O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Rozhovory

Rozhovor s Bikini Fitnesskou Janou Pustkovou o účasti na závodech v roce 2018

BIKINI FITNESS - JANIČKA PUSTKOVÁ

Rozhovor s Bikini Fitnesskou

Jana Pustková byla znovu tak hodná a umožnila mi udělat už podruhé s ní menší rozhovor, tentokrát ohledně její nedávné účasti na soutěži Bikini Fitness. Moc jí za to děkuji a doufám, že se vám tento článek bude líbit.

Bikini Fitness - Jana z Ostravy

Eva: Ahoj Janičko, jsem moc ráda, že se nám znovu podařilo zhruba po 4 měsících se sejít k dalšímu zajímavému rozhovoru, který bude především o tvé sportovní kariéře. Úvodem se snad dozvím nějakou nejčerstvější pikantnost ze tvého soukromí. Co se u tebe změnilo od našeho prvního společného rozhovoru?

Jana: Ahoj Evi, potěšení je na mé straně. Změna nastala v tom, že jsem změnila působiště a to z TopFitness Dubina do TopFitness Poruby, což je super. Pocházím totiž z Poruby a do práce to mám teď kousíček.

EVA: Jedná se již o tvůj druhý rozhovor na našem webu DRZSEFIT.cz. V našem prvním rozhovoru si na sebe prozradila, že se chystáš na fitness soutěž „Bikini Fitness“. Kdy tě vůbec poprvé napadlo, že bys chtěla zkusit soutěžit a závodit?

JANA: Popravdě mne to nenapadlo vůbec, napadlo to jiné lidi a to z jiného fitness centra (konkurence). Trenér, který připravoval dívky na soutěž Bikini Fitness mi řekl, že mám ideální postavu na Bikini fitnessku. No a ten stejný týden, co jsem tam byla na brigádě mi to řekli asi 3 další lidi.

Po té mi to začalo vrtat hlavou a dlouho jsem se odhodlávala, až to konečně vyšlo. Chtěla jsem nasbírat nové zkušenosti a jít do toho už jen proto, že jsem z toho měla strach. Jsou to zkušenosti k nezaplacení.

SUPER TIP: Fitness trenérka Jana Pustková doporučuje k redukci váhy pro všechny ženy bez věkového omezení chutné balíčky od KetoMIX. Vyzkoušejte je taky!

EVA: Pamatuješ si, ve kterém roce si začala vůbec cvičit? Když srovnáš svoji postavu tehdy a teď, v čem jsou největší rozdíly?

JANA: Evi, cvičím už dlouho cca 11 let ve fitness, ale ne na takové úrovni jako dnes. Změny rozhodně jsou a to celkově, že svaly šly nahoru a tuky samozřejmě dolů, navíc tvary se více zakulatily.

Bikini Fitness - soutěž Ostrava

EVA: Jak tedy přesně probíhala tvoje nedávná soutěž „Bikini Fitness“? Považuješ z tvého pohledu soutěž za úspěšnou?

JANA: Probíhalo to tak, že jsem navázala kontakt se zkušeným trenérem bodybuilderem Janem Turkem, který je ve svém oboru hodně dobrý a na vysoké úrovni. Hlavně mi byl sympatický. Zkusila jsem se ho zeptat, zda by mne nevzal pod své křídla a bylo to. Z mého pohledu považuji tuto soutěž za velmi úspěšnou.

Na prvních závodech, které se konaly v Ostravě, přesněji Grand Prix Ostrava, jsem obsadila 3 místo, což na první soutěž je super. Druhý den byly závody v Brně Smartlabs Cup a tam jsem dopadla jako úplně první + absolutní vítězka Bikini Fitness, což jsem absolutně nečekala. Takže považuji tuto soutěž za velmi úspěšnou.

EVA: V kategorii Bikiny Fitness je velice důležitá také prezentace na pódiu. Jsi v tomto ohledu přirozený talent? Kolik času třeba věnuješ nácviku prezentace?

