Spánek během cestování
Pomalu končí čas cestování a letních dovolených, kdy s oblibou velmi rádi převážně v teplých měsících poznáváme nové a neprobádané destinace z celého světa. Pro někoho je cestování jen pracovní záležitost, někdo zase rád cestuje pouze v rámci dovolené nebo odpočinku, aby se odreagoval právě od pracovního tlaku a starostí. Zajímavým dovolenkovým hitem se staly především pro české turisty bylinky na dobrý spánek, které jsou určeny hlavně těm, kdo má problém s usínáním v novém a neznámém prostředí.
Jakmile se rozhodnete vycestovat, na každého z nás může změna prostředí a klimatu působit odlišně. Na někoho nebude mít nová destinace vůbec žádný vliv, dalšímu zase mohou naopak cestu znepříjemnit třeba střevní potíže nebo problémy se spánkem. Ani si nedokážete představit, jak velký vliv pro některé z nás může mít, pokud dopředu víte, že poletíte do jiného časového pásma nebo budete třeba spát na jiné posteli.
Vyzkoušejte naše tipy, jak se dobře vyspat, ať jste kdekoliv.
Bylinky na dobrý spánek
Jezdíte často na pracovní cesty? Zatím neznáte žádné bylinky na dobrý spánek, které by pomohly lepšímu usínání? Potom pozorně čtěte dále tento článek, kde se dozvíte, jak se dobře vyspat i v prostředí, které vám zrovna nemusí být příjemné. Jestliže létáte často na pracovní cesty do zahraničí, je velmi důležité se postupně naučit zvládat změny a usnout kdekoliv a kdykoliv.
Nedostatek spánku z dlouhodobého hlediska ovlivňuje naše podvědomí a narušuje schopnost se soustředit nebo dělat důležitá rozhodnutí. Taktéž krátká doba spánku má negativní vliv na paměť. Z těchto důvodů by se poruchy spánku neměly podceňovat a především myslete na to, ať vás neovlivňují v pracovním i osobním životě.
Jak tedy nejlépe spát, když právě cestujete po světě?
1. Vyberte vhodné místo
Pokud cestujete, spánek je do vzdálené destinace většinou nepohodlný a především nekvalitní. Ať už si vyberete auto, autobus, vlak nebo letadlo, nikdy to nebude dosahovat pohodlí oblíbené postele doma. Vlak má výhodu v tom, že si můžete zvolit lůžkový vagón, naopak v letadle zase můžete využít cestování v první třídě, za kterou si ovšem připlatíte nemalé peníze.
V letadle nebo autobuse zvolte místo nejlépe u okénka. Dobré je to v tom, že vás nikdo nebude otravovat, pokud si soused na sedadle vedle bude chtít zajít na záchod nebo se protáhnout během dlouhé cesty. Rovněž se nezapomeňte co 3 – 4 hodiny protáhnout, v opačném případě může hrozit žilní trombóza. Při dlouhém sezení mohou vznikat malé krevní sraženiny, které se mohou později usadit v jednom z důležitých orgánů.
Během dlouhých přeletů si třeba přečtěte článek, kde se dozvíte, jak lidskému tělu pomáhají bylinky na dobrý spánek.
VĚDĚLI JSTE, že spánek je lék téměř na všechno. Velkým léčitelem je i v případě našich svalů. Nejen, že je regeneruje, ale dokonce je dokázáno, že spánek pomáhá léčit zranění svalů apod. Proto zkuste Dreamly, čistě přírodní produkt pro hluboký a klidný spánek.
2. Zvolte pohodlné oblečení
Obecně oblečení hraje velkou roli při delším cestování. Doporučujeme se vždy obléct do volného a pohodlného oblečení. Zaměřte se taky na materiál oblečení. Pro cestování nejsou vhodné umělé nebo kousavé materiály, které na pohodlí rozhodně nepřidají.
Ideální pro cestování je bavlna. S bavlnou se budete cítit pohodlně a zároveň udrží tělo v příjemném teple, pokud budete cestovat v klimatizované místnosti.
3. Klid a tma
Ticho a tma jsou základními faktory, bez kterých někteří z nás nedokáží vůbec usnout. Není od věci si na cestu sebou do tašky přibalit špunty do uší a spánkovou masku na oči. Špunty do uší se dají využít nejenom k rušnému cestování, ale rovněž během ubytování. Správnou tvorbu melatoninu podpoříte naprostou tmou nebo klidně použijte bylinky na dobrý spánek.
Věřte tomu, že i krátkodobá nespavost může pěkně potrápit a docela dobře znepříjemnit celou dovolenou.
PRŮMĚRNÁ POTŘEBA SPÁNKU u dospělé osoby je sedm až osm hodin. Průměrná potřeba spánku po padesátce často klesá na méně než 6 hodin. Jestliže netrpíte závažnými mozkovými onemocněními, nemusíte se nedostatku spánku obávat. I čtyři hodiny spánku Vám mohou stačit. Pro docílení kvalitního spánku doporučujeme sáhnout po přírodním doplňku stravy.
4. Jet lag
Že jste o tom nikdy neslyšeli? Jiným slovem nazýváme Jet lag jako časový posun. Jedná se o jednu z nejčastějších příčin nespavosti a poruch spánku během cestování. Největší nápor na organismus bude mít časový posun delší než 3 hodiny.
Projevuje se to tím, že v noci máte plno nevyčerpané energie, zatímco ráno se nemůžete probudit. Je to způsobeno našimi vnitřními biologickými hodinami, které se ovšem neřídí podle těch skutečných hodin.
VÍTE, JAK VYZRÁT NA ČASOVÝ POSUN? Jděte spát před odletem dříve nebo později, podle toho, kterým směrem cestujete. Smyslem je snížit rozdíl času mezi naší zemí a cílovou destinací Vaší cesty. Nebojte se těsně před cestou dát Dreamly, exkluzivní a přírodní bylinky na dobrý spánek.
5. Odlišné klima
Znáte to, dorazíte do konečné destinace a všechno je úplně jinak. Klimaticky rozdílné počasí, teplota a vlhkost vzduchu úplně odlišná než u nás doma. Pokud letíte do teplých krajin, během dne se ochlazujte v bazénu, v moři a doplňujte pravidelně tekutiny.
Největší problém ovšem pro většinu z nás nastává v noci. Usnout při teplotě okolo 30°C je problém. Než abyste dobře spali, tak se spíše potíte a jen převalujete ze strany na stranu. Jediným účinným řešením je klimatizace, kterou si můžete nastavit na příjemnou pokojovou teplotu.
Jestliže klimatizace nebude k dispozici, dá se tato situace řešit alespoň větrákem, vlhkým ručníkem nebo prostěradlem.
6. Nová destinace a prostředí
Ano, opravdu je to tak, i neznámé prostředí může mít vliv na kvalitu a délku spánku. Jedná se o zcela přirozenou věc, kdy mozek podvědomě reaguje na věci a prostředí kolem sebe, které nezná. To je důvod, proč spánek není v tuto dobu hluboký a kvalitní.
V cizím prostředí je rovněž člověk citlivější na zvuky, které mohou náš organismus snadno vyvést z psychické pohody. Jak se s tímto problémem vyrovnat? Zkuste zase vyzkoušet bylinky na dobrý spánek.
Jedná se o pomocníka, který dodá tělu přesně to, co spánek potřebuje mít. Kombinace přírodních bylinek jako meduňka lékařská, kozlík lékařský, mučenka pletní, šafrán setý, aminokyselina l-tryptofan a vitamíny B3 a B6 jsou zárukou, že se vám bude lépe spát již od prvního dne konzumace.
Hodnocení článku
-
85%
Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte tento článek se svými známými
Přidat komentář