O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Zdravá výživa

Nejlepší potraviny dodávající maximální množství energie

Přírodní energie - hory
Najděte přírodní energii v potravinách s vysokým výživovým koeficientem.
Napsal Honza

Přírodní energie pro tělo

V dnešní době se musí člověk pořádně otáčet a není nic ojedinělého, že kolikrát musíme umět fungovat na hranici svých možností. Pracovní povinnosti, práce okolo domu, posilovna, starost o děti. Nejen tyto činnosti vyžadují nesmírné množství vynaložené energie, která není zcela nevyčerpatelná. Jak nás tedy může ovlivnit přírodní energie a nabije náš organismus pozitivní náladou?

Přírodní energie je základem zdravého, a především aktivního života.

Problémy s energií mohou nastat hned od časného rána. Nejideálnějším způsobem, jak nakopnout svůj den je plnohodnotná snídaně, která nám dodá dostatek energie pro celé dopoledne. Během dne to už jde velmi rychle, práce, práce a zase práce. Nevíte kam dříve skočit a povinnosti se postupně násobí. Často se zastavíte až večer, kdy nastupuje další, ovšem příjemnější starost a to jsou děti.

Největší chybou je si myslet, že přírodní energii doplníte cukry nebo tuky. Takže vyvstává logická otázka, jaké potraviny nejlépe konzumovat, abyste nepocítili nedostatek energie?

Ovesné vločky

Ovesné vločky jako zdroj přírodní energie
Ovesné vločky na snídani

Skvělý tip na přírodní energii jsou ovesné vločky. V nich je uložena velmi vysoká zásoba energie, navíc vločky disponují nízkým glykemickým indexem. Přírodní energie je pro náš organismus velmi důležitá. Ovesné vločky jsou také bohatým zdrojem sacharidů, které se postupně uvolňují v našem těle.

Vločky jsou obohaceny o železo, to nám pomáhá při trávicích potížích.

Ovoce

Ovoce - zdroj přírodní energie
Ovoce

Určitě pro vás nic překvapivého. Přírodní energie z ovoce je velmi účinná. Banány v sobě skrývají vysokou hodnotu draslíku, borůvky zase antioxidantů. Obecně antioxidanty mají pozitivní vliv na fungování naší mozkové a nervové soustavy.

A co takové avokádo? Určitě ho berte všemi deseti. Avokádo snižuje hladinu cholesterolu a obsahuje plno přírodní energie. Jeho vyšší obsah vitaminu C zase napomáhá proti únavě.

NÁŠ TIP: Dávejte pozor, kalorie z přijatého ovoce, které se v průběhu dne zdají neškodné, se za celý den pěkně nahromadí a večer se při naší redukční rekapitulaci nestačíme divit. Jednoduché cukry obsažené v ovoci nás navíc nezasytí nadlouho, proto po této svačině můžeme mít velmi rychle hlad. Příjem ovoce si tedy i přes jeho přínos na naše zdraví raději hlídejte, u sušených kousků a džusů to platí dvojnásob. Nebojte se vyzkoušet balíčky od KetoFit, které naleznete i v různých ovocných příchutích.

Mandle

Mandle
Mandle

Je další skvělý zdroj přírodní energie. Pokud jste je ještě nevyzkoušeli, tak v mandlích najdete vysoký podíl esenciálních mastných kyselin dodávajících energii a zlepšujících náladu. Tělo díky těmto látkám pracuje efektivněji.

Vlašské ořechy

Vlašské ořechy
Vlašské ořechy

Vlašské ořechy jsou přínosné pro svůj vysoký obsah omega-3 mastných kyselin, antioxidantů a polyfenolů. Pokud je máte doma, určitě po nich sáhněte a vyzkoušejte.

Vlašské ořechy vám nejen dodají energii, ale podpoří i deduktivní myšlení.

