O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Tipy a návody

6 potravin, které rozhodně nepomohou vaší celulitidě

Celulitida - nepříjemný estetický problém trápící podstatnou většinu žen.

Odstranění celulitidy

Hledáte řešení, jak na odstranění celulitidy z důležitých partií vašeho těla? Chcete investovat do drahých krémů, všemocných zábalů nebo nejrůznějších procedur od odborníků, ale bojíte se, že to bude mít nejistý výsledek? Jistá je ovšem jedna věc, že byste měli za svého jídelníčku odstranit několik zásadních potravin.

V dnešním článku vám poradíme, na které potraviny si dát pozor ve vaší cestě za odstraněním celulitidy.

Slané sýry

Sýr na stole - odstranění celulitidy
obrázek z unsplash.com

Jste milovnice sýrů a ráda si zpestříte svůj zeleninový salát pořádnou porcí balkánského sýra? Rozhodně se jedná o velmi chutnou večeři, to nemohu vůbec zpochybňovat. Hlavním negativem na slaných sýrech je to, že v sobě obsahují velké množství soli.

Sůl s vaší celulitidou zrovna dvakrát kamarádit nebude, navíc způsobuje zadržování vody, která činí ve většině případech celulitidu ještě viditelnější.

NÁŠ TIP: Celulitida je definována jako lokální metabolická porucha podkožní tkáně. Při celulitidě dochází ke zvětšení objemu tukových buněk (adipocytů) v podkoží, které jsou vytlačovány směrem ke kůži, a vytváří tak typický vzhled pomerančové kůry. V postiženém místě je omezen průtok krve a lymfy. Abyste se před celulitidou účinně bránili, udržujte své tělo naprosto fit s doplňkem stravy Feminus určeným primárně pro ženy.

Feminus recenze

Co s tím dělat?

Během konzumace potravin se snažte sledovat obsah soli v nichž obsažených s důrazem na sýry. Pokud i přes tuto informaci, chcete ve svém jídle mít sýr, přidejte si do salátu například více kuřecího masa a uberte balkánského sýru.

Grilovací omáčky a dresingy

Odstranění celulitidy - omáčky
obrázek z unsplash.com

Aktuálně probíhá letní sezóna a s tím jsou spojené rovněž grilovací party na zahradách. Pokud dodržíte rozumné zásady zdravého stravování (zvolíte vhodné maso, doplníte o zeleninu, vyhnete se alkoholu atd.), máte takto jednoduše připravenou zdravou večeři pod širým nebem.

Největší nástraha ovšem čeká někde jinde. Jedná se o omáčky a dresingy, kterými si večeři dochutíte. Tyto omáčky mají plno cukru a soli. Měli byste se jim vyhýbat nebo je minimalizovat, pokud se zaměřujete na odstranění celulitidy.

Existuje totiž jistá spojitost mezi příjmem cukru, stárnutím pleti a poškozením cév. Dochází k procesu zvanému neenzymová glykace, kdy dochází k oslabování cév. To vede ke špatné cirkulaci vody a jejímu zadržování. Tyto omáčky opět směřují k situaci, že vaše celulitida se bude stávat viditelnější.

Co s tím dělat?

Jestliže už nutně máte chuť na kupované omáčky, sáhněte po takových, které mají snížený nebo minimální obsah cukru a soli.

Zdravější náhradou za kupované dresingy je jogurtový dip z řeckého jogurtu, bylinek a česneku. Pak už záleží jen na vás, kolik soli nakonec přidáte.

JAK SE UBRÁNIT CELULITIDĚ? Silový trénink je lékem na všechny lidské problémy. Díky pravidelnému silovému tréninku probudíte své (možná?) spící svaly k životu a ty se dají do práce tak, že vám zpevní vaši postavu, zlepší průtok krve a v přítomnosti kalorického deficitu pomůžou i s bojem proti zvětšeným tukovým buňkám způsobujícím celulitidu. Když svůj jídelníček doplníte o Feminus, pravidelná konzumace tohoto přírodního doplňku stavy zajistí vaši pevnou kůži a pleť na všech částech vašeho těla. Takže hurá do toho!

Feminus recenze

Sójová omáčka

Sójová omáčka - odstranění celulitidy
obrázek z unsplash.com

Milujete sushi? Já rozhodně ano, kdo by ho taky nemiloval, nicméně pro někoho může být cena menší zádrhel. Pokud chcete kvalitní sushi, nejedná se o nejlevnější pochoutku. Nedílnou součástí sushi je sójová omáčka, jenž má v sobě ovšem velké množství soli.

Zvýšené množství soli způsobuje pocit, že se budete cítit nafoukle a otekle. Ve 100 ml sójové omáčky může být obsaženo až 18 g soli. Tak velkou porci sójové omáčky asi jen stěží během sushi večeře spořádáte, ale i přesto si na to dávejte pozor.

