O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Zdravá výživa

STOP bílému cukru – Největší zabijáci ve vašem stravování

Cukr - zabiják ve stravování

Jak omezit hladinu cukru v krvi?

Už od pradávna byl cukr v jídelníčku obyvatel velkou vzácností. Nicméně postupem času se začal těšit u lidí stále větší oblibě. V dnešní době si v našich domácnostech a kuchyních nedokážeme fungování bez cukru naprosto představit. Tento sladký, chutný a u lidí velmi oblíbený „zabiják“ ve stravě, můžeme dnes najít téměř ve všem.

Lidé, kteří přijdou tomuto zabijáku na chuť, mají kolikrát cukr v krvi někdy až na velmi rizikových hodnotách. Problém je především ten, že si pokrmy složené z velkého množství cukru dopřávají několikrát denně a to je více, než je pro lidské tělo přijatelné.

Lidé ho mají všeobecně velmi rádi. Je sladký a chutný. Jen omezená hrstka lidí si uvědomuje, že takový cukr může být velmi silně návyková látka pro náš organismus. Je totiž všeobecně známo, že čím více cukru konzumujeme, tím větší závislost si na něj vytváříme.

Na začátku tohoto článku je velmi důležité konstatovat, že pro naše tělo nemá žádný velký přínos. Je rychlým zdrojem energie, nesmíte ho ovšem dostat do extrémních hodnot, jinak bude zle.

ZAJÍMAVOST: Tušíte přibližně, kolik cukru za den sníte? Lidské tělo s 1 lžičkou cukru bojuje až 3 dny! Pro všechny ženy, které plánují zhubnout, doporučujeme chutné balíčky KetoMIX, kde je hladina cukru naprosto ideální pro váš denní přísun.

Jak nás může cukr dlouhodobě ovlivňovat?

Cukr - sypký forma cukru

Pokud bude cukr ve vašem těle na vysokých hodnotách, je zřejmé, že je něco špatně. Této fáze dosáhneme například nadměrnou konzumací bílého cukru v pravidelných intervalech (třeba co druhý den). Jestliže budete konzumovat cukr jen v malých nepravidelných dávkách, nijak závažně to váš organismus nemůže ohrozit. Je na každém z vás, jak se svým zdravím budete zacházet.

Stačí si držet denní příjem cukru pod kontrolou, nepřejídat se ve velkém sladkostmi, čokoládami, sladkými koktejly a drinky, prostě jen více dbát na to, co si přes den dáte do pusy. V tomto případě není žádná potřeba panikařit. Nemusíte se vůbec bát, že by cukr mohl napáchat ve vašem těle nějaké závažné škody a vyvolat u vás větší zdravotní komplikace.

Proč se kolikrát lidé nedokáží ubránit sladkostem? Co je za tím vede? Odpověď může být velmi jednoduchá. Cukr má nasládlou chuť, v kombinaci s tukem vyvolává produkci hormonů jako dopamin. Ten se dá taktéž nazvat jako tzv. hormon lásky. Takže po konzumaci sladkého se vám může rychle zlepšit nálada a můžete se cítit šťastnější.

Když už je cukr ve vašem těle na velmi vysokých hodnotách, má velmi špatný vliv na vaše zdraví a nese sebou do budoucna rozsáhlé zdravotní komplikace. O této problematice vysoké hladiny cukru v krvi lidé moc dobře vědí, ovšem zbavit se jí jednoduše nechtějí, jelikož závislost na cukru už u nich bývá často mnohem silnější.

TIP: Doporučená hladina cukru v krvi se pohybuje kolem 20 kg cukru na osobu za rok. Největší problémy mají v Americe, kde se průměrně hodnota pohybuje okolo 56 kg cukru na osobu, v Německu 39 kg na osobu a v Česku 34 kg cukru. Proto našim čtenářkám doporučujeme konzumovat redukční diety se sníženým obsahem cukru.

