O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Rozhovory

Rozhovor s fitnesskou Sárou nejen o posilování břišních svalů

posilování břišních svalů
Napsal David Vajda

K dnešnímu rozhovoru se nám podařilo vytrhnout z nabitého programu fitnessku Sáru (29 let), která je aktuálně jedna z nejžádanějších sportovkyň ve fitness v Evropě. Naše pozvání o krátký rozhovor přijala ohledně posilování břišních svalů okamžitě bez jakýchkoliv výmluv či odkladů termínu, co nás velmi potěšilo.

Jelikož se Sára v těchto dnech připravuje na další fitness soutěž, především nás zajímalo, jak probíhá její současná příprava, jak dlouho se fitness aktivitám věnuje nebo jak správně praktikuje cviky pro posilování břišních svalů. Dnešním trendem mladých lidí je vypracovat své tělo k dokonalosti. Lidé zkoušejí nejrůznější metody, aby třeba posilování břišních svalů bylo pro ně co nejpohodlnější a zároveň nejjednodušší.

Jak už možná víš, naše ověřené přírodní produkty otestovalo více než 20 531 spokojených klientů. Nicméně jsou mezi námi určité skupiny lidí, kteří raději preferují tvrdou dřinu a práci na svém těle v posilovně bez jakýchkoliv pomocných suplementů.

Posilování břišních svalů se Sárou

posilování břišních svalů - drzsefit.cz

Samotná Sára nám potvrdila, že ve svých začátcích s fitness aktivitami zkoušela různé proteinové a ketonové diety, aby rychleji docílila odbourání nadbytečné váhy. Rozhovor doporučujeme přečíst až do samého konce, jen na základě toho můžeš pochopit celý způsob, jak může člověk správně vybudovat vypracovanou postavu nebo břišní svaly podle představ.

ZAJÍMAVOST: Tento rozhovor probíhal na základě Skype komunikace s fitnesskou Sárou, která se nám nebála odpovědět na nejrůznější otázky na tělo. Rozhovor uskutečnili dva naši redaktoři, kteří neprovedli žádné úpravy v odpovědích. Doufám, že si čtení tohoto rozhovoru užiješ stejně jako my při jeho tvorbě.

Ahoj Sáro, jsme moc rádi, že sis dokázala udělat čas pro rozhovor s námi ve svém nabitém programu a moc ti za to děkujeme. Na začátku celého rozhovoru bychom se tě rádi zeptali, kdy jsi s fitness začala a co tě na tom zaujalo?

Ahoj Kluci, děkuji za pozvání a možnost udělat si svůj úplně první rozhovor byla nabídka, která se nedala odmítnout. Do posilovny jsem začala chodit asi 5 let nazpátek. Jako většina holek jsem chtěla změnit svoji postavu k lepšímu a hlavně se líbit sama sobě. Jako první jsem začala číst knížky o posilování břišních svalů a články o nejrůznějších metodách, jak zhubnout. S fitness závody jsem začala zhruba dva roky zpět a začalo to úplně nevině.

Co na to říkají tvoji rodiče, že sis vybrala zrovna dráhu fitness?

Moje maminka je chápavý člověk, takže mě podporuje už od samého začátku. Otec pracuje většinu roku v zahraničí, takže sleduje moji kariéru občas na dálku. Jelikož není moc aktivní člověk a sportovně založený jako já, posilování břišních svalů mu moc neříká.

Sára miluje fitness a posilování

posilování břišních svalů se Sárou

Rádi bychom se dozvěděli, jestli vůbec někdy hřešíš ve svém zdravém jídelníčku? A kolikrát si takový „Cheat Day“ třeba vůbec dopřáváš?

Popravdě bych mohla říct, že vůbec neřeším. Moje tréninky jsou převážně zaměřené na nohy, zadeček a posilování břišních svalů. Obecně mám hrozně ráda jídlo a většinou si ho připravuji sama. Snažím se, aby každé jídlo bylo pestré a hlavně mi chutnalo.

Kde bereš takovou motivaci a energii na sobě každý den makat?

Hlavní motivaci hledám sama v sobě. Během posilování břišních svalů vidím, jak se tělo začíná pomalu měnit. Když se podívám na nějaké svoje starší fotky, jak jsem vypadala před pár lety, tak si řeknu už nikdy více. Jako každý člověk mám občas své horší chvilky a nejraději bych se vším praštila. Po chvilce pak ale měním názor a říkám si, když jsem to dokázala dotáhnout až do své vysněné postavy, byla by škoda to vše zahodit.

Zkušení odborní konstatují, že ženské tělo se vytvaruje do krásy spíše aerobním cvičením. Co si myslíš o tom ty?

Rozhodně. Určitou jistotou pro krásné tělo je pomocí aerobního cvičení a pravidelným posilováním břišních svalů. Nicméně ty krásné a oblé křivky ženy, rostou úplně nejvíce po zvedání těžkých vah. Teď záleží na každém individuálně, kdo co preferuje.

Získej náš E-book: 5 principů pro budování svalů


Získejte náš E-book – 5 principů pro budování svalů, na kterém pracoval celý tým našeho magazínu.

