O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Silové cvičení

Chcete mít velké svaly? Tyto cviky zvýší váš naturální objem svalů

Velké svaly
Napsal David Vajda

Základ pro velké svaly

Chystáte se v nejbližší době zaměřit na zvýšení vašeho objemu svalů? Tušíte vůbec, jak velké svaly vlastně na svém těle vypracovat? Základem úspěchu pro vás bude zvýšený příjem kvalitního jídla a kalorií, aby vaše svaly měly z čeho růst. Dále se to rozhodně neobejde bez těžkých silových tréninků, složených ze základních vícekloubových cviků.

Díky těmto cvikům budete schopni stimulovat svalový růst a docílit tak velkých a kvalitních svalů. Magická kombinace zdravého jídelníčku a vhodných cviků bude to správné pro vaši svalovou hypertrofii.

Objemový trénink

Můžete si vybrat ty nejvíce efektivní cviky pro vaše velké svaly, pokud ale zvolíte nevhodný počet sérií, bude vám objemový trénink víceméně k ničemu a spíše vám v konečném měřítku ublíží.

Podle sportovních studií je nejideálnější zvolit objemový trénink do 2 – 3 fázi v rámci jednoho týdne. Nicméně u každého jedince mohou být ty nejlepší cviky do svalového objemu mírně odlišné. Už dávno neplatí pravidlo: „Dřep, benč, mrtvý tah a nemusíš se o nic starat.“

Díky sportovní biomechanice našeho těla pro nás takový dřep nebo mrtvý tah nemusí být vůbec vhodný!

NÁŠ SUPER TIP: Dřep je primárně určen pro rozvoj stehen. Proto během silového tréninku na nohy doporučujeme pravidelně užívat Primulus. Získáte díky němu dostatek energie a udržíte si optimální svalovou hmotu.

Honza Domes, redaktor DRZSEFIT.cz

Dřep jako král cviků

Velké svaly - silový dřep
Silový zadní dřep

Díky dřepům můžete mít poměrně lehce velké svaly na nohou. Dřepy zatěžují nejen nohy, ale i hýždě, zádové svalstvo a střed těla. Vhodnými cviky na nohy tak může být dosedání s činkou na lavičku, leg-press nebo dřepy na stroji.

NAŠE RADA: Pokud se chcete dozvědět o správné technice dřepu, přečtěte si náš článek!

David Vajda, zakladatel DRZSEFIT.cz

Mrtvý tah jako stará klasika

Velké svaly - mrtvý tah
Mrtvý tah (Deadlift)

Takový mrtvý tah je mnohem náročnější na techniku a regeneraci než silový dřep. Proto je velmi důležité být nadmíru opatrný během jeho provádění. Mrtvý tah je typický cvik, ve kterém se nejčastěji cvičí ve větším počtu sérií s menším počtem opakování.

Nejčastější schéma tréninku pro mrtvý tah je tak 5×5, kde je vhodné odjet celý trénink se stejnou váhou. Další trénink zaměřený na mrtvý tah byste ovšem už měli přidat váhu v rozmezí 2,5 – 5 kg.

Je zaručeno, že při správném provedení mrtvého tahu zesílíte a velké svaly na nohou na sebe dlouho nenechají čekat.

TIP: Mrtvý tah lze provádět s osou, jednoručkami, velkými činkami nebo trap-bar osou. Myslete ovšem na své klouby s Kloubusem, aby vaše šlachy a klouby byly na těžkou zátěž dobře připraveny.

Honza Domes, redaktor DRZSEFIT.cz

Push-press pro silná ramena

Velké svaly - push press
Posilování ramen pomocí cviku Push-press

Jiným slovem můžeme nazývat jako výrazový tlak. Push-press je primárně určen pro rozvoj svalstva v ramenou. Jaké ovšem další části svalů zapojujeme během push-pressu?

Tricepsy

Horní část prsou

Svaly středu těla

Záda

Jako u mrtvého tahu je pro docílení velkých svalů vhodnější snížit počet opakování v sérii. Dlouhé série pak mohou vést ke zhoršení techniky provedení cviku a většího rizika zranění. Pokud máte z tohoto cviku velký respekt, je rovněž možné zvolit cvik ve formě tlaků ve stoje s činkou (military press) nebo tlaky s jednoručkami v sedě.

DOPORUČUJEME: Chcete skutečně posunout vaše sportovní limity? Nezapomínejte správně a rychle regenerovat mezi tréninky s Primulusem, doplněk stravy určený pro silné a zdravé muže.

Honza Domes, redaktor DRZSEFIT.cz

Závěrem

Chcete-li mít velké svaly, je potřeba cvičit efektivně s cviky, které jsme si dnes zopakovali. Především byste měli dávat největší pozor na celkový objem cviků, sérií, frekvenci a intenzitu. Pokud vše zkombinujete a budete postupovat podle našeho návodu, až pak vznikne smysluplný trénink pro vaše tělo.


Hodnocení článku
  • 92%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 92%
92%

Líbí se Vám tento článek?

Sdílejte tento článek se svými známými

O autorovi

David Vajda

Jsem tvůrce a majitel sportovního magazínu zaměřující se na různé tréninkové a stravovací systémy pro všechny věkové kategorie.
Aktuálně s více než 15ti letou praxí v oblasti profesionálního hokeje, zvyšování výkonu a přeměny postavy.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.