O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Tipy a návody

10 luxusních tipů na letní společné aktivity se svým partnerem

Společné aktivity - drzsefit.cz
Napsal David Vajda

Smysluplné společné aktivity

Již na samém počátku května celou republiku pohltilo velmi teplé až letní počasí. Dá se říci, že jaro pro letošní rok téměř nebylo. Proto se nabízí otázka, jak nejlépe začít plánovat společné aktivity se svým partnerem? Co vymyslet, když je venku krásně a ty nechceš sedět doma?

Jak dosáhnout prvotřídní sportovní formy, když nám počasí venku začne hrát do karet? Na vše ti bude v tomto článku odpovězeno. Můžeš si být zcela jistý, že příjemné společné aktivity s partnerem nebo třeba kamarády můžeš vymyslet velmi snadno, až tě to možná samotného překvapí.

Co se v tomto článku přesně dozvíš za informace?

Krásná vyrýsovaná postava jako z časopisu štěstí nepřináší

Drastické diety nebo nesmyslné zábaly ti v ničem nepomohou

Směr, kterým se potřebuješ vydat je kvalitní jídelníček, pitný režim, dostatečný spánek a silový trénink

Každý udělaný krok navíc během dne je k dobru

Nadprůměrný spánek a sportovní společné aktivity o víkendu s partnerem ti dávají body navíc

Dodržuj každý den pitný režim, dehydratace organismu může být tvoje zkáza

Pomohou mi nějaké doplňky stravy?

Právě v těchto dnech je období, kdy by si měl už mít top formu. Dlouhé letní a horké dny jsou právě v těchto dnech tady. To znamená především sportovní aktivity, bazén, koupaliště, dovolenou a odhazování přebytečného oblečení. Pro většinu z nás je vždy cíl mít v letních, nejlépe prázdninových měsících vypracovanou postavu s minimálním procentem tělesného tuku.

Nicméně je to opravdu tvůj životní cíl? Dát si jako novoroční předsevzetí, že budeš 3 měsíce pořádně makat, nejlépe nic nejíst a pak se vytrénuješ do neskutečné formy? A co nastane potom? Jak dlouho toto lidské tělo dokáže vydržet? Doporučuji rychle zapomenout na to, že budeš vypadat jako „nějaký kluk nebo holka z plakátu“, protože taková forma je většinou pouze krátkodobou soutěžní nebo filmovou záležitostí.

Myslím, že podstatou každého z nás by mělo být docílit nejlepší verze sama sebe, cítit se ve svém těle dobře a mít dobrý pocit z toho, že pro své zdraví děláš něco užitečného a prospěšného. Proč tedy netrávit tyto společné aktivity se svým partnerem, se kterým rovněž můžeš dosáhnout vypracované sportovní postavy a navíc prožít plno krásných společných zážitků?

Pojďme si přestavit 10 luxusních tipů, kdy můžeš se svým partnerem pomocí těchto společných aktivit vypracovat super letní formu třeba během plavkové sezóny.

Stop nesmyslným dietám nebo procedurám

Společné aktivity - smoothie

Na trhu najdeš širokou škálu nesmyslných a nevyhovujících metod na hubnutí. Navíc některé jsou zbytečně předražené a v některých případech se skrytými vedlejšími účinky. Internet je mnohokrát zahlcen nejrůznějšími fitness dietními koktejly neznámých značek. Vzhledem k tomu, že se už v oblasti zdravé výživy pohybujeme delší dobu, našli jsme pro tebe zajímavé proteinové diety, které v dnešní době především ženy doslova milují.

Pokud chceš s partnerem vymýšlet nějaké společné aktivity, nepouštějte se během fáze společného hubnutí do absurdních zábalů, fólií nebo do redukční komory s miliónem stupňů, kdy pouze docílíš větší ztráty tělesné vody se společně vyčerpanými zásobami glykogenu.

TIP: Naši redaktoři v nedávné době napsali zajímavou obsáhlou recenzi především pro ženy, jak zhubnout bez pohybu, námahy a stresu. Více si přečti zde!

 Uprav si jídelníček podle našich metod!

Společné aktivity - zdravé jídlo

Víme jak na to! Dlouhodobých a trvalých výsledků docílíte společně s partnerem jen tehdy, když si správně nastavíte každodenní stravu.