Denní příjem soli byste si měli držet kolem 5 g za den.

Co s tím dělat?

Pokud se už nemůžete bez sójové omáčky obejít, doporučujeme se podívat na takové, kde je menší obsah soli. Není nic snadnějšího, než si pořádně přečíst obalovou etiketu na daném výrobku.

Uzeniny, klobásy a salámy

Uzeniny na grilu
obrázek z unsplash.com

Všeobecně uzeniny obsahují vysoké množství tuku a soli. Především se jedná o výrobky typu salámy, slanina, párky, klobásy a podobně. Pokud prahnete po odstranění celulitidy, omezte takové zásoby jídla ve vaší lednici.

Navíc pokud budete uzeniny kombinovat se slanými sýry, má toto spojení dokonce katastrofální účinky na tělo a celulitidu.

Co s tím dělat?

Vyměňte tukem nabité uzeniny spíše kuřecí šunkou s vyšším obsahem masa. Kromě procenta masa se rovněž zaměřte na výši soli. Dále zvolte třeba k sendviči menší množství čerstvé zeleniny, a nezapomínejte na pravidelný pitný režim.

Pizza a bílé pečivo

Pizza a pečivo
obrázek z unsplash.com

Příjem sacharidů ve formě bílých rohlíků, housek nebo baget rozhodně tělu neprospívají. Tzv. proces glykace, ke kterému více dochází při zvýšené hladině cukru v krvi, vede i k poškození kolagenu a elastinu. Tyto látky jsou zodpovědné za to, že vzhled vaší kůže bude pevný bez nežádoucí celulitidy.

Jestliže máte rádi pizzu, dejte si ji příležitostně, ovšem nekonzumujte ji pravidelně. Jedná se o dalšího zabijáka vašich krásných stehen.

Takových výrobků se velmi snadno, díky jejich lahodné chuti přejíte, ale rovněž taky přiberete na váze. V dlouhodobém horizontu to sebou přináší problém zvaný celulitida, tím si můžete být zcela jistí.

DÁ SE S CELULITIDOU NĚCO DĚLAT? Nejvíce ovlivnitelným faktorem je životní styl. Pozorujete to, že životní styl je společným jmenovatelem v případě hubnutí, boji proti celulitidě nebo civilizačním onemocněním? Zdravý životní styl je prostě klíčem k mnoha dveřím. Pokud trpíte lehkou nadváhou, nebojte se vyzkoušet KetoMix, je to cesta určená pro všechny ženy bez rozdílu, jak si udržet dlouhodobě pěknou sportovní postavu bez celulitidy.

Čokolády, sladké limonády a cukrové bomby

Sladké limonády
obrázek z unsplash.com

V situaci, kdy tělo začne produkovat méně a méně kolagenu, dochází k viditelnější celulitidě. Kolagen je bílkovina, která se postará o pevnou, pružnou pleť. Stárnutí pleti je přirozený proces a matku přírodu očarovat nelze.

Jak jsem zmiňovala v tomto článku výše, velké množství cukru stárnutí kůže urychluje. Proto se zaměřte na potraviny a nápoje s jeho nízkým obsahem. Cukr číhá skrytý i tam, kde byste ho možná ani nečekali. Kromě sladkých limonád nebo ochucených džusů si pohlídejte také snídaňové cereálie nebo ochucené kávy. Skrytý zabiják cukr se skrývá všemožně, proto je třeba ho aspoň eliminovat.

Co s tím dělat?

Pokud nevydržíte bez sycených nápojů ani jeden den, není nic jednoduššího než použít neochucenou neperlivou vodu a doladit ji třeba citrusy (pozor na chemicky ošetřenou kůru) nebo bylinkami. Tato kombinace bude pro vás naprosto ideální a nejzdravější variantou.

Závěrem

Celulitidou bude trpět dříve nebo později každá žena. Bude záležet pouze na vás, jak moc ji budete řešit a případně se ji chtít zbavit. Odstranění celulitidy je s přibývajícím věkem stále více složitější, nicméně není to nemožné.

Spíše než na drahé kosmetické procedury, vsaďte na kvalitní vyvážený jídelníček bez ultra zpracovaných potravin. Vyhýbejte se sladkým nápojům a potravinám s vysokým obsahem soli, poté budete na správné cestě za hezčí postavou bez celulitidy. V neposlední řadě nezapomeňte ani na dostatečný pitný režim a pravidelný pohyb.


Hodnocení článku
  • 78%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 78%
78%

Líbí se Vám tento článek?

Sdílejte tento článek se svými známými.

O autorovi

Eva Domesová

Jmenuji se Eva Domesová, jsem redaktorkou tohoto sportovního magazínu. Pravidelně sleduji nové trendy na trhu v oblasti medicíny a doplňků stravy. Kromě toho se aktivně zapojuji do konzultace a rozhovorů s našimi čtenáři.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.