Stačí se jen přihlásit k našim 13 odběratelům.

Moc dobře víme, že jsi poměrně dost zkušená, co se týče fitness a posilování. Máš nějakou představu, co dělají evropané špatně pro krásnější a vypracovanou postavu při tréninku?

Většina dívek ale i chlapů cvičí špatně. Největším problémem je, že si myslí pravý opak. Tedy, že je vše v pořádku. V dnešní době hodně lidí chce především ušetřit. Neinvestují do osobního trenéra a prakticky vyhazují peníze za cvičení, které nemá hlavu ani patu. I takové posilování břišních svalů musí být bráno s rozmyslem. Není ideální cvičit břicho každý den a pouze stále stejnou část břicha, nejvhodnější je samozřejmě střídat přední hlavní sval a postranní břišní svaly pro rovnoměrné posílení.

Máš nějaké specifické partie na těle, které se nejhůře formují do krásy? Popřípadě můžeš doporučit metody, které bys čtenářkám našeho magazínu doporučila?

Pravdou je, že formování postavy do určité míry závisí na genetice. Pokud máš genetiku špatnou, máš prostě smůlu. Měla jsem v minulosti problém shodit zadeček, to mi trvalo asi půl roku. Teď se ho snažím pravidelně udržovat vašimi doporučenými cviky. Možná úplně největší problém mi dělalo posilování břišních svalů, které jsem formovala více než rok a půl. Až jsem změnila svůj jídelníček, vše začalo jít mnohem rychleji.

Jsme potěšeni, že využíváš naše metody. Jsme rádi, když vidíme, že naše práce má své pozitivní výsledky. Máš nějakou část těla, kterou cvičíš ze všeho nejraději a kterou opravdu nenávidíš?

Nejraději posiluji zadek. Nejméně mě asi baví posilování břišních svalů, jelikož dosáhnout krásných břišních svalů mě stálo strašně moc práce.

Náš srovnávač volně prodejných produktů

Produkt Hodnocení Okamžité výsledky Cena Recenze
PRIMULUS 569 Kč RECENZE
VEGANUS 499 Kč RECENZE
KETOMIX 526 - 5490 Kč RECENZE
KLOUBUS 690 Kč RECENZE
PALEO MARKET DIETA 299 - 999 Kč RECENZE
BLENDEA SUPERGREENS 499 Kč RECENZE
BLENDEA SUPERPROTEIN KAKAO 699 Kč RECENZE
DREAMLY 399 Kč RECENZE

Jsou součástí tvého jídelníčku i nějaké doplňky stravy? Pokud ano, tak jaké a proč?

Ano, sportovní výživu mi dodává můj dlouhodobý partner, který mě sponzoruje a pomáhá se připravit na soutěže. Oblečení preferuji od různých značek. Dlouhodobě mám dobré zkušenosti se stravovací metodou od Chytrý jídelníček a Blendea, které udržují moje tělo v naprosto perfektní kondici.

Když zrovna dokončíš nějakou svoji fitness soutěž, na co zrovna dostaneš největší chuť?

Po každé soutěži nastane vždy velká žízeň, hlavně kvůli dehydrataci organismu. Z jídla dostanu určitě největší chuť na něco sladkého a třeba ovocné knedlíky.

A co tvůj vysněný partner, měl by to být taky sportovně založený nebo ti na tomto nezáleží?

Určitě chci sportovce. Nemusí to být žádný kulturista, ale ke sportu by měl mít určitě kladný vztah. Typ kluka, který je domácí typ a lenoch mě moc nebere.

Co pro tebe tedy fitness a obecně cvičení znamená? Změnilo ti to nějak život?

Ano, život se mi postupem času určitě změnil. Myslím, že sportování jsem měla do určitě míry vždycky v sobě, takže až takový skok to nebyl. Naučilo mě to si hrozně vážit jídla, držet se předepsaných cílů a začala jsem mít opravdu své tělo ráda. Když si žena začne sama sebe vážit, jde to ihned poznat. Následně tvarování a posilování břišních svalů se vytváří mnohem lépe.

Milá Sáro, to je z našich otázek naprosto vše. Děkujeme ti za tvé názory a odpovědi, které určitě budou inspirovat naše současné nebo nově příchozí čtenářky. Měj se hezky.

Samozřejmě také děkuji, že jsem mohla být součástí tohoto rozhovoru. Doufám, že má slova inspirují další slečny, aby se třeba více začaly starat o své tělo.

ZAJÍMAVOST: Primulus získal nejvyšší možné ocenění a zvítězil v našem srovnávači produktů, který nám pomáhají sestavovat naši čtenáři.

Mohlo by Vás zajímat:

Hodnocení článku
  • 89%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 89%
89%

Sdílejte tento článek se svými známými

Aktuálně tento článek doporučuje:

O autorovi

David Vajda

Jsem tvůrce a majitel sportovního magazínu zaměřující se na různé tréninkové a stravovací systémy pro všechny věkové kategorie.
Aktuálně s více než 15ti letou praxí v oblasti profesionálního hokeje, zvyšování výkonu a přeměny postavy.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.