Co přesně bude fungovat?

Společně zhubnete tehdy, pokud budete v rozumném kalorickém deficitu 10 – 20% celkového energetického příjmu

Důležitý je příjem bílkovin v rozmezí 15 – 35% celkového energetického přijmu

Tuky by měly být ve tvé stravě obsaženy v maximální hodnotě 30% celkového energetického příjmu

Sacharidy by mělo tvořit číslo 45 – 65% celkového energetického příjmu

Možná budeš sám velmi překvapen, že vlastně jíš mnohem více energie, než si myslíš

V našem srovnávači píšeme o zajímavých produktech pro efektivní hubnutí

Silový trénink – těžké váhy jsou potřeba

Společné aktivity - silový trénink

Když se rozhodneš se svým partnerem začít hubnout do plavek v letních měsících, společné aktivity ve formě cvičení a posilování je to nejlepší, co tě může vůbec napadnout. Nezapomínej se svým partnerem do posilování začlenit silový trénink se zvedáním těžkých vah. Převážně u mužů pomáhá zvedání těžkých vah k menšímu snížení testosteronu v těle.

Více o tom, jak zabránit úbytku testosteronu u mužů se můžeš dočíst v našem článku – 5 tipů, jak efektivně docílit doplnění testosteronu u mužů.

Pro silový trénink je nejlepší trojkombinace ve složení:

Bench-press

Těžké dřepy

Mrtvý tah

Jako zlatou střední cestu ti se svým partnerem při provádění společné aktivity ve formě silového tréninku mohu doporučit použití zátěže o velikosti 70 – 80% tvého 1RM (maximální váha) s 8 – 12 opakováními v minimálně 4 – 6 sériích.

TIP: Muži neustále bojují s úbytkem svalové hmoty a kolísajícími náladami v průběhu dne. Máme pár tipů, jak se těchto příznaků jednoduše zbavit.

Už si někdy zkoušel HIIT trénink?

Společné aktivity - pohyb

Je to pro tebe novinka? Pokud ano, tak se jedná o vysoce intenzivní tréninkovou jednotku, když zrovna nemáš chuť nebo třeba čas na klasický kardio trénink. Za pár minut dokážeš společně s partnerem během tohoto tréninku spálit docela slušnou porci energie.

Jak takový trénink HIIT vypadá?

Sprintérský HIIT – můžeš si představit 400 metrový ovál, ve kterém poběžíš sprintem 200 metrů a dalších 200 metrů doběhneš zpomaleným během, tento cyklus by se měl opakovat minimálně desetkrát, ale samozřejmě bude záležet na individuální trénovanosti každého.

Domácí nebo venkovní HIIT – nejlepší je si nastavit interval v podobě tabaty (20 sekund zatížení, 10 sekund odpočinku). Vyberte si s partnerem třeba jednoduché cviky jako angličáky, dřepy, kliky a leh-sedy. V 5 kolech absolvujte společně každý cvik pětkrát s maximální intenzitou.

Každý krok se počítá

Společné aktivity - chůze

Snaž se během společné aktivity sebe a tvého partnera zakomponovat do denního režimu, co nejvíce pohybu. Pokud oba děláte sedavou kancelářskou práci, pohybu bude potřeba o to více.

Pokud jezdíte oba dva do práce autem, projděte se jednou pěšky, zvedněte se od počítače, protáhněte se, zajděte si na procházku se psem, zajděte si společně zacvičit. Společné aktivity se nabízejí na každém rohu, třeba je jen aktivně provádět.

 Společné aktivity o víkendu

Společné aktivity - výlety po horách

Máte-li oba dva alespoň občas volné víkendy, využijte toho naplno. Co se dá o takovém víkendu vymyslet za společnou aktivitu?

Nasát krásný horský vzduch okolních hor

Výšlapy do horských masivů

Projížďka na kolech po cyklostezkách

Projížďka na kolečkových bruslích po vyznačených trasách

Naložte kola do vlaku a odjeďte poznávat společně neznámé krajiny

Možností na společné aktivity s partnerem je spousta, stačí si jen vybrat.

TIP: Nepodceňujte své tělo během náročných výšlapů a turistických procházek. Tělo máme jen jedno a je potřeba se o něj důkladně postarat!

