O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Zdravá výživa

Jak předejít obezitě u mladých lidí?


Rychlé tloustnutí

V poslední době se stále častěji hovoří o obezitě a nadváze lidí. Je to ovšem celosvětový problém. K problému obezity však nelze přistupovat pouze z hlediska přísných diet a pravidelného sportování. Jedná se o integrovaný přístup, který je třeba vyřešit s přihlédnutím k mnoha situacím. Lidé všeobecně mají stále méně pohybu a večerní přejídání také není zrovna ideální. Rychlé tloustnutí tak na sebe nenechá dlouho čekat a můžete velmi rychle začít přibírat, aniž byste si to uvědomovali. Co je třeba udělat, abyste se cítili lépe, byli ve formě a zároveň netrpěli hlady?

Hlavní otazníky kolem tloustnutí

rychlé tloustnutí
obrázek z unsplash.com

Je jasné, že rychlé tloustnutí je velkým kamarádem právě těch jedinců, kterým se často říká večerní jedlíci. Jste jedni z těch, kteří po večerech snědí téměř vše, co na očích uvidí? Jedním z nejdůležitějších pravidel pro udržování váhy je především správná životospráva. Ovšem i tady se mohou dostavit otazníky, na které je také třeba hned na samém začátku odpovědět.

Jíte málo, snažíte se pravidelně cvičit, dodržujete všechna pravidla zdravého životního stylu, ale nedaří se hubnout nebo naopak přibrat? Děláte všechno správně, ale přesto se vám nedaří především zhubnout nadbytečné kilogramy?

Rychlé tloustnutí může mít plno nejrůznějších příčin vzniku, než nevhodný životní styl. Může se u vás projevit například snížením funkce štítné žlázy, zvláště pokud se k rostoucí hmotnosti přidává letargie, deprese a vypadávání vlasů. Přírůstek hmotnosti u vás může pocházet také ze zadržování tekutin v těle. Pokud vaše ledviny nedokážou zvládnout vylučování vody, nemáte dostatek železa v těle a vyvine se u vás chudokrevnost z nedostatku železa, může se voda hromadit ve vašich tkáních z řady dalších důvodů. Tady potom může vzniknout problém, který pak vysvětluje rychlé tloustnutí.

NÁŠ TIP: MÁTE SEDAVÉ ZAMĚSTNÁNÍ? Sedavé zaměstnání není žádná tragédie a hubnutí nám pouze znepříjemňuje, nikoliv znemožňuje. Prvně je zapotřebí přizpůsobit příjem energie jejímu výdeji, protože nám typicky tolik chybí pohyb (výdej) a příjem energie je příliš vysoký. Začněte s lehkým cvičením a začleňte do své stravy doplněk PRIMULUS pro zvýšení energie a nárůstu svalové hmoty.

Co může být příčinou tloustnutí populace?

rychlé tloustnutí - kouření cigaret
obrázek z unsplash.com

Samozřejmě existuje plno dalších příčin, jak se u vás může projevit rychlé tloustnutí. Jak bylo řečeno již v tomto článku výše, většina z nás si moc neláme hlavu s dodržováním správné životosprávy, tak i toto může být důvodem pro přibírání na váze.

Žádný pohyb

Sedavé zaměstnání

Kalorická jídla

Kouření

Alkohol

Tohle všechno jsou důvody, které vedou především k tomu, že budete o nějaký kilogram zase těžší. Ukazuje se, že někdy jsou problémy s hubnutím způsobeny ženskými hormonálními poruchami nebo to mohou být i genetické faktory.

Mnohdy rychlé tloustnutí zapříčiní to, že si vaše tělo zvykne na špatné stravovací návyky, vynecháte snídaní, ošidíte oběd a večer doslova vybílíte lednici. Večerní přejídání není tedy zrovna ideální, abyste takto udržovali štíhlou linii.

Jak zhubnout a udržet si stabilní váhu

zdravé jídlo
obrázek z unsplash.com

Ptáte se často sami sebe, jakou zvolit dietu, abyste dosáhli požadované hmotnosti? Není třeba se vzdávat svých oblíbených masových pokrmů. Hlavní zákaz se především týká sacharidů, jejichž nedostatek by měl u vás vést ke zpracování tukových zásob v těle a k postupné ztrátě hmotnosti.

Důležitá je strava s vysokým obsahem bílkovin, pohyb a pitný režim. Na základě těchto kritérií se pak můžete cítit kvalitně nasyceni, nepociťujete chuť po jídlu, a přitom máte dostatek energie, protože si ji tělo bere z tukových zásob. To by celkem šlo, že?

Trh nabízí rovněž proteinové diety, jejichž hlavní myšlenkou je právě to, že funguje bez přijímání sacharidů, tedy hlavního zdroje energie, kdy tělo začne aktivně rozkládat tuky, což vede k rychlému úbytku hmotnosti.

„Jsi to, co jíš“ – tato Hippokratova fráze je velmi známá a lidem, kterým je jejich životní styl lhostejný a příliš nemysleli na to, jak velký vliv tato fráze má na kvalitu jejich zdraví, si neuvědomují, že je až příliš pravdivá. Jídlo, které konzumujete, přímo ovlivňuje život, pohodu a kvalitu života každého z nás.

NÁŠ TIP NA ZDRAVÝ JÍDELNÍČEK: Alespoň z 80 % stavte jídelníček na nezpracovaných potravinách, jako jsou celozrnné produkty, ovoce, zelenina, luštěniny. Možnost koupit, minimálně zpracované maso a neslazené mléčné výrobky. Tzv. ultrazpracované potraviny co nejvíce omezte, mezi ně se řadí brambůrky, sušenky, slazené nápoje, bílé pečivo, uzeniny, tučné a sladké mléčné výrobky apod. Velmi doporučujeme odborníky navrhovanou nejlepší dietu roku 2021 KetoMix – zdravá plnohodnotná strava do každé doby.

Závěrem

Pokud se chcete cítit ve svém těle dobře, chcete žít plnohodnotný život a nechcete se trápit nadváhou, je třeba k tomu přistupovat svědomitě a přidat také ruku k dílu. Znamená to tedy, že byste měli především zahrnout do svého jídelníčku pestrou stravu bohatou na tyto potraviny:

Vlákninu

Bílkoviny

Ovoce

Zeleninu

Vejce

Kuřecí maso

Hovězí maso

Mléko a mléčné výrobky

Mandle

A další …

rychlé tloustnutí - jídlo z fastfoodu
obrázek z unsplash.com

Je třeba, abyste se vyhnuli velmi tučným jídlům a cukrům obecně. Samozřejmě, že v malém množství nikomu kousek čokolády neuškodí, ale určitě byste neměli začínat s jídlem až ve večerních hodinách nebo dokonce mlsat v noci. Rychlé tloustnutí pak má v takových nehlídaných situacích rychlý spád.

Pravidelně jíst je základem každého pokusu o hubnutí. Zdravá snídaně, oběd v pravý čas, malá svačina a lehká večeře. Takto by měl být sestaven váš jídelníček, pokud se snažíte nejen shodit nějaké to kilo, ale stejně tak to platí i pro jedince, kteří se snaží zase nějaký ten kilogram přibrat.

K tomu potřebujete dostatek pohybu, který je také dalším velmi důležitým bodem pro zdravý životní styl a pro správné udržení tělesné hmotnosti, stejně tak dostatek spánku a pozitivní myšlení. Pokud se oddáváte negativním myšlenkám na téma nevydařeného hubnutí a stresu, docílíte požadovaného výsledku jen stěží nebo s vysoce vynaloženým úsilím.


Hodnocení článku
  • 72%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 72%
72%

Líbí se Vám tento článek?

Sdílejte ho nebo pošlete svým známým.

O autorovi

Eva Domesová

Jmenuji se Eva Domesová, jsem redaktorkou tohoto sportovního magazínu. Pravidelně sleduji nové trendy na trhu v oblasti medicíny a doplňků stravy. Kromě toho se aktivně zapojuji do konzultace a rozhovorů s našimi čtenáři.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.