Hlavní negativa při velkém přijmu bílého cukru

Zvyšuje cukr v krvi

Zvyšuje krevní tlak

Zvyšuje energetickou hodnotu potravin

Zvyšuje riziko onemocnění – cukrovka, srdeční choroby, akné, problémy s pamětí, úzkosti, vředy atd.

Zvýšená závislost na sladké

Problémy se zuby

Způsobuje obezitu a větší nadváhu

VÍTE, JAK SE VYRÁBÍ CUKR? Základní surovinou pro výrobu bílého cukru je dlouhodobě cukrová řepa.

Neviditelný cukr

Cukr - kostka cukru

Co si představíte, když se řekne cukr? Snad jako většinu lidí okamžitě napadne kostka cukru, čokoláda, kobliha, nebo ovocný džus. Bohužel cukr najdeme i v potravinách, u kterých by vás to možná vůbec nenapadlo.

V jakých běžných potravinách můžeme rovněž najít cukr?

Rybí prsty

Jogurtový dresing

Těstoviny

Brambory

Pečivo

Rýže

Teď to pro vás musí vypadat, že škodlivý cukr je téměř všude. Zbavit se závislosti na cukru je stejné, jako zbavit se závislosti na kouření cigaret. Pro některé lidi téměř nadlidský úkol. V hlavě každého je důležité si jen uvědomit, že cukr je důležitý, ale ne v takovém množství, jak ho dnes konzumuje většina obyvatel.

DÁLE ČTĚTE: Jak české ženy bojují s vysokou nadváhou. A co je exkluzivní novinka na trhu v hubnutí?!

Cukr v krvi a jeho zdravější podoby

Cukr - cukrová řepa

Jak už bylo zmíněno, samotným problémem není jen cukr, ale jeho konzumované množství, které do našeho těla dostaneme. Navíc naše tělo ho do určité míry potřebuje, takže si ho nebojte občas dopřát. Nesmíme zapomenout na slazené chlazené nápoje, které jsou snad úplně nejvíce škodlivé. Zde je nejen velké množství cukru, ale i škodlivých a chemicky upravených látek. Po takové konzumaci následně hladina sladkého v našem organismu nezdravě a rapidně roste.

Pokud jste milovník Coca-Coly a vypijete denně třeba 2 – 3 plechovky, věřte tomu, že do sebe opravdu dostanete nadprůměrně nezdravé množství cukru. Jako nejideálnější variantu zvolte raději vždy čistou vodu. Doporučujeme se ji rozhodně naučit pít a předejít tak následným zdravotním komplikacím po používání slazených nápojů.

Jaké najdeme další zdravější alternativy bílého cukru:

Přírodní třtinový cukr

Sušená třtinová šťáva

Melasa

Med

Stévie

Ovocné sirupy

Javorový sirup

TIP REDAKTORŮ: Žádný cukr není zdravý, pokud je ho příliš! Naše čtenářky raději zahánějí hlad proteinovými dietami od ověřených značek KetoMIX a KetoFit.

Používejte zdravé alternativy cukru

Cukr

Ať už máte rádi klasický bílý cukr nebo jednu ze zdravějších alternativ cukru, nikdy to nepřehánějte zbytečně s jeho množstvím. Pokud máte rádi sladké, dopřejte si ho. Důležitá je vždy konzumace s mírou. Existuje plno zdravějších alternativ ve formě třtinového cukru, stévie nebo ovocných sirupů, které jsou pro váš organismus mnohem výživnější a pro zdraví hodnotnější.


 

Hodnocení článku
  • 78%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 78%
78%

O autorovi

Eva Domesová

Jmenuji se Eva Domesová, jsem redaktorkou tohoto sportovního magazínu. Pravidelně sleduji nové trendy na trhu v oblasti medicíny a doplňků stravy. Kromě toho se aktivně zapojuji do konzultace a rozhovorů s našimi čtenáři.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.