O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Zdravá výživa

Zdravá snídaně jako základ každého dne při hubnutí

Napsal David Vajda

Zdravá snídaně po ránu, nebo nesnídat vůbec? To je otázka, kterou si hodně z nás pokládá poměrně často. Hledáme výmluvy, že ráno spěcháme do práce a nemáme si čas nic připravit. Jedním ze základních důvodů, proč se ráno vydatně nasnídat, je, že toto jídlo představuje vydatný příjem energie, který tělo po noci potřebuje. Během spánku totiž naše tělo nepřijímá žádné živiny, spíše ještě některé spaluje.

Zdravá snídaně je pro naše tělo přínosná

Zdravá snídaně je jednou z věcí, která napomáhá nastartovat náš metabolismus. Kvalitní zdravá snídaně nám díky přísunu energie hned po ránu umožní lépe se vyrovnat s každodenním stresem, jak v práci, tak v osobním životě. Krom toho nám zajistí, že během dopoledne nebudeme unavení. Pokud budeme pravidelně snídat, bude se postupně zlepšovat i naše psychická a fyzická kondice, tělo se nastartuje a bude pracovat tak, jak má.

Zdravá snídaně je pomocník při hubnutí

Zdravá snídaněPokud chceme aktivně docílit hubené postavy a snížit nadbytečná kila, zdravá snídaně je stěžejní bod pro bezproblémový průběh našeho hubnutí.

V noci tělo nepracuje, je utlumené a odpočívá, po snídani dochází k nastartování metabolismu. Snídaní tělu dodáme dostatečný příjem energie, takže nebudete mít chuť se přejídat během dne a předejdeme také touze po bohaté večeři na závěr dne.

Velké jídlo navečer totiž často brání úspěšnému hubnutí, i když jinak žijeme aktivně a zdravě. Spousta lidí považuje za správné se ráno vůbec nenajíst, dát si třeba jen kávu a dostat do žaludku až oběd. Neplatí ani to, že když budeme jíst velmi málo, zhubneme o to rychleji. Pokud tělu nedopřejeme vydatnou snídani a najíme se až na oběd, tělo si uloží daleko více tuku, než kdybychom snídali. Takže snídani určitě nevynechávejte.

Snídat se dá naučit

Zdravá snídaněV dnešní uspěchané době hodně lidí argumentuje tím, že nemá ráno čas snídat nebo nemá vůbec hlad. Toto je špatný přístup. Každý z nás se ale může naučit snídat. Zdravá snídaně vám zabere maximálně 10 až 15 minut, takže to nemůže být pro nikoho časově náročné.

Ideální čas posnídat je do hodiny od probuzení. Na začátek stačí pár lžiček ovesné kaše, vajíčka, kousek celozrnného chleba se šunkou. Postupně můžete přidávat podle chuti. Dávejte si pozor na pozdní večeři. Čím později budete jíst, tím je větší pravděpodobnost, že ráno nebude chtít snídat.

TIP: Pokud začínáš uvažovat, že vyzkoušíš opravdu kvalitní výživové doplňky stravy na bázi bylin, ovoce a zeleniny, doporučuji pouze vybírat 100% přírodní produkty od našeho partnera na hubnutí Chytrý jídelníček.

Zdravá snídaně v kombinaci s pohybem

K dosažení vaší vysněné postavy a k úspěšnému hubnutí, nebo udržování váhy je potřeba dostatečný pohyb v kombinaci se správnou výživou. Pokud cvičíte ráno a máte před sebou těžší trénink, jako je například plavání nebo posilovna, doporučujeme se nasnídat před tréninkovou jednotkou.

Na takový fyzický výkon budete totiž potřebovat spoustu energie. Po namáhavějším fyzickém výkonu tělo potřebuje i regenerovat a snídaně tomu jen napomáhá. Pokud máte před sebou po ránu lehčí kardio trénink, například ve formě běhu, snídat můžete až později. Důležité je se jen dobře před cvičením rozhýbat, tím rozproudíte krev v těle a nastartujete svůj metabolismus na plné obrátky.

Výhody snídaně

Naučit se pravidelný snídaňový cyklus se vyplatí. Věřte, že tělo vám to jednou vrátí a v pozdějším věku nebudete trpět na určitě choroby, vyhnete se tak například žaludečním problémům. Už víme, že vynechávat snídani k ničemu dobrému nevede, pojďme se tedy ještě zamyslet nad následujícím výčtem pozitivních výhod snídaně:

  • Hubnutí bude pro vás daleko jednodušší a váha se bude lépe regulovat
  • Zdravá snídaně snižuje pocit hladu během dne
  • Tělo získává během dne více minerálů a vitamínů
  • Zbavujete se únavy
  • Snížení rizika srdečních onemocnění

Co přesně snídat?

Aby vám zdravá snídaně pomohla zhubnout, měla by být pestrá a rozmanitá. Preferujte mléčné výrobky, nízkotučný sýr, krutí šunku, celozrnné pečivo, obilniny. Můžete kombinovat s ovocem.

V týdnu, kdy jste v pracovním nasazení a nemáte po ránu dostatek času, stačí posnídat ovesnou kaši, případně další obiloviny.

Takovou snídani máte připravenou do pěti minut. O víkendu je času více, dopřejte si vaječnou omeletu se zeleninou a celozrnným pečivem. Snídani si v klidu vychutnejte a nehltejte ji po velkých kusech. Nezapomínejte, zdraví na prvním místě.

Hodnocení článku
  • 88%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 88%
88%

Sdílejte tento článek se svými známými

Aktuálně tento článek doporučuje:

O autorovi

David Vajda

Jsem tvůrce a majitel sportovního magazínu zaměřující se na různé tréninkové a stravovací systémy pro všechny věkové kategorie.
Aktuálně s více než 15ti letou praxí v oblasti profesionálního hokeje, zvyšování výkonu a přeměny postavy.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.