O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Ostatní Silové cvičení

Jaký typ cvičenců můžeme potkat v posilovně po Novém roce?

Cvičení v posilovně
Napsal David Vajda

Cvičení v posilovně po Silvestru

Jakmile skončí silvestrovské bujaré oslavy, pro většinu lidí to znamená nové výzvy, předsevzetí a třeba i stanovení nových životních cílů. Pro velkou skupinu lidí je znovu nekončící touhou konečně zhubnout, začít chodit pravidelně do posilovny nebo se jednoduše začít cítit ve svém těle lépe. Takže cvičení v posilovně se stává aktuálním tématem.

Pro většinu z nás je cvičení v posilovně tou nejjednodušší formou, jak právě najít správný směr. Především Nový rok je takovým symbolickým dnem, kdy člověk zhodnotí svůj uplynulý rok a dává si vyšší a náročnější cíle do roku nadcházejícího.

Během Silvestra si člověk ještě dopřává nezdravé chlebíčky plné majonézy, sladkosti nebo brambůrky v kombinaci s alkoholem jako poslední den v roce, kdy ještě může „hřešit“. Začátkem ledna pak můžeme vidět po celém světě narvané fitness centra a cvičení v posilovně se následně pro hodně lidí stává prioritou číslo jedna.

Při cvičení v posilovně můžeme potkat zajímavé typy lidí. Myslíte, že do některé z nich patříte i vy?

Rádoby nadšenci to balí ke konci ledna

Cvičení v posilovně - žena a kettlebell
Cviky s kettlebellem

Takovou skupinku cvičit v posilovně moc často neuvidíte. Převážně se objevují v posilovně v lednu, kde se nárazově potloukají na skupinových lekcích nebo si zajdou sami zacvičit ve stylu „aby to moc nebolelo“. Když na kalendáři přetočíme stránku na únor, jako by se všichni z této skupiny vypařili.

Na začátku roku nejlépe zvolí rádoby nadšenci hned nějakou drastickou dietu v přesvědčení, že vše půjde rychleji. Jakmile po měsíci zjistí, že všechno nejde tak rychle, jak si představovali, raději to zabalí. Přece jen ta bolest během pravidelného cvičení jim až tak nesvědčí.

A tak to vyzkoušejí za rok v lednu znovu a přemýšlejí nad tím, že možná do té doby vědci vymyslí nějakou speciální pilulku a hubnout půjde i bez námahy.

SUPER TIP: Zkuste si přečíst náš článek, jak může proteinová dieta změnit ženské tělo k nepoznání. Hubnutí už nikdy nebude jednodušší.

Bývalí sportovci ti přece umí cvičit nejlépe

Cvičení v posilovně - žena
Cviky pro posílení zádových partií

Pro jakéhokoliv trenéra nebylo asi cvičení v posilovně nikdy složitější. Nejhorší klient je rozhodně takový, který je bývalý sportovec, navíc ještě bývalý profík. Od svých nejlepších let si za poslední dobu už vypěstoval slušnou gaučovou postavu a teď se rozhodl o návrat zpět do formy.

Na slovíčka jako strečink, protažení nebo mobilita neslyší, protože to vlastně nikdy nedělal, tak proč by poslouchal nějakého mladého trenéra, když sám ví všechno nejlépe. Cvičení v posilovně se tak pro kvalifikovaného trenéra s příchodem takového klienta stává doslova noční můrou.

TIP NA ZDRAVÝ NÁKUP: Začínáte cvičit, ale díky stresovým situacím v práci se nedokážete soustředit na váš sportovní výkon? Dreamly vám pomůže ke zdravějšímu spánku, uklidnění organismu a udržení optimální hladiny vašeho imunitního systému.

Sprinteři chtějí vidět výsledky okamžitě

Cvičení v posilovně - vypracované břicho
Cviky na bradlech

Takoví sprinteři chodí cvičit do posilovny každý den a neustále si opakují, kdy už uvidí v zrcadle ten pekáč buchet nebo budou mít pracky jako medvěd. Tato skupina se řídí heslem: „Čím více, tím lépe“! Právě na základě tohoto uvažování končí po pár týdnech úplně vyčerpaní, bez elánu, demotivovaní a hlavně bez žádného výsledku.