Zelenina

Zelenina jako zdroj přírodní energie
Zelenina jako skvělý zdroj příjmu přírodní energie

Z široké nabídky se jeví jako nejlepší zelenina pro příjem energie květák a brokolice. Oba dva druhy patří do skupiny vitaminu B. Významná složka je také koenzym Q 10 produkující a udržující energii, který je obsažen v brokolici.

Máte rádi rajčata? Pokud ano, účinně posilujete svoji paměť.

Mezi velmi zdravou zeleninu rovněž patří špenát. Špenát obsahuje antioxidanty a draslík, který zvyšuje rychlost signálů mezi neurony v těle. Mozek díky tomu reaguje rychleji a zlepšuje schopnost učení.

Pokud máte aspoň trochu rádi zeleninu, rozhodně ji využívejte jako přílohu u hlavního jídla.

NAŠE DOPORUČENÍ: Výborným zdrojem přírodní energie a zvýšení hladiny testosteronu u mužů docílíte jednoduše s naším Primulusem. Produkt s vysokým obsahem přírodních látek.

Luštěniny

čočka
Čočka

Jak získat účinně přírodní energii? Konzumujte luštěniny. Například v cizrně je velké množství hořčíku zlepšující průtok krve a kyslíku do mozku.

Kromě cizrny dodává energii také čočka. V čočce je obsaženo velké množství bílkovin, navíc je velkým bojovníkem proti únavě.

Vejce

Vejce natvrdo
Vejce natvrdo

Pokud jste milovník vajíček, máte vyhráno. Vejce obsahují zázračnou látku fenylalanin zajišťující zlepšení psychické pohotovosti a podporu mentálních aktivit. Doporučujeme rozhodně vejce natvrdo.

Kofein

Kofein
Kofein

Kofein je pro řadu lidí nezbytný a bez kávy si nedovedou představit svůj den. Jedná se především o zaměstnance na kancelářských pozicích. Právě káva je nejčastější nápoj, který pijeme, navíc obsahuje kofein. Kofein zvyšuje výkon a zlepšuje fyzickou výkonnost.

BOJUJETE večer s nespavostí? Pokud toužíte rychle a kvalitně usnout sáhněte po Dreamly – zdravý spánek a sladké sny v jednom balení.

Jogurt

Jogurt
Jogurtové výrobky

Probiotické jogurty podporují nervové spojení mezi šedou kůrou mozkovou (reagující na bolest a emoce) a prefrontální kůrou (část mozku zodpovědná za rozhodování).

V jogurtech jsou obsaženy kvalitní mléčné bílkoviny a v tuku rozpustné vitamíny a vápník. Vápník z mléka je velmi dobře využitelný.

Čokoláda

Čokoláda
Čokoláda

Čokoládové produkty patří mezi potraviny dodávající velmi rychle energii. Výborným a rychlým zdrojem energie je díky cukrům vysokoprocentní hořká čokoláda. Kakao obsahuje také menší množství kofeinu dobře známého pro povzbudivé účinky.

OCHUTNALI JSTE, proteinový čokoládový puding od KetoFit? Obsahuje vysoký podíl bílkovin 59 g, vlákniny, minimum cukrů 4 g a blahodárné beta-glukany. Úžasnou čokoládovou chuť si ihned oblíbíte.

Co si z toho odnést?

Přírodní energie je pro naše každodenní fungování v dnešní hektické době velmi důležité. Jsou potraviny, které vás sice pořádně nakopnou, ovšem účinnost je poměrně krátká.

Rychle získaná energie není to pravé, co hledáte. Složte si pestrý jídelníček a udržujte zdravý životní styl.


Hodnocení článku
  • 74%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 74%
74%

Líbí se Vám tento článek?

Sdílejte tento článek se svými známými.

O autorovi

Honza

Jmenuji se Jan Domes, jsem redaktorem tohoto sportovního magazínu. Kromě tvorby článků se starám o grafiku našeho webu. Pravidelně sleduji nové trendy v doplňcích stravy na českém, ale i zahraničních trzích. Nedílnou součástí mé práce je aktivní testování našich produktů.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.