O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Zdravá výživa

Dáváte přednost slané nebo sladké snídani? A která varianta je zdravější?


Zdravá snídaně po ránu

Čemu dáváte přednost, slané nebo sladké snídani? Už dlouhé roky vede mezi sebou souboj slaná a sladká snídaně. Ať už si vyberete jakoukoli variantu, především zdravá snídaně by pro vás měla být tím nejlepším řešením. Existuje taky kombinace slané a sladké snídaně zároveň, ale to se vám pravděpodobně kromě dovolené málokdy podaří.

Je více než jasné, že obě varianty snídaně mají své oblíbence a fanoušky. Dá se ovšem určit, která z těchto variant je zdravější pro náš organismus?

Sladká snídaně

zdravá snídaně cereálie
obrázek z unsplash.com

Sladká snídaně vám v mnoha případech nezabere příliš času. Dáváte spíše přednost ovesné kaši nebo ovoci? S přípravou takové snídaně budete velmi rychle hotoví a budete ihned připraveni vyrazit do práce. Nebo se zařídíte mezi větší gurmány a dáváte přednost sladkým palačinkám nebo pečení koláčů na snídani? Taková snídaně rozhodněte zabere více času.

Zdravá snídaně může mít sladkou formu, ovšem musíte si dávat pozor na příliš mnoho cukru. Pokud si sladkou snídani rádi dopřáváte pravidelně, není to špatně, ale je třeba následně kontrolovat množství kalorií obsažených v jednotlivých surovinách.

Nejen v rámci sladké snídaně byste se měli držet na hodnotách 10–20 g přidaných cukrů v průběhu celého dne.

NÁŠ TIP: Jste sportovní typ člověka? Víte, jak se správně najíst po tréninku? Potréninkové jídlo by správně mělo obsahovat 20-40 g bílkovin a přiměřené množství sacharidů a tuků, aby vám celkově seděla makra. Při takové skladbě jídla by se měly živiny ukládat hlavně do svalů, sacharidy jako zásobní svalový glykogen a bílkoviny pro regeneraci svalové tkáně. Samozřejmě záleží na celkovém „balíku“ energie za den. Doporučujeme navštívit stránky našeho partnera Blendea s jejich proteinovými produkty, jenž byli po našem osobním testování hodnoceny jako jedny z nejlepších na trhu.

Slaná snídaně

zdravá snídaně - vajíčka
obrázek z unsplash.com

Někteří z nás prostě pro sladké snídaně nemají dvakrát pochopení. Pro ty ostatní tady je slaná snídaně, která může mít tisíce různých podob. Nicméně měli bychom si dávat pozor, jelikož můžeme taky pěkně narazit.

Zdravá snídaně by měla být pro každého z nás základ. U slané snídaně musíte ale počítat s tím, že pokud nesprávně zvolíte potraviny, může snídaně obsahovat velké množství soli nebo tuku, rovněž může být nedostatečná tepelná úprava.

Na co byste si měli dát pozor u slané snídaně?

Uzeniny

Smažená volská oka

Průmyslově vyrobené paštiky

Tučné sýry

Další tučné výrobky a potraviny

Na snídani se dá prakticky konzumovat úplně vše, ale aby stále platilo pravidlo zdravé snídaně, myslete na přiměřené množství, které budete ráno pojídat.

Jak by měla vypadat zdráva snídaně

snídaně po ránu
obrázek z unsplash.com

Zdravá snídaně by měla nastartovat váš den správným směrem a poté se podle toho bude i cítit. Uděláte nejlépe, pokud si například připravíte kvalitní celozrnné pečivo s vysokoprocentní šunkou nebo sýrem a zeleninou. Také míchaná vejce s kvalitním pečivem mohou být skvělou volbou pro nastartování dne.

NAŠE DOPORUČENÍ: Skvělými zdroji bílkovin je například maso, vejce, šunka, protein, mléčné výrobky (řecké jogurty, Cottage …). Jako ideální se jeví 20–40 g bílkovin na porci. Mrkněte na balíčky od KetoFit, kde budete mít zajištěn dostatek živin po celý den od rána do večera. Už nemusíte složitě přemýšlet nad tím, co si zrovna musíte připravit na snídani, oběd nebo večeři, KetoFit to vymyslí za Vás.

Závěrem

Pokud můžeme být upřímní, vůbec nezáleží na tom, zda si snídani připravíte na sladkou nebo slanou verzi. Obě varianty totiž mohou být špatné s negativními účinky pro naše tělo. U sladké snídaně si jen dejte pozor na vysoký příjem cukru a na průmyslově zpracované potraviny ve formě snídaňových cereálií a sladkých sušenek.

Naopak u slaných snídaní zase omezte potraviny s vysokým obsahem tuku a soli. Především vynechte potraviny s nízkou výživovou hodnotou, takže se rozhodně nevyplatí šetřit v obchodě při nákupu potravin pro snídani.


Hodnocení článku
  • 90%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 90%
90%

Líbí se Vám tento článek?

Sdílejte tento článek se svými známými

O autorovi

Eva Domesová

Jmenuji se Eva Domesová, jsem redaktorkou tohoto sportovního magazínu. Pravidelně sleduji nové trendy na trhu v oblasti medicíny a doplňků stravy. Kromě toho se aktivně zapojuji do konzultace a rozhovorů s našimi čtenáři.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.