Je naprosto logické, když jsou cvičenci této skupiny kompletně přetrénovaní a nedají tělu žádný prostor na regeneraci, tak žádný výsledek neuvidí. Je velkou chybou cvičit každý den a neustále si přidávat váhu nebo opakování do absolutního vyčerpání. Cvičení v posilovně není možné brát jako sprint a chtít výsledky okamžitě. Berte to jako závod maratónu a uvidíte, že výsledky se časem dostaví.

Kecalové si chodí do posilovny jen popovídat

Cvičení v posilovně - www.drzsefit.cz
Žena v posilovně

Kecalové mají pokaždé plnou pusu nápadů, debat k řešení a zajímavých zážitků, hlavně jen aby nemuseli žádné závaží zvednout. Neustále se dívají do telefonu a dopisují si přáteli. Samotné cvičení v posilovně je vlastně moc nezajímá, přišli si jen pokecat a vy jste jejich nejnovější obětí.

Nejhorší na tom všem je, že často otravují ty, kteří chtějí opravdu v posilovně cvičit a něco dokázat. Proto doporučujeme se takovým cvičencům nejlépe vyhýbat, případně si s nimi pokecat až si vaši tréninkovou jednotku úspěšně splníte.

NÁŠ TIP: Jak si sestavit skutečně efektivní trénink se můžete dočíst v našem článku s názvem: Jak připravit týmový silový trénink, když chceš zhubnout

Stratégové si jdou za svým cílem

Cvičení v posilovně - bench press
Cviky na prsa – Bench press

Tahle skupinka dobře ví, že aby došla do svého cíle, potřebuje mít nastavený účinný tréninkový plán. Na samém začátku si rovněž nastavili vyvážený stravovací jídelníček, takže výsledky přicházejí okamžitě po pár týdnech cvičení.

Jejich největší výhodou je, že se nijak netrápí, neřeší žádné moderní super diety, ale na samém začátku si celkově stanovily svoje hlavní priority, aby v tomto roce dosáhly svých stanovených cílů.

Nemají žádný problém si nechat poradit od zkušenějších cvičenců a trenérů, takže je víceméně jasné, že dříve nebo později si tato skupina dojde za svým cílem.

Baliči hledají svoji životní lásku

Cvičení v posilovně - muž
Muži v posilovnách

Pravděpodobně si tato skupinka řekla, že letos se jim nepodaří ulovit žádný nový objev na diskotéce nebo jedné ze sociálních sítí. Takže se řídí heslem: „Hurá, rychle někoho najít v posilovně“. Především muži mohou být z první návštěvy v posilovně mírně zklamaní, když neuvidí ženy polonahé, jak se to může někdy zdát z obálek časopisů.

Jejich první častou větou během cvičení v posilovně bude: „Nezajdeš semnou třeba na protein“? Bohužel i takoví se mezi námi najdou, ale za nás rozhodně tato skupinka nikdy nic zázračného nedokáže.

Změny životního stylu v podobě zdravého jídelníčku nebo nárůstu svalové hmoty pravděpodobně nedosáhnou, jelikož je to vlastně ani moc nezajímá. Hlavně, že se jim v posilovně podaří někoho sbalit na rande.

TIP NAŠICH REDAKTORŮ: Vynikající doplněk stravy PRIMULUS určený pro muže, vám pomůže zvýšit váš sexuální apetit, pomůže s nárůstem svalové hmoty nebo získání energie. Přečtěte si naši recenzi, kterou jsme v nedávné době pro vás napsali.

Jak během cvičení v posilovně posílit nohy?

  • Prowler

  • Kettlebell Squat

Hodnocení článku
  • 53%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 53%
53%

Sdílejte tento článek se svými známými

Aktuálně tento článek doporučuje:

O autorovi

David Vajda

Jsem tvůrce a majitel sportovního magazínu zaměřující se na různé tréninkové a stravovací systémy pro všechny věkové kategorie.
Aktuálně s více než 15ti letou praxí v oblasti profesionálního hokeje, zvyšování výkonu a přeměny postavy.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.