O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Silové cvičení

Jak dostat ženu do posilovny, aby začala se cvičením

Spalování kalorií podle drzsefit.cz

Ženské spalování kalorií

Tento článek je zaměřený pro všechny slečny a dámy, které zajímá téma spalování kalorií, chtějí mít tělo ve skvělé formě a cítit se jednoduše zdravě. Ať se vám to líbí nebo ne, existuje na to jeden výborný způsob a to je silový trénink. Pokud zvolíte tento způsob cvičení se závažím, jen na tom časem získáte. Takže jaké mohou být pro ženy hlavní benefity silového tréninku?

Větší sebedůvěra

Parádně vypracované tělo

Poznáte své tělo z jiné stránky

Proč by ženy měly posilovat?

Spalování kalorií

Pozitivních věcí je hned několik, proč spalování kalorií a posilování svalů je mnohem efektivnější, než jen sedět doma a doslova být neaktivní. Posilování ovlivňuje hned několik faktorů, o kterých jste možná ani nevěděli.

Podíváme se blíže na to, že žena nemusí mít kulturistickou postavu a hromadu svalů. Bohatě postačí, pokud budete pouze silná. Náramně získané benefity se brzy dostaví dříve nebo později u každé z vás a jen tak se vás už nepustí.

NÁŠ TIP: Aktuálním hitem ve světě hubnutí u žen je redukční dieta KetoMIX. Doporučujeme přečíst k tomuto tématu naši obsáhlou recenzi, kterou jsme nedávno napsali.

Svalový základ a metabolismus

Spalování kalorií - posilování

Jak vlastně funguje zvedání závaží a spalování kalorií? Velmi jednoduše! Pokud jako žena máte více svalů, budete logicky spalovat více kalorií bez větších problémů. Ve výsledku tento proces bude způsobovat váš zrychlený metabolismus, který bude mít za následek rychlejší spalování kalorií.

Pevné kosti a klouby

Spalování kalorií - klouby

Je dokázáno, že zvedání těžkého závaží zpevňuje a zhutňuje vaše kosti v těle. Pokud jste mladá, je vám okolo 20 – 40 let, pravděpodobně své kosti neřešíte. Ovšem jednou se všichni dostaneme do věku, že své kosti řešit budeme muset. Proto začněte už teď, budete mít obrovský náskok před těmi, kteří svou hustotu kostí do dnešního dne vůbec neřešili.

TIP: Náš sportovní magazín se poctivě stará o pravidelnou informovanost našich čtenářů, jak správně udržovat kloubní aparát mužů a žen ve výborné kondici formou přírodního doplňku stravy Kloubus.

Ženská nezávislost a svoboda

Už nebude potřeba mít stále vedle sebe chlapa, který by vám musel pomáhat s nákupními taškami, vynášet krabice z auta během stěhování nebo doma přemísťovat nábytek podle vašich představ. Vše dokážete zvládnout sama! Podobných životních situací, na které můžete narazit v běžném životě je mnohem více, takže taková síla se vám bude náramně hodit.

Sebevědomí

Spalování kalorií - sebevědomí

Během cvičení v posilovně se vaše váhy budou postupně časem navyšovat. Určitě to po nějaké době způsobí, že vaše zvýšené sebevědomí v posilovně se rozšíří do ostatních aspektů vašeho osobního života. Začnete se dobře cítit třeba v nových šatech, zvedne se zájem o vás u mužského pohlaví, jelikož ženská vypracovaná postava je vždy něco, co muži rádi uvidí.

Doping

Spalování kalorií - doping

Není to jen o spalování kalorií, ale i o hladině testosteronu, kterou má většina žen minimální a tento hormon je potřebný pro zvýšení objemu svalů. Kromě toho, když vidíte ženy s hromadou svalů na těle, nevypadá to hezky a většina takových žen praktikuje doping ve formě hormonů.

Zapamatujte si základní pravidlo, které nikdy nevymizí. Pokud chcete mít objem, je potřeba cvičit objem. Ten se získá cvičením s vysokými vahami. Není to zadarmo, ale konečný výsledek bude stát za to a budete se svým tělem velmi spokojená.

ZAJÍMAVOST: Díky našim metodám hubnutí, které si naše čtenářky velmi oblíbily ve formě proteinové diety KetoFit, jsme pomohli už více jak 25 ženám během tohoto roku v redukci váhy.

Jak sestavit nejvhodnější trénink?

Představím vám 3 základní tréninkové programy, se kterými už spalování kalorií nebude vůbec žádný problém. Může to být pro všechny ženy, které se cvičením začínají skvělý odrazový můstek pro perfektní transformaci těla a budování svalů. Doporučuji každý trénink začít standardním strečinkem a protažením, bez toho to nepůjde.

Takže vstaňte okamžitě z gauče, projděte se do posilovny a začněte makat na svém snu za silnější a vitálnější postavou!

Tréninkový model číslo 1.

Dřep s olympijskou osou: zvolte 5 – 8 opakování

Přítahy olympijské osy v předklonu (15 – 20 kg): zvolte 8 – 10 opakování

Push press s olympijskou osou (15 – 20 kg): zvolte 8 – 10 opakování

Kardio: zvolte 5 – 8 opakování

Kardio zvolte dle vlastního uvážení: 30 sekund sprint na assault biku, 60 sekund odpočinek nebo volné tempo.

Tréninkový model číslo 2.

Mrtvý tah s olympijskou osou (15 – 20 kg): zvolte 6 – 8 opakování

Klasické kliky: zvolte 8 – 10 opakování

Kettlebell swing (10 – 16 kg): zvolte 15 – 20 opakování

Kardio: 5 – 8 opakování

Kardio zvolte dle vlastního uvážení: 30 sekund sprint na assault biku, 60 sekund odpočinek nebo volné tempo.

Tréninkový model číslo 3.

Výpady vzad: zvolte 8 – 10 opakování (každá noha)

Shyby na hrazdě: 5 – 8 opakování

Dřep s výskokem: zvolte 5 – 8 opakování

Kardio: 5 – 8 opakování

Kardio zvolte dle vlastního uvážení: 30 sekund sprint na assault biku, 60 sekund odpočinek nebo volné tempo.

Doufám, že si z tohoto článku odnesete alespoň něco pozitivního a budu ráda, pokud článek třeba podpoříte sdílením na sociálních sítích. Možná po jeho přečtení přesvědčíte svoji kamarádku nebo známou, aby silový trénink co nejdříve taky vyzkoušela.


 

Hodnocení článku
  • 55%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 55%
55%

Líbí se Vám tento článek?

Sdílejte ho nebo pošlete svým známým.

O autorovi

Eva Domesová

Jmenuji se Eva Domesová, jsem redaktorkou tohoto sportovního magazínu. Pravidelně sleduji nové trendy na trhu v oblasti medicíny a doplňků stravy. Kromě toho se aktivně zapojuji do konzultace a rozhovorů s našimi čtenáři.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.