O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Mobilita Silové cvičení

Cvičení venku na zahradě, hřišti nebo tréninkovém centru

Cvičení venku v parku
Necvičte jen v posilovně, ale vyrazte taky na čerstvý vzduch.
Napsal Honza

Cvičení venku

Venku je krásně, sluníčko svítí a vy prostě doma sedět v takovém počasí jednoduše nechcete. Cvičení venku v přírodě nebo v tréninkových centrech je u dnešních sportovců velmi oblíbené. Není příjemnější při slunečném počasí trávit čas raději venku než někde zavřený v posilovně? Byla by velká škoda nevyužít takových podmínek ke sportu na čerstvém vzduchu, než cvičit v uzavřené místnosti, kde nemusí být žádná kvalitnější ventilace.

V tomto článku vás určitě nebudeme chtít odrazovat od pravidelného tréninku, jen ho jednoduše přesuneme ven na hřiště, dvorek na zahradě, městský tréninkový tartan nebo jiné sportoviště.

TIP NA DOMÁCÍ CVIČENÍ: Ušetřete za pernamentky a trenéry v posilovnách. Cvičte doma nebo klidně na zahradě třeba kruhový trénink nebo TRX, a podporujte zároveň svoji hladinu testosteronu přírodní cestou.

Proč je vhodné cvičit venku?

Cvičení venku ve skupině
Cvičte venku za každého počasí

Cvičení venku má pro naše tělo mnoho pozitivních benefitů, tušíte které by to mohli být?

Udržujete si vypracovanou postavu

Vylepšujete fyzickou kondici

Dostáváte energii a radost do života

NÁŠ VÝŽIVOVÝ TIP: Jakýkoliv pohyb je námahou pro vaše klouby, vazy a šlachy. Po sportovním výkonu je především důležité do sebe doplňovat bílkoviny s bohatým obsahem přírodních látek. Není nic lepšího, než v průběhu vašeho tréninkového plánu konzumovat českou směs rýžového proteinu Blendea SUPERPROTEIN. Kromě posílení vašich kloubů, pomáhá pro kvalitní růst vlasů a nehtů.

Benefity cvičení venku

Cvičení venku na horách
Sportovat můžete při výšlapu na horách s přísunem čerstvého vzduchu

Rád bych představil několik primárních benefitů, které získáte během cvičení venku na čerstvém vzduchu.

Na čerstvém vzduchu budete lépe dýchat

Získáte vitamín DUV záření

Variabilita místa – cvičit se dá kdekoliv, na hřišti, v parku, tartanovém ovále

Časová nezávislost – nejste limitováni časem

Cvičení venku je zdarma – ušetříte nemalé peníze za vstupné do posiloven

Jaké cviky dělat venku?

Jízda na kole
Zařaďte do vašeho tréninkového plánu minimálně 1x týdně jízdu na kole

Že vás toho moc nenapadá, co byste mohli cvičit venku? Bohužel činky nebo olympijskou osu si asi stěží venku najdete, pokud si nářadí osobně nedonesete. Během cvičení venku prakticky nic z toho ani potřebovat nebudete.

Vzpomeňte si, když jste byli malí. Nemuseli jste mít sebou žádnou hračku, ale díky vaší představivosti, jste si našli cokoli, čím jste si tu hračku napodobili. Velmi podobné to může být i se cvičením venku.

Jaké činnosti se dají venku provozovat?

Běhat v parku

Jezdit na kole

Jezdit na kolečkových bruslích

Procházet se

Svižná chůze

Cíleně posilovat s vlastní váhou

Při cvičení venku můžete využít i menší nářadí, které pro vás nebude nijak složité dopravit na dané sportoviště. Co to tedy konkrétně může být?

Švihadlo – je lehké, skladné, nezabírá žádné místo. Tzv. single unders nebo double unders dokáží pěkně zabrat.

Podložka – lehká podložka, kterou máte pod sebou během lehkého cvičení s vlastní vahou.

Lavička – na stabilní lavičce můžete vymyslet širokou škálu cviků.

Schody – běh a výskoky do schodů mohou být výborným tréninkem pro zlepšení fyzické kondice.

ZNÁTE DŮVOD, PROČ JE CVIČENÍ VENKU TAK PŘÍNOSNÉ? Pobyt venku přispívá duševnímu zdraví mnohem více, než cvičení doma v bytě nebo uzavřené posilovně. Cvičení venku rovněž zlepšuje náladu a dodává pozitivní myšlení, stejně tak jako Primulus, český přírodní produkt určený pro muže.

Nejlepší cviky pro