpisem tohoto článku, bude zřejmé, že se jedná o téma zaměřené především pro ženy. Víte vůbec, co všechno představuje menopauza? Znáte nejčastější příznaky menopauzy? Myslíte, že menopauza je nemoc?

Rozhodně tomu tak není!

V některých případech je velmi složité přesně detekovat, jaké příznaky menopauzy jsou součástí poklesu hormonů v organismu nebo prostě jen součástí stárnutí. Tak nebo tak, příznaky obou dvou skupin se mohou klidně souběžně překrývat.

U žen především vaginální suchost může negativně přispět k častějším problémům se sexem a časté noční návaly zase mohou být faktorem špatné spánkové aktivity nebo nespavosti. Návaly horka nebo vaginální suchost jsou dva nejčastější faktory, které jsou spojované s příznaky menopauzy.

Příznaků může být popravdě celkem široká škála od poruch spánku, bolesti při močení, sexuální dysfunkce, změny nálad, které sebou jednoduše přináší zhoršenou kvalitu každodenního života.

Vybrala jsem pro vás ty nejčastější příznaky menopauzy, o kterých si v tomto článku něco povíme.

1. Návaly horka.

ženská menopauza - návaly horka
Nepříjemné návaly horka u žen v pokročilejším věku

Jiným slovem můžeme návaly nazývat vazomotorické příznaky. Tyto návaly horka často trvají od 3 – 5 let, bohužel některé ženy s návaly mají problém i po této době.

Hlavním zdrojem návalů je hypothalamus. Jedná se o určitou část mozku, která řídí tělesnou teplotu organismu. Více jak pro 15% žen trpících návaly horka je to velmi nepříjemné.

Jaké jsou hlavní příznaky návalů?

Pocení, růžová nebo zčervenalá pleť. To jsou jasné příznaky menopauzy, které dávají najevo snížení produkce hladiny estrogenu v ženském těle.

Co může návaly horka doprovázet?

Bolest srdce, pocit úzkosti, horečky, napětí nebo pocit strachu.

Návaly horka, které máme v době spánku, se nazývají noční pocení. Negativně narušují spánek a způsobují zhoršenou spánkovou aktivitu, která může způsobovat změnu nálady.

VĚDĚLI JSTE, že pokud se vaše menstruace nedostaví ani po více než 3 měsících, může to naznačovat příchod menopauzy? Myslete na vaše tělo a podívejte se po doplňcích stravy, které účinně zvýší vaši hladinu estrogenu.

2. Vaginální suchost.

příznaky menopauzy - vaginální suchost
Jasný příznak menopauzy u žen – vaginální suchost

Pokud hladina estrogenu způsobuje snižování vaginální výstelky a zmenšování vaginální sekrece, je více než zřejmé, že se jedná o příznaky menopauzy.

Jiným slovem řečeno, vagína se stává kratší a užší. Jestliže začne docházet k této situaci, pro ženu z toho začínají pramenit problémy, které bude potřeba co nejdříve řešit. Především se jedná o stav, kdy je vagína suchá a způsobuje tím bolest při sexuálním styku.

V tomto případě je vždy důležité konzultovat jakýkoliv sexuální problém se svým lékařem. Odborníci tvrdí, že častá sexuální stimulace pomáhá k lepšímu zdraví vagíny a udržuje ji mnohem více pružnou.

3. Nespavost.

příznaky menopauzy u žen - nespavost
Bojujte s nespavostí pomocí doplňku stravy Dreamly.

Mezi časté příznaky menopauzy u žen patří nespavost a poruchy spánku.

Zatím nebylo přesně zjištěno, co konkrétně způsobuje buzení ze spánku, nicméně odborníci na toto téma stále vedou rozsáhlé diskuze. Mnoho žen uvádí, že vlivem nočního pocení si často propotí peřinu a následně je tento nepříjemný pocit probudí.

CHTĚLI BYSTE KLIDNĚ SPÁT a hledáte způsoby, jak toho dosáhnout? Přečtěte si náš článek z rubriky spánek, jak docílit klidného usínání bez probouzení.

4. Nízká sexuální touha.

příznaky menopauzy - nízká chuť po sexu
Získejte zase chuť na sex.

S přibývajícím věkem může váš sexuální apetit klesat z různých důvodů a nemusí se pouze jednat o příznaky menopauzy. S věkem se postupně snižuje průtok krve do pohlavních orgánů, to logicky vede k menšímu sexuálnímu chtíči.

Většina žen, které má problém se spánkem jsou nevyspané a unavené, tím pádem jim jednoduše nezbývá ani chuť na sex. Vaginální suchost je zase negativem v případě pohlavního styku a způsobuje nepříjemnou bolest.

NÁŠ TIP: Ani v pokročilejším věku ženy, nemusí sexuální život končit. Užívejte pravidelně Feminus a budete se cítit stále svěží. Pro každého správného muže je zase vhodný Primulus pro zvýšení libida, svalové hmoty a sexuální výkonnosti.

5. Zvýšení hmotnosti.

redukce nadbytečných kilogramů
Hlídejte svou váhu pomocí vyvážené stravy.

Odborníci zatím neprokázali, že příznaky menopauzy mají přímý vliv na zvýšení hmotnosti u žen, ovšem můžeme se domnívat, že tomu opravdu tak je.

Postupem času, jak naše těla stárnou, je každý jedinec méně fyzicky aktivní a váhu přibírá.

MEZI 30 – 40 věkem života náš metabolismus postupně zpomaluje, proto není nic složitého přibrat nějaký ten kilogram váhy navíc. V dnešní době chce každá žena vypadat fit a skvěle, nebojte se vyzkoušet a pravidelně konzumovat proteinovou dietu určenou primárně k hubnutí a redukci váhy.

Závěrem.

Shrnula jsem základní a nejčastější příznaky menopauzy u žen. Jak sami vidíte, některé příznaky mohou s menopauzou úzce souviset, jiné zase mohou být způsobeny jinými faktory.

Každý problém nebo pochybnost doporučuji konzultovat s lékařem nebo odborníkem.

Uvědomte si a myslete na to, že i v pokročilejším věku nic nekončí a můžete neustále žít plnohodnotný život plný zážitků.

Zdroje:

mayoclinic.org

womenshealth.gov

healthline.com


Hodnocení článku
  • 93%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 93%
93%

Líbí se Vám tento článek?

Sdílejte tento článek se svými známými

O autorovi

Eva Domesová

Jmenuji se Eva Domesová, jsem redaktorkou tohoto sportovního magazínu. Pravidelně sleduji nové trendy na trhu v oblasti medicíny a doplňků stravy. Kromě toho se aktivně zapojuji do konzultace a rozhovorů s našimi čtenáři.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.