O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Zdravá výživa

Dietní jídelníček přesně na míru je základ úspěchu

Napsal David Vajda

Dietní jídelníček obsahuje hned na začátku jednu z největších nástrah a to je, že vám nadšení a vůle dlouho nevydrží. V pondělí se rozhodnete, že začnete hubnout, kompletně překopete vaši životosprávu, ale v pátek zjistíte, že vás to vlastně nebaví a vrátíte se zpět k vašemu dosavadnímu stravování. Takové lidi obecně nazýváme „Věční začátečníci“. Jak se věčným začátkům vyhnout?

Zpravidla platí, že pomocí malých krůčků se dostaneme k velkým cílům. Stejně, jako u spousty dalších věcí, platí tato poučka i v případě změny jídelníčku. Není nutné a ani není správné postupovat nějak radikálně. Důležité je si nový dietní jídelníček pořádně připravit a postupně ho zapojovat do našeho každodenního života.

Dietní jídelníček se zeleninou a ovocem

Dietní jídelníčekJeden ze základních prvků zdravého stravování je ovoce a zelenina. Pokud chceme začít hubnout a naše přebytečná kila pomalu shazovat, je vhodné konzumovat ovoce a zeleninu v pravidelných intervalech, a to během celého dne. První den diety tedy budeme jíst pouze zeleninu. Jako nejlepší volbu doporučujeme zeleninu v syrovém stavu. Denní přísun zeleniny by se měl pohybovat od 1 kg až do 1,5 kg.

Toto množství rozdělíme minimálně do 5 až 6 pravidelných dávek. Další den vyplníme přísunem ovoce. Ideální množství ovoce se bude podobné jako u zeleniny, ale o něco menší. Nejvhodnější pro naše zažívání a celkovou práci žaludku je banán, jablka nebo ananas. Výborným zpestřením našeho dietního jídelníčku jsou hrušky a hrozny, které jsou velmi sladké. Třetí den diety je vhodné ovoce a zeleninu kombinovat. V menším množství můžeme postupně zařazovat brambory, těstoviny a vařenou rýži.

Dietní jídelníček s mlékem a tvarohem

Zbývající dny v týdnu vyměňte zeleninu a ovoce za mléčné výrobky a mléko. Vitamíny a bílkoviny, které jsou obsaženy v mléčných výrobcích, pomáhají zažívání. Výbornou volbou pro dietní jídelčníek jsou nízkotučné jogurty (zde ale pozor na možné vyšší množství cukru, škrobu nebo náhradních sladidel) a tvaroh.

V tvarohu se skrývá neskutečné bohatství pro naše zdraví. Obsahuje totiž velké množství bílkovin, vápníku, minerálů i vitamínů (zejména A, E a B). Nejčastěji se jedná o produkt z kravského mléka, ale může být i ovčí a kozí. Jestliže trpíte nadváhou, cukrovkou nebo obezitou – zvolte nízkotučný tvaroh. Průměrnému dospělému člověku je doporučováno zkonzumovat každý den okolo 1 000 – 1 200 mg vápníku.

Velkou část z tohoto množství můžete získat právě z tvarohu. Pokud se věnujete kulturistice nebo nabírání svalové hmoty v posilovně, doporučujeme jíst tvaroh hlavně před spaním. A proč jíst tvaroh před spaním? Má velmi malé množství sacharidů a je bohatý na bílkoviny potřebné pro růst svalové hmoty a vápník. Příjem vápníku má velký vliv na hladinu růstového hormonu testosteronu, který zajišťuje právě budování svalové hmoty.

TIP: Po prvním osobním testování, kdy jsem si sám vyzkoušel výživové produkty, mohu jednoznačně doporučit ohromující a okamžité pozitivní účinky u produktů od Chytrý jídelníček. Na nic nečekej a vyzkoušej si je sám.

Jak ovlivňuje hubnutí pití čisté vody?

Z vlastní zkušenosti mohu konstatovat, že nejlepší variantou pro hubnutí je pití vody s citronem. A víte, proč tomu tak je? Existují tři základní věci, které se stanou, jestliže pravidelně každé ráno vypijete sklenici vlažné vody s citronem. Dochází k vyčistění pleti, nakopnete svůj metabolismus a tělu celkově dopřejete úplnou detoxikaci.

Zatímco studená voda je pro náš organismus obrovským teplotním šokem a tělo se s ním velice těžko vyrovnává, teplá voda je pro tělo důležitá hned z několika důvodů. Pojďme si tedy shrnout, proč pít ráno na lačno teplý citrónový nápoj. Citrón napomáhá pravidelné srdeční činnosti, čímž redukuje špatnou náladu, stres a deprese. Díky vysokému obsahu VITAMÍNU C dochází k posílení imunitního systému.

Krom toho je dokázáno, že voda s citronem napomáhá při hubnutí. Citrón obsahuje pektinovou vlákninu, jež po ránu dokáže nastartovat náš metabolismus na plné obrátky. VITAMÍN C je vhodný pro své protizánětlivé účinky, pomáhá se zažívacími problémy, zastavit krvácení dásní a čistí krev. Na závěr je důležité zmínit, že voda nemusí být tepla, stačí vlažná. Není nic zdravějšího, než aby se z pití citrusového nápoje po ránu se stal každodenní rituál.

Dietní jídelníček s pravidelným pohybem

Pohyb je jedním ze základních prvků pro hubnutí a udržení těla v dobré kondici. Pokud nejste zrovna sportovní typ a dlouho jste žádný sport neprovozovali, doporučuji začít třeba s něčím méně náročným. Plavání, pěší turistika, výlety po horách, jízda na kole, to jsou jen jedny z mnoha příkladů, jak nastartovat organismus k pohybu a hubnutí.

Pokročilejší, kteří jsou na pravidelný pohyb zvyklí, by měli využívat návštěvy posilovny, různých skupinových lekcí pro muže i ženy, nebo se věnovat CrossFitu, který je v dnešní době velice populární. Více o CrossFitu si řekneme rozsáhlejší informace v jednom z dalších článků.

Hodnocení článku
  • 95%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 95%
95%

Sdílejte tento článek se svými známými

Aktuálně tento článek doporučuje:

O autorovi

David Vajda

Jsem tvůrce a majitel sportovního magazínu zaměřující se na různé tréninkové a stravovací systémy pro všechny věkové kategorie.
Aktuálně s více než 15ti letou praxí v oblasti profesionálního hokeje, zvyšování výkonu a přeměny postavy.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.