 Dlouhý a kvalitní spánek

Společné aktivity - kvalitní spánek

V globálním měřítku prospíme zhruba jednu třetinu svého života, nicméně se nejedná o ztracený čas. Během spánku probíhá proces, kdy naše tělo regeneruje, ukládá si vzpomínky a pamatuje si nově naučené vědomosti. Pokud chceš během společné aktivity se svým partnerem být zdravý a navíc zhubnout, je role spánku velmi podstatná.

Dospělý člověk by měl spát denně mezi 7 – 9 hodinami denně. Pokud je spánek dostatečně kvalitní a hluboký, některým lidem stačí pouze 5 hodin. Jestli nebudete mít společně s partnerem dostatečně dlouhý spánek, špatně se vám bude hubnout a začnete se cítit unavení a náladoví během celého dne.

 Co nejvíce doplňuj tekutiny

Společné aktivity - pitný režim

Možná pro některé utajeným trikem může být, že vypití 1 – 2 sklenic čisté vody před jídlem dokáže snížit celkové množství jídla, které následně sníme. S partnerem dodržujte, ať jste správně hydratovaní a vše bude v pořádku.

Taková voda s citrónem dokáže mnohem více zlepšit hydrataci organismu a buněčné procesy v těle a tím pádem taktéž mírně zlepšit spalování nadbytečných tuků.

Řekni sladkostem jednoduše NE!

Společné aktivity - sladkosti

Patříš s partnerem mezi fit zdravě žijící lidi? Mezi vaše společné aktivity patří především fitness, posilování nebo CrossFit? Tak rozhodně víš, že sladkosti, pochutiny, cukrovinky a čokoláda jsou pro tebe tou největší noční můrou.

Jak omezit příjem škodlivých nepotřebných cukrů?

Nejlepší je ze spíže vyklidit všechny dobroty, které by tě mohli dříve nebo později zlákat – sladké tyčinky, bonbóny, čokolády, sladké dobroty, tyčinky nebo brambůrky.

Chuť na sladké dokáže efektivně zahnat ovoce – borůvky, jahody meloun zalité třeba řeckým jogurtem připravené v misce.

Existuje kouzelná sklenička v podobě promíchaného řeckého jogurtu s jemným oříškovým krémem, který je jemně dochucený čokoládou a javorovým sirupem, dále s ovesnými vločkami, chia semínky, strouhaným kokosem a kousky jahod zažene tvůj hlad kdykoliv během dne.

 Pomocníci ve formě doplňků stravy

Jedním ze zajímavých nástrojů, jak docílit s partnerem zdravého a přirozeného hubnutí jsou 100% přírodní doplňky stravy. Pokud chcete společně docílit pevnějšího imunitního systému, úbytku váhy, rychlejšího metabolismu a dalších pozitivních účinků, představuji ti přední přírodní produkty volně prodejné na trhu, které mají podle našich redaktorů smysl a požadovanou kvalitu.

Feminus – zpomaluje trávení, hubnutí bez pocitu hladu, snižuje kalorický příjem až o 20%, výrazná ztráta váhy už po prvním měsíci hubnutí

KetoFit – dieta stvořená pro ženy, snadné a rychlé hubnutí, hubnutí bez námahy, stresu a zklamání, neobsahuje chemikálie, není potřeba cvičit ani vykonávat fyzickou zátěž

KetoMIX – dieta určena ženám, rychlé hubnutí bez hladovění, chutné pokrmy k rychlé přípravě, maximálně účinné hubnutí, výživová poradna zdarma

Chytrý jídelníček – dietetické poradenství zdarma, pestré jídelníčky na míru, exkluzivní produkty na bázi bylin, profesionální a motivující přístup, výživové poradenství na zlepšení stravovacích návyků


Hodnocení článku
  • 86%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 86%
86%

Líbí se Vám tento článek?

Sdílejte ho nebo pošlete svým známým.

O autorovi

David Vajda

Jsem tvůrce a majitel sportovního magazínu zaměřující se na různé tréninkové a stravovací systémy pro všechny věkové kategorie.
Aktuálně s více než 15ti letou praxí v oblasti profesionálního hokeje, zvyšování výkonu a přeměny postavy.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.