O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Silové cvičení

Tabata – maximálně účinný systém pro rychlé spalování kalorií

Tabata - intervalový trénink

Intervalový trénink Tabata

Chcete-li zábavně a hlavně účinně spalovat přebytečné kalorie, vyzkoušejte intervalový trénink. Tento způsob tréninku je znám již řadu let. Avšak až v posledních letech popularita významně roste. Hlavním principem je střídání intervalů. Intervaly s vysokou zátěží se střídají s intervaly odpočinku.

Intervalové tréninky s vysokou zátěží jsou mnohem efektivnější než klasické aerobní tréninky. Za stejný čas spálíte mnohem více kalorií. Navíc kalorie pálíte i hodiny po tréninku.

Kromě vyšší efektivity jsou tyto tréninky zábavnější. Cviky si můžete volit dle libosti. Můžete se zaměřit na konkrétní svalové partie nebo si zvolit komplexní cviky na posílení celého těla. Můžete si zvolit cviky s pomůckami nebo cvičit pouze s vlastní váhou těla. Pravě pestrost dělá intervalové tréninky zábavnější.

Do kategorie vysoce intenzivních intervalových tréninků (HIIT) patří systém Tabata. Tabata je jeden z nejúčinnějších systémů v této kategorii.

Jedna Tabata má 8 kol. V každém kole si můžete zvolit jiný cvik. Vhodné cviky jsou angličáky, dřepy, kliky, prkno nebo výpady s výskokem. Každý cvik děláte 20 sekund. Následně si pouze na 10 sekund odpočinete a jdete na další cvik. 8 kol (8 cviků) trvá přesně 4 minuty.

Každý intervalový trénink včetně Tabaty vyžaduje časovač. Časovač akusticky odděluje intervaly pro cvičení a odpočinek. Existuje mnoho aplikací pro Android nebo iOS, které si lze stáhnout do mobilního telefonu nebo tabletu. Existují však i časovače, které jsou zdarma dostupné na Youtube. Příkladem může být toto video, které najdete v Youtube kanále Tabata Workout.

Video Tabata časovač obsahuje kromě intervalů i seznam cviků. Předdefinovaný seznam se hodí zejména pro ty, kteří neví jak začít. V tomto případě stačí pouze kliknout na video a cvičit. Více informací o těchto cvicích se najdete například na webu tabataworkout.cz.

Tabatu se cviky s vlastní váhou můžete dělat téměř kdekoliv, doma, v tělocvičně nebo v parku. A co je nejpodstatnější? Nepotřebujete žádné vybavení. Pouze Tabata časovač, který si můžete přehrát z Youtube kanálu Tabata Workout nebo přímo z webu tabataworkout.cz.

Klikni a cvič!

zdroj: www.TabataWorkout.cz


 

Hodnocení článku
  • 77%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 77%
77%

Líbí se Vám tento článek?

Sdílejte ho nebo pošlete svým známým.

O autorovi

Eva Domesová

Jmenuji se Eva Domesová, jsem redaktorkou tohoto sportovního magazínu. Pravidelně sleduji nové trendy na trhu v oblasti medicíny a doplňků stravy. Kromě toho se aktivně zapojuji do konzultace a rozhovorů s našimi čtenáři.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.