O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Silové cvičení

Chybné představy o správném posilování břicha

Posilování břicha - úvod
Napsal David Vajda

Mýty ohledně posilování břicha

Popravdě si řekněme, kolik cvičenců denně vidíte při posilování břicha v posilovnách a v tréninkových centrech? Já myslím, že mnoho. A kolik z těchto cvičenců má opravdu vypracované břicho? Troufám si říci, že velmi málo. Proč tomu tedy tak je? Kde můžeme hledat příčiny neúspěchu během posilování břicha?

Je mnoho otázek, které jsou právě při špatném posilování břicha nejčastěji kladeny. „Jak často potřebuji cvičit břicho, abych spálil veškerý nadbytečný tuk?“. Odpověď je velmi jednoduchá, navíc většinu z vás tato odpověď pravděpodobně nepotěší. Nikdy nelze sestavit takový tréninkový plán, ve kterém si vypracujete krásné břišní svaly. Skutečnost je taková, že to převážně bude o vaší každodenní stravě.

Rád bych vám v tomto článku blíže přiblížil a vysvětlil některé mýty, které se tradují o posilování břicha.

BONUS: Už nemusíte držet žádné drastické diety nebo hladovku, abyste měli vypracované břišní svaly. Dnes všem ženám stačí pravidelně konzumovat redukční balíčky KetoFit, které jsou naprostá jednička na českém trhu v hubnutí.

Pokud budu dřít, budu mít vánočku

Jak na posilování břicha

Dá se do určité míry konstatovat, že to je opravdu pravda. Silné břišní svaly určitě můžete mít i díky našim metodám, nicméně je nikdo na vás neuvidí. Pokud budete mít na břiše silnou tukovou vrstvu, která bude zakrývat vaše vypracované svaly, budou vám tyto svaly docela k ničemu.

Kromě toho, pouze díky posilování břicha tuk nespálíte! Dále byste se neměli nechat zmást, pokud během posilování břicha začnete v břišní oblasti cítit pálení. Svaly vám v tuto chvíli opravdu nerostou, dochází k nahromadění kyseliny mléčné ve svalech.

V krátkosti je nutné tedy zmínit, že posilovaní břicha 5 – 7 x v týdnu vám k vánočce rozhodně nepomůže. Pokud chcete mít pevné a vypracované břišní svaly, je nejlepší variantou vhodně kombinovat zdravou stravu a cvičení.

TIP: Není důležité udělat 3 x 100 leh-sedů, pravděpodobnost, že spálíte tukovou vrstvu je stejná jako při počtech 3 x 20 leh-sedů. Pro udržení pevných břišních svalů doporučujeme pro každého správného muže český doplněk stravy Primulus pro viditelný nárůst svalové hmoty.

Posilování břicha není nekonečný boj

Posilování břicha - ženy

Jestliže chcete obětovat posilování břicha kolem 10 – 15 minut, jste na docela dobré cestě, nicméně za předpokladu, že budete cvičit správně. Mnoho cvičenců dělá klidně stovky leh-sedů během tréninku, ale pokud je dělají se špatnou technikou, je to takovým sportovcům docela k ničemu.

Jak již bylo řečeno, při posilování břicha je důležitá technika. Pokud budete dělat cviky správně, budete cítit pocit „pálení“ během posilování břicha již po několika opakováních.

Leh-sed pro horní část břicha, zvedání noh pro spodní část

Do určité míry je to opravdu pravda. Na druhou stranu ve světě cvičení kolují mylné představy o tom, že existuje partie horního a spodního svalstva. Jestliže se vám podaří leh-sedy cvičit technicky správně, budou vaše svaly během posilování břicha fungovat jako celek.

Navíc zvedání nohou většina cvičenců provádí naprosto špatně. To, co můžeme nejčastěji vidět v posilovnách je z 95 % cvičení, kde nejsou nohy vztyčeny pomocí břišních svalů, ale například rukami, zády nebo trupem.

BONUSOVÝ TIP: Než začnete cvičit břišní partie, začněte s redukcí vašich přebytečných kilogramů v problémových partiích. Všem ženám, které mají vůli se svou postavu něco dělat, efektivně pomáhá dieta KetoMIX.

Cviky s činkou do stran, moje boky budou štíhlejší

Obrovská chyba a velký mýtus rozšířený mezi lidmi. Tento typ posilování nemá vliv na velikost vašeho pasu. Pokud se vám bude dařit a budete správně jíst, vaše šikmé břišní svaly se poměrně rychle vypracují.

V opačném případě vás štěstí může opustit, vy tento druh cviku provádíte s těžkou činkou, takže cvičení selhává. Popravdě vám tento typ cviku nedoporučuji. Posilujete pouze základní svaly a existují mnohem efektivnější cviky posilování břicha.

Naše tipy pro posilování břicha

Necvičte břicho každý den

Ideální frekvence pro posilování břicha je 3 – 4 x týdně

Dopřejte břišním svalům dostatečnou regeneraci

Doplňky stravy nejsou na škodu, klidně je užívejte

Dbejte na techniku provedení cviků

Během posilování břicha se neprohýbejte

Břišní svaly můžete posilovat dynamickým a vytrvalostním cvičením

Nebojte se přidat nějakou zátěž

Začínejte jednoduššími cviky a postupně přidávejte náročnější

Nedělejte nekonečné počty, tímto vypracovanému břichu nepomůžete

Správná výživa je 80% úspěchu

Redukujte tuk, abyste vypracovaly břišní svaly

Vytrvejte, výsledky se nikdy nedostaví okamžitě

Závěrem

Neztrácejte svůj čas v posilovně cvičením neefektivních cviků a využijte ho naplno raději díky našim tréninkovým metodám. Je naprosto dostatečné provádět posilování břicha 3 – 4 x týdně. Není nutné cvičit břicho hodiny a hodiny denně.

Své břišní svaly můžete pohodlně a kvalitně posílit i v 15 minutách. Vždy se raději ujistěte s vaším osobním trenérem, kamarádem či kamarádkou nebo s redaktory našeho sportovního magazínu, že daný cvik provádíte správně. Zde především záleží na kvalitě, nikoliv na kvantitě!


 

Hodnocení článku
  • 81%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 81%
81%

Líbí se Vám tento článek?

Sdílejte ho nebo pošlete svým známým.

O autorovi

David Vajda

Jsem tvůrce a majitel sportovního magazínu zaměřující se na různé tréninkové a stravovací systémy pro všechny věkové kategorie.
Aktuálně s více než 15ti letou praxí v oblasti profesionálního hokeje, zvyšování výkonu a přeměny postavy.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.