O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Zdravá výživa

Jak nám pomůže kolagen pro lepší kvalitu kůže?

Kolagen - úvodní foto
Napsal David Vajda

Kolagen je prospěšný

Přemýšleli jste někdy, kolikrát za den použijete svaly ve vašem obličeji? Kolikrát za den se na někoho usmějete, zamračíte nebo jen dáte najevo své emoce? Je to ohromně vysoké číslo.

Kromě toho každý den vystavujeme svoji kůži venkovním, mnohdy kolísavým teplotám. Na našem území, kde se střídají teplejší a studenější měsíce během roku, navíc kůži vystavujeme i abnormálnímu náporu a zátěži.

Jak postupně stárneme, naše kůže se po celém našem těle rovněž pomalu vyčerpává a zůstávají na ni známky opotřebení. Na obličeji můžeme s přibývajícím věkem u mužského a ženského pohlaví pozorovat nežádoucí vrásky.

Jak se tomuto opotřebení kůže tedy vyvarovat?

Efektivním řešením může být kolagen.

Co víme o kolagenu?

Kolagen - stárnoucí pleť

Kolagen je aminokyselina a ve vodě nerozpustná bílkovina. Je základní stavební hmotou pohybových tkání. Tvoří až 30% všech proteinů v těle savců – převážně v kostech.

Kolagen je podstatný především pro správnou pružnost pokožky. Tento protein obsahuje 30% bílkovin v těle a 70% bílkovin v kůži.

Kdy vám může kolagen nejvíce pomoci?

Při spálení pokožky na slunci

Pomáhá jizvám po akné

Regeneruje pokožku

S přibývajícím věkem klesá nejen hladina testosteronu v těle mužů, ale stejně tak hladina kolagenu, navíc u obou pohlaví velmi podobně. Největšími faktory poklesu hladiny kolagenu mohou být např.: stres, nevhodný jídelníček, škodlivé ovzduší atd.

ZAJÍMAVOST: V produktu KLOUBUS je kolagen zastoupen ve formě kolagenních peptidů s molekulovou hmotností 5000 Da v denní dávce 2730 mg. Proto neváhejte a objednejte si ho co nejdříve!

Jak pomáhá naší pokožce?

Jelikož všichni postupně stárneme, naše pokožka postupně ztrácí na elasticitě. To znamená, že pružnost naší kůže se postupně vytrácí.

Proto potřebujeme doplňovat do těla hlavně kolagen.

Ženy se nejčastěji obávají tvorby vrásek, které vykazují známky postupného stárnutí. Dá se s tím něco vůbec dělat?

Ano!

Pokud budete doplňovat do těla dostatek kolagenu, je studiemi dokázáno, že tvorba vrásek se dokáže snížit o 25%. Studie rovněž úspěšně potvrdila, že konzumování kolagenu můžete zvýšit pružnost a vlhkost kůže, která se s přibývajícím věkem celkem znatelně snižuje.

Výhody kolagenu

Kolagen přináší plno výhod, o kterých možná sotva víte.

Lepší funkčnost kostí a kloubů

Déle trvající zdravý pohyb, pevnější a silnější klouby, to je jen zlomek z toho, co kolagen dělá pro vaše klouby.

Hormonální rovnováha

Určité aminokyseliny obsažené v kolagenu úspěšně pomáhají ke zlepšení ideální hormonální rovnováhy v těle. Navíc podporuje produkci přirozeného hormonu v našem těle.

Lepší trávení

Kolagen pomáhá pokožce našeho zažívacího traktu. Takže zlepšuje funkci našeho trávení.

NÁŠ SUPER TIP: Kolagen je strukturální protein, který v těle zajišťuje soudržnost, elasticitu všech pojivových tkání, včetně kůže, šlach, vazů, chrupavek a kostí. Vše na jednom místě najdete v produktu KLOUBUS.

Kde dnes najdeme kolagen?

Není to žádná věda ani nic složitého dnes najít kolagen. Nejčastěji hledejte v živočišných produktech.

Mléko

Sójové sýry

Špenát

Zelí

Borůvky

Fazole

Lněná semínka

Ryby

Vitamín C

Především nezapomínejte na Vitamín C!

Bez něho se totiž kolagen bude vstřebávat do vašeho těla velmi těžko.

TIP PRO VÁS: KLOUBUS díky svému složení udržuje normální stav kostí a přispívá k tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek (Vitamín C, hořčík).

Závěrem

Kolagen

Bohužel u každého z nás bude osud velmi podobný. S přibývajícím věkem najdeme všichni vrásky v obličeji. Výhodou pro vás může být, jestliže budete konzumovat správné potraviny nebo doplňky stravy, tento proces můžete poměrně viditelně zpomalit a zachovat si pokožku o dost delší dobu mladší.

Konzumujte veškeré potřebné vitamíny pro tělo, pouze Vitamín C stačit nebude.

Uvědomte si, že vše je propojeno se vším a pro zdravou pokožku je potřeba udělat něco navíc.

KLOUBUS promo – Werner Hartmann

Nová série promo videí, kde hlavní roli hrají naší fitness ambasadoři a opravdu účinná kloubní výživa KLOUBUS.Jako první představujeme "one and only" Werner Hartmann— více o produktu na: bit.ly/Kloubus_zde —Podpoř regeneraci svého těla originální kloubní výživou, která svým složením patří mezi nejsilnější (nejen) na českém trhu. Trénuj tvrdě, regeneruj chytře.–Video by www.facebook.com/denis.hanzlikGear by ultimatesports.czShot in Performance Power Center

Zveřejnil(a) Kloubus dne Pondělí 19. listopad 2018

 

Chci získat dostatek kolagenu!


Hodnocení článku
  • 45%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 45%
45%

O autorovi

David Vajda

Jsem tvůrce a majitel sportovního magazínu zaměřující se na různé tréninkové a stravovací systémy pro všechny věkové kategorie.
Aktuálně s více než 15ti letou praxí v oblasti profesionálního hokeje, zvyšování výkonu a přeměny postavy.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.