O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Spánek

Jak dosáhnout klidné fáze spánku? Nesledujte mobil před spaním

Fáze spánku - drzsefit.cz

Je mobil opravdový problém?

Klidná fáze spánku je pro většinu z nás velmi důležitá. Vstáváte zítra brzy ráno do práce nebo máte důležitý sportovní výkon, proto chcete být jednoduše co nejvíce a nejlépe vyspaní. Co je vlastně největší problém? Jedná se o proud fotonů, který je vyzařován především z mobilních telefonů. Ten napomáhá k tvorbě kortizolu.

Například po požití kofeinu rovněž dochází v těle k uvolnění kortizolu a ten ponechává tělo nastartováno pro další aktivity. To je přesně stav, kterého opravdu před spánkem nepotřebujeme docílit.

TOP PRODUKT: Vstáváte několikrát za noc a nedaří se vám pořádně usnout? Našich čtenářům doporučujeme Dreamly! Skvělý pomocník pro zdravý spánek a klidné usínání.

Eva Domesová, redaktorka DRZSEFIT.cz

Klidná fáze spánku s telefonem?

Fáze spánku - mobil
Sledování telefonu před spaním je nezdravé

Nemožné! Bohužel sledování mobilního telefonu a brouzdání po sociálních sítích velmi negativně ovlivňuje délku a kvalitu našeho spánku. Rozsvícený displej dává naší hlavě jasné signály „není čas ještě spát“. Problém s usínáním má v dnešní době okolo 56% dospělé populace.

Optimální délka spánku by měla být u dospělého člověka okolo 7 – 9 hodin. Samozřejmě délku spánku ovlivňuje i věk každého jedince. Působením negativních fotonů tak tělo není schopno odplavit toxiny z mozku. Následně se připravuje na očistu nervové soustavy, to může mít za následek velmi často nepříjemné bolesti hlavy.

Možná jste nevěděli, že během fáze spánku je tělo stále aktivní. Mozek stále pracuje a během spánku probíhá několik různých fází, kterými procházíme. Pokud budeme spánek přerušovat nebo zkracovat může dojít k takové situaci, že se do některé fáze vůbec nedostaneme. To pro naše tělo a mozek rozhodně není vůbec dobře.

NÁŠ SUPER TIP: Přepněte svůj mobil do tichého režimu, vypněte veškeré vibrace a dejte si před spaním Dreamly. Tato kombinace vám zajistí bezproblémový a klidný spánek každou noc.

Eva Domesová, redaktorka DRZSEFIT.cz

Co na to říkají studie?

Existuje plno výzkumů a studií, které sledují vliv negativního světla z telefonů na lidské tělo. Víceméně všechny se ale shodují, že sledování televize a telefonu zkracují délku spánku.

Nedávný výzkum v Paříži sledoval vliv spánku malých dětí, které se v noci vzbudili, následně si pročítali na mobilu sociální sítě a internetové články. Bylo potvrzeno, že nadpoloviční většina dětí měla později přerušovaný nebo kratší spánek než obvykle.

Televize ani laptop není výjimka

Fáze spánku - videohry
Hraní videoher v noci

Nemyslete si, když odložíte večer mobil a místo toho si pustíte na svém laptopu film nebo budete hrát počítačové hry, tak si v něčem pomůžete. Rovněž i televize a laptop negativně ovlivňují náš mozek, stejně jako displej telefonu.

Co sledování mobilu před spaním způsobuje?

Dlouhé usínání

Narušení tvorby inzulínu a přibrání na váze

Nespavost

Bolest hlavy

Ovlivňuje délku spánku

Bolest očí

Bolest krční páteře

NAŠE DOPORUČENÍ: Trápí vás potíže s usínáním? Jste často vystavováni stresovým situacím, po kterých v noci prostě neusnete? Zkuste Dreamly, váš spánek bude kvalitnější téměř okamžitě.

Eva Domesová, redaktorka DRZSEFIT.cz

Jak dlouho před spánkem nepoužívat telefon?

Fáze spánku - telefon
Sledování telefonu před spánkem

U každého člověka funguje fáze spánku poměrně odlišně. Takže je velmi těžké na tuto otázku odpovědět. Pokud zvládnete alespoň hodinu před spánkem se nedívat do počítače nebo telefonu, měli byste být dostatečně ochráněni proti nevhodnému modrému světlu.

Pokud vás zajímá, co by vám mohlo pomoci pro klidný spánek, přečtěte si 5 zaručených tipů, jak mít hluboký spánek.

Doplněk stravy Dreamly

Hodnocení článku
  • 77%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 77%
77%

Líbí se Vám tento článek?

Sdílejte tento článek se svými známými

O autorovi

Eva Domesová

Jmenuji se Eva Domesová, jsem redaktorkou tohoto sportovního magazínu. Pravidelně sleduji nové trendy na trhu v oblasti medicíny a doplňků stravy. Kromě toho se aktivně zapojuji do konzultace a rozhovorů s našimi čtenáři.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.