O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Ostatní

Účinné masáže pro náš organismus s těmi nejlepšími pozitivními účinky

Masáž dokonale harmonizuje tělo i mysl. Pomáhá s bolestí zad, prokrvuje pokožku, odvádí z těla toxiny a napomáhá k celkové regeneraci.

Nejlepší masáž

masáž obličeje
obrázek z unsplash.com

Zná to téměř každá z vás, přes den musíte stihnout plno věcí od práce, domácích úkonů až po povinnosti s našimi dětmi. Hromada úkolů sebou přináší určitou míru stresu, kterou musíme časem ze sebe dostat ven. Stresové faktory nás mohou v dnešní době postihnout téměř ve všech oblastech běžného života od studia, práce, financí nebo rodiny. Pokud chcete odbourat stres, nepřemýšleli jste třeba nad tím, jakou nejlepší masáž zvolit k eliminaci stresu a napětí?

Lidé zažívající opakovaně stres mají svaly napjaté. Tělo se dostává do fáze únavy, kdy je více než pravděpodobné, že mohou vznikat chronické stavy, agresivní nálady, nespavost a silné migrény hlavy. Ovlivnit tento chronický stav je velmi těžké, a může k němu dojít díky nabitého životního stylu téměř kdykoliv. Především se zaměřte, jak tyto negativní účinky překonat nebo je minimálně alespoň oddálit.

V období, kdy se vaše tělo dostane do stresu, je třeba doslova váš organismus „vypnout“. Velmi dobrou volbou je zvolit vhodnou nejlepší masáž, která vám od těchto negativních stresových procesů pomůže. Kvalitní masáž by měla být nedílnou součástí vašeho života, tak jak je tomu už od pradávna. Rozhodnout se pro návštěvu maséra může naprosto každý, a nemusíte být aktivní sportovkyně. K masérovi můžete klidně pokud si chcete jen odpočinout a zrelaxovat své tělo.

Abyste si byli jistí, že dostane jen tu nejlepší masáž, vždy vyhledejte maséra s certifikátem, jen tak máte víceméně zaručeno, že vám masáž neublíží.

Proč je vhodné navštívit zkušeného maséra?

nejlepší masáž od maséra
obrázek z unsplash.com

Jednou z nejvýraznějších výhod návštěvy zkušeného maséra je psychické a fyzické uklidnění organismu. Při kvalitní masáži si dokonale odpočinete, nabere nové síly a také energii. Příkladem je stimulující masáž, která vám chybějící energii velmi dobře doplní zpět. Masáž se rovněž často využívá jako rehabilitační prostředek pro vážných úrazech či zraněních, jen je potřeba zvolit nejlepší masáž, která bude odpovídat povaze vašeho handicapu.

Na jaké oblasti těla masáž vlastně působí? Masáž nepůsobí pouze na vaši kůži, primárně se zaměřuje na klouby, svalstvo, vazy, šlachy a celý lymfatický systém. Lymfatická masáž pomáhá ve svalech k odtoku lymfy, takže se vám účinně pročistí klouby a cévy. Jestliže si zvolíte nejlepší masáž pro vás přímo určenou, velmi dobře bude působit i na váš imunitní systém. Takže návštěva maséra rovněž pomůže nastartovat a posílit celkový imunitní systém.

Během masáže se z těla dostává nežádoucí stres pramenící z každodenního života. Dotek maséra nebo profesionální masérky na vašem těle způsobuje tvorbu endorfinu, tzv. hormonu štěstí. Masáže také hlavně oceníte, pokud máte namáhavou profesi nebo jste žena v těhotenství. U žen v těhotenství je zátěží bříško, které namáhá záda. Stejně tak jsou záda namáhány, pokud v práci zvedáte těžké předměty nebo děláte fyzicky namáhavou práci.

NÁŠ TIP: Trpíte nedostatkem spánku? Pokud ano, zvolte tu nejlepší masáž přímo vám na míru. Nedostatek spánku způsobuje problémy při každodenních činnostech. Práce pro vás bude namáhavější, budete se těžko soustředit a budete se cítit agresivněji. Lidé trpící stresem se vystavují vyššímu riziku potížím s nespavostí. Jestliže jste to nevěděli, tak masáž je i skvělým pomocníkem proti stárnutí, i když samotný proces stárnutí určitě zastavit nedokáže.

Jaké druhy masáží si můžete vybrat?

nejlepší masáž lávovými kameny
obrázek z unsplash.com

Ajurvédská masáž

Poměrně méně známý typ masáže v našich končinách. Celý průběh masáže trvá přibližně 2 hodiny a probíhá jako obřad. Při této masáži se používají esenciální oleje a masíruje se oblast pupíku na břiše.

Lymfodrenážní masáž

Díky této masáži se z těla odplavují škodliviny. U tohoto typu masáže se masíruje menším tlakem a menším tempem než u klasické formy. Rozhodně doporučujeme.

Thajská masáž

Mezi lidmi už více známější druh masáže. U thajské masáže se nepoužívají masážní oleje, ale metoda natahování. Nejrůznější protahovací manévry způsobují uvolnění toku energie. U tohoto typu masáže se spojují prvky akupresury a jógy.

Reflexní masáž

Pomocí reflexní masáže se léčí bolesti zad a kloubů, ale také neplodnost, migréna, bolest hlavy, nespavost, alergie i zažívací potíže.

Klasická masáž

Jiným slovem ji můžeme nazývat rovněž švédská masáž. U této masáže se využívají oleje. Díky této masáži dochází k uvolnění ztuhlého svalstva.

Masáž lávovými kameny

Speciální druh masáže, u které se využívají horké kameny. Horké kameny uvolňují svalový korzet a odstraňuje se bolest svalstva. Dochází k celkovému fyzickému i psychickému uvolnění těla. Pokud jste tuto variantu masáže ještě nevyzkoušeli, děláte velkou chybu a tento typ masáže rozhodně co nejdříve vyzkoušejte.

TRÁPÍ VÁS NEUSTUPUJÍCÍ ÚNAVA? Když jsme ve stresu, tak náš mozek nepřestává pracovat ani po ulehnutí do postele. Vhodné jsou doplňky stravy, které vás celkově zklidní a připraví na spánek, třeba takový český produkt Dreamly s obsahem výtažků z meduňky lékařské. Dreamly doporučuje po osobních zkušenostech tým DRZSEFIT.cz.

Dreamly - klidný spánek

Co si z toho vzít?

Nejlepší masáž dokonale umí uvolnit napjaté a namožené svalstvo a psychicky vás nechat si odpočinout od velkého množství stresových faktorů, které jsou spojené s dnešní hektickou dobou. Masáž nemusí být nijak nudná, bolestivá nebo časové náročná. Navíc existují pivní, medové masáže nebo třeba čokoládové masáže. Sami vidíte, že se žádné meze v rámci masáží nekladou. Z takového netradičního typu masáže můžete mít dokonce i zážitek. Možná, co je na samotné masáži nejdůležitější je fakt, že masáže jsou vyzkoušené po staletí a jejich účinky na lidský organismus jsou vědecky dokázány.

Proto se žádné masáže nebojte, ať půjdete na jakýkoli druh masáže, hlavně si ji užijte a pořádně si při jejím průběhu odpočiňte.


Hodnocení článku
  • 59%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 59%
59%

Líbí se Vám tento článek?

Sdílejte tento článek se svými známými.

O autorovi

Eva Domesová

Jmenuji se Eva Domesová, jsem redaktorkou tohoto sportovního magazínu. Pravidelně sleduji nové trendy na trhu v oblasti medicíny a doplňků stravy. Kromě toho se aktivně zapojuji do konzultace a rozhovorů s našimi čtenáři.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.