O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Zdravá výživa

Alkohol – proč se mu nejlépe úplně vyhnout během hubnutí?


Odbourání alkoholu

Lidé mají alkohol všeobecně rádi, hlavně v naší zemi. Nicméně alkohol sebou přináší velké nebezpečí, proto by každý měl dobře zvážit, zda odbourání alkoholu z vaší pravidelné konzumace tekutin není už dnes potřeba řešit.

Máte problém s vaší hmotností? Proto přestaňte pít alkohol nejlépe okamžitě! Při mírné konzumaci alkoholu, dejme tomu 2 dcl vína za 24h, je redukce vaší hmotnosti stále možná. V případě nadměrné a dlouhodobé konzumace alkoholických nápojů vzniká v našem těle nadbytek energetické bilance, která obratem vede ke zvýšení vaší hmotnosti.

Naprosto jednoduše, čím více přijmeme energie, než jsme schopni spálit – tím více tloustneme!

Pokud hubneme, znamená to, že své tělo udržujeme ve ztrátové energetické bilanci. Jinak řečeno, množství živin, které naše tělo přijme, jsme schopni dostatečně rychle spálit.

Navíc si naše tělo k tomu ještě stahuje energii z vnitřních zásob. Toto je princip správného hubnutí!

Proč zvolit raději odbourání alkoholu?

Odbourani alkoholu - destilaty
Destiláty s vysokou energetickou hodnotou

Alkohol je už od pradávna součástí života lidí na zemi. Především působí na náš mozek několika různými způsoby. Jak nás tedy ovlivňuje?

Působí na člověka povzbudivě

Dochází k pocitu uvolnění

Dodává tělu pocit klidu

Zvyšuje sebevědomí

V konečné fázi způsobuje únavu a ospalost

Stále vám chybí ten přesný důvod z naší strany, proč raději přejít na fázi odbourání alkoholu? Pojďme na to a podívejte se na tuto přehlednou tabulku.

V jednom gramu alkoholu najdete zhruba energetickou hodnotu v míře 29,6 kJ. Pro porovnání, jeden gram sacharidu obsahuje 17 kJ, bílkoviny také 17 kJ a tuky 38 kJ.

DRUH OBSAŽENÉ MNOŽSTVÍ V kJ
Alkohol 29,6
Sacharidy 17
Bílkoviny 17
Tuky 38

Když se na porovnání blíže podíváte, tak rozdíl mezi alkoholem a tuky není až tak velký. Alkohol má vysokou energetickou hodnotu, ovšem jeho výživový přínos pro náš organismus je naprosto nulový.

STRAVOVACÍ TIP:  Chcete začít hubnout? Ketonová dieta (proteinová dieta) je velice účinná pro rychlé hubnutí. Pro trvalé zhubnutí a změnu životního stylu doporučujeme chutná jídla od KetoMIX.

Obecná pravidla alkoholu

Odbourani alkoholu - party s prateli
Párty s přáteli

Znáte to, pokud si zajdete večer s kamarády nebo kamarádkami sednout a něco popít, velmi rychle se u vás projeví zvýšena chuť na jídlo. Často je pití alkoholických nápojů spojováno se slanými, mastnými a energetický nadprůměrnými jídly tohoto typu:

Brambůrky

Oříšky

Tyčinky

Hubněte s KetoMIX

Bohužel během konzumace alkoholu v mozku slábnou zábrany si udržet správnou a vyváženou stravu, a tak se oslabuje kontrola nad tím, co přijímáme za jídlo do žaludku.

Nikde není stanovena optimální denní dávka alkoholu. Všeobecně se pouze udává hodnota alkoholu, která už začíná být pro naše tělo škodlivá. Pro dospělého člověka se jedná o 10 g čistého alkoholu za den u žen, u mužů se jedná o hodnotu 20 g čistého alkoholu za den.

Tyto hodnoty jsou pouze orientační, které ovlivňuje hned několik faktorů, které mohou například být:

Pohlaví

Genetika

Věk

Zdravotní stav

Aktuální rozpoložení člověka

ZNÁTE ZELENÉ SUPERPOTRAVINY? Do této skupiny patří například mořská řasa spirulina, kterou najdeme právě v detoxikačním doplňku Blendea SUPERGREENS. Více se o pozitivních účincích této rostliny dočtete v naší recenzi.

Jaký alkohol pít, chceme-li zhubnout?

Odbourani alkoholu - suche vino
Suché víno

Pro postupné odbourání alkoholu ve vašem výživovém režimu je velmi dobrou variantou pít suché víno. Ještě o něco lepší variantou bude, pokud budeme mixovat víno s čistou vodou nebo sodou. Tento drink můžeme rovněž nazývat vinný střik, který se vyznačuje především svou osvěžující chutí.

Vůbec tou nejhorší variantou je pivo. Společně s alkoholem obsahuje velké množství sacharidů. Pivo tak patří mezi „potraviny“, které mají jeden z nejvyšších glykemických indexů. Chodíte rádi s přáteli na pivo? Zbystřete, jelikož jedno desetistupňové pivo o objemu 0,5 l obsahuje až 790 kJ.

Nejvíce nevhodnou variantou alkoholického nápoje, chcete-li začít hubnout, je volba destilátu nebo destilátu se sladkým nápojem. Destilát je pro naše tělo nevhodný už jen na základě obsaženého alkoholu. Víte, jaké destiláty jsou navíc obohacené o sacharidy?

Baileys

Vodka s džusem

Mojito

Při konzumaci výše zmíněných nápojů dostáváme do těla obsah energie srovnatelný s pitím čistého oleje. Pro představu, ve 40 ml vodky a 200 ml koncentrovaného džusu je obsaženo až 800 kJ. Na základě těchto čísel se jedná opravdu o vražednou kombinaci pro naši váhu.

V tomto článku jsme se detailněji seznámili, co pro naše tělo není vhodné v rámci pitného režimu, dlouhodobá a nadměrná konzumace alkoholických nápojů jednoduše není pro naše tělo dobrá varianta.

Obsah energie ve vybraných alkoholických nápojích

DRUH ALKOHOLU ENERGETICKÁ HODNOTA
Suché bílé víno (200 ml) 450 kJ
Červené víno (200 ml) 580 kJ
Bohemia sekt (200 ml) 660 kJ
10° světlé pivo (500 ml) 780 kJ
Piňa Colada (300 ml) 830 kJ
Vodka (40 ml) 380 kJ
Vodka s džusem (40 ml + 200 ml) 800 kJ
Amundsen jahoda (40 ml) 825 kJ
Birel (0,5 l) 425 kJ

Zdroje:

ketomix.cz

cs.wikipedia.org

healthline.com


  • 77%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 77%
77%

Líbí se Vám tento článek?

Sdílejte tento článek se svými známými

O autorovi

Eva Domesová

Jmenuji se Eva Domesová, jsem redaktorkou tohoto sportovního magazínu. Pravidelně sleduji nové trendy na trhu v oblasti medicíny a doplňků stravy. Kromě toho se aktivně zapojuji do konzultace a rozhovorů s našimi čtenáři.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.