JANA: Ano máš pravdu, prezentace je velmi důležitá. S tímto jsem měla malinko problém, nejsem zvyklá chodit na podpatcích. Jsem teniskový typ. Proto jsem se pózování snažila věnovat co nejvíce času. Doma jsem pózovala kdykoliv to šlo a někdy i v posilovně po tréninku. Dá se říct, že každý den aspoň chvilku.

EVA: Upravila si nějak speciálně svůj jídelníček pro tuto soutěž?

JANA: Ano musela jsem od 1.7.2018 najet na čistou stravu (maso, rýže, vločky, vajíčka, tvaroh, protein apod.). Navíc od 1.9.2018 jsem vstoupila do diety. Bylo to náročné, ale zvládla jsem to.

EVA: Byla silná konkurence?

JANA: Konkurence byla, to je jasné. Krásné dívky a ženy všude okolo. V tu chvíli, jak tam všechny stály na jednom místě, tak pochybuješ sama o sobě a říkáš si, že ta je krásná a ta taky atd. Takhle jsem stresovala na prvních závodech. Na druhých závodech jsem si nic nepřipouštěla a šla si to užít. A vyplatilo se.

Bikini Fitness - Jana vítěz

EVA: Máš nějaké sponzory, kteří ti například pomáhají před závody se suplementy, výživou nebo něčím dalším?

JANA: Můj sponzor je má práce, firma TopFitness Dubina a TopFitness Poruba, která mi pomáhala, jak se dalo.Vyšli mi i vstříc, co se týče volna před závody a se suplementy mi taky pomáhali.

TIP NAŠICH REDAKTORŮ: Moderním hitem v hubnutí pro ženy jsou proteinové diety v široké škále nejrůznějších chutí a variant. Vyzkoušejte proteinovou dietu KetoFit taky, jako už více než 2 349 spokojených žen před vámi.

EVA: Chtěla bys někomu poděkovat za pomoc nebo podporu v přípravě?

JANA: Seznam je dlouhý. Tolik lidí mi bylo oporou a podporovalo mne, že jsem to ani vůbec nečekala. Jsem za to opravdu moc vděčná.

Poděkování patří:

1) Mému trenérovi Janu Turkovi, který si mě vzal pod svá křídla, i když už nechtěl lidi z Moravy.

2) Mému příteli Romanovi, že to celé se mnou prožíval a musel snášet mé nálady. Byl tu pro mne na závodech a staral se tam o mne.

3) Mým kamarádkám Nikol, Lucce, Danči a kamarádovi Radkovi, kteří tu byli a pomáhali mi, jak ve cvičení tak s malováním a hlavně se mnou byli v tu pravou chvíli, cením si toho.

4) Celému vedení Topfitness za to, že mi umožnili tuto možnost a vyšli mi vstříc a nakonec byli osobně i na závodech mne osobně podpořit.

5) Barči a Elišce za naučení pózování, holky děkuji zachránili jste mne. Samozřejmě mé celé rodině. Všem moc děkuji a moc si toho vážím.

Bikini Fitness - soutěžící

EVA: Máš nějaké další soutěžní plány do budoucna? Můžeme tě v brzké době vidět na nějaké další zajímavé soutěži?

JANA: Plány nějaké jsou, ale nechávám to otevřené a uvidíme co bude.

EVA: Janičko, děkuji ti za rozhovor a přeji ti mnoho osobních i sportovních úspěchů!

JANA: Já děkuji za rozhovor s tebou, těšilo mne.

Hodnocení článku
  • 83%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 83%
83%

O autorovi

Eva Domesová

Jmenuji se Eva Domesová, jsem redaktorkou tohoto sportovního magazínu. Pravidelně sleduji nové trendy na trhu v oblasti medicíny a doplňků stravy. Kromě toho se aktivně zapojuji do konzultace a rozhovorů s našimi čtenáři.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.