O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Ostatní

Sex po padesátce není nic zakázaného, jak se na toto období připravit?

Kondom
Sex po padesátce nemusí být tabu.
Napsal Honza

Sex po padesátce

Na samém úvodu tohoto článku je třeba vyvrátit jedno z častých tvrzení, že sex je pouze pro mladé. Mnoho lidí staršího věku si často myslí, že sex po padesátce provozovat už není vhodné a tak stále více odkládají postelové hrátky se svým partnerem.

Toto není pravda a jedná se pouze o rozšířený mýtus mezi lidmi. Můžeme souhlasit s tím, že s přibývajícím věkem mužů a žen se hodně věcí začíná v lidském těle měnit, tím například může být postupný pokles hormonu testosteronu.

JAK DOPLNIT TESTOSTERON si můžete přečíst v našem dalším článku: Už žádný nedostatek testosteronu, který tě může nepříjemně překvapit.

Problémy přináší mužská menopauza

Porovnání hladiny testosteronu v těle dospělého muže
Porovnání hladiny testosteronu v těle dospělého muže

U mužů se můžeme setkat hned s několika možnými příčinami, které způsobují, že v pozdější fázi života dojde k poklesu testosteronu. Muži ztrácejí sexuální apetit a sex po padesátce začíná být problém. Takové fázi života říkáme andropauza, neboli mužská menopauza.

Postupný úbytek testosteronu bohužel nejde úplně zastavit, ale jde účinně zpomalit. Ten vede ke ztrátě sexuální vitality. K andropauze se může později ještě přidat některá fáze impotence, jiným slovem taktéž nazývaná mužská erektilní porucha. Pro veřejnost není slovíčko impotence neznámý pojem. Impotence se projevuje dlouhodobou neschopností dosáhnout erekce, kterou si někteří muži často berou velmi osobně.

Pokud se ovšem nejedná o klinickou impotenci, může tento jev přinést i nějakou výhodu. Zralí muži dokáží lépe ovládat svoji ejakulaci. Zralým mužům chvíli trvá, než se jim podaří dosáhnout erekce, ovšem mohou ženě přinést o to intenzivnější rozkoš při sexu.

Sex po padesátce je stále důležitou součástí mužského života, dokonce si ho cení více než ženy. Mnoho výzkumů dokonce potvrdilo, že často mají muži a ženy aktivní sexuální život i po 80tce.

Sex po padesátce a fyzická zátěž

Lidé se často po 50tce obávají, že pokud budou cvičit nebo mít sex po padesátce, může přijít velmi snadno nějaké závažnější zranění nebo dokonce smrt.

Můžete si být jistí, že sex není zdravotní komplikací, jako mohou být například jiné pohybové aktivity. Pokud bychom porovnali sex s jinou pohybovou aktivitou, můžete si představit, jako byste šli svižnou chůzí.

Pokud je vám aktuálně více než 50 let, měli byste vědět několik základních informací k tomuto věku.

Některé věci se prostě mění

sex po padesátce
Problémy s erekcí po padesátce

V pozdějším věku života se některé věci mění, především se může jednat o vaši erekci. Ve věku mezi 40 – 50 lety, především po 50tce, se erekce dostavuje později, je méně silná a méně častá. Muži rovněž potřebují delší dobu předehry, než půjdou na věc. Pocit úzkosti a stresu omezuje tepny a do penisu se přenáší méně krve. Erekce se následně stává ještě méně pravděpodobnou.

Erekci nepomáhá ani špatný zdravotní stav. O jakém typu mužů se v tomto případě bavíme? Na co nejčastěji muži trpí?

Cukrovka

Obezita

Vysoký cholesterol

Srdeční onemocnění

Vysoký krevní tlak

Nejlepší pro vás bude se moc nestresovat, naopak se snažte kvalitně relaxovat a s vaší partnerkou se bavte o tom, co je vám příjemné. Hledejte vhodnou cestu, jak si užít i v pozdějším věku třeba pomocí erekčních kroužků.

Některé věci zůstávají stejné

sex po padesátce - zadeček
Bojujte s nedostatkem testosteronu přírodní cestou

Problémy v pozdějším věku nemusí být spojené pouze s nedostatkem testosteronu a poruchou erekce. Rovněž u mužů nastávají komplikace s předčasnou ejakulací. Problém s předčasnou ejakulací mají všechny věkové kategorie mužů.

Jaká je nejčastější příčina předčasné ejakulace, že to nevíte? Jedná se o stav nepřetržité úzkosti. Jednoduše řečeno, vaše tělo je ve stresu a na vině je především váš nervový systém. Muži často na sebe kladou přehnané nároky, které se jim leckdy nedaří naplňovat.

V sexu po padesátce je rozšířen jeden takový mýtus. Erotické potěšení se nachází pouze v oblasti penisu. To ale není úplně tak pravda. Hravé a něžné doteky jsou vhodné právě pro lidi v pokročilejším věku, kdy doteky dokáží snížit stres a umožní vzrušení po celém těle.

ZAJÍMAVOST: U starších mužů se často objevují problémy s erekcí a muži mohou trpět erektilní dysfunkcí. U starších žen se může objevit vaginální suchost. Pro všechny muže po 50tce doporučujeme přírodní doplněk stravy.

Nemusíte spoléhat na léky pro podporu erekce

žena a kravata
Zvyšujte pravidelně váš sexuální apetit.

Opět rozšířený mýtus u starších lidí, že automaticky musí užívat léky na podporu erekce. Ověřené výzkumy hovoří jasně a stručně. Někteří muži v pokročilejším věku opravdu konzumují některé léky na podporu erekce, ovšem v drtivé většině se z nich nakonec nestanou pravidelní konzumenti těchto pilulek.

Často se procento uživatelů pilulek u starších jedinců pohybuje okolo 7%.

Závěrem

Je vám více jak 50 let a chcete si užívat sex po padesátce jako za mlada?

Zůstaňte v klidu, moc se nestresujte vaším věkem a užívejte si sexu i v pozdějším věku. Pokud jste starší, jste zároveň i zkušenější. Často u našich čtenářů slýcháváme, že prožívají nejlepší sex v životě právě v období, kdy to vůbec nečekali.

V případě problémů, které dříve nebo později mohou přijít, zbytečně nevyhledávejte léky na podporu erekce. Raději vyhledejte možnost zvýšení testosteronu v těle.

Testosteron můžete zvýšit i čistě přírodní formou.

Zdroje:

medicalnewstoday.com

healtheiron.com

primulus.cz


Hodnocení článku
  • 90%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 90%
90%

Líbí se Vám tento článek?

Sdílejte tento článek se svými známými

O autorovi

Honza

Jmenuji se Jan Domes, jsem redaktorem tohoto sportovního magazínu. Kromě tvorby článků se starám o grafiku našeho webu. Pravidelně sleduji nové trendy v doplňcích stravy na českém, ale i zahraničních trzích. Nedílnou součástí mé práce je aktivní testování našich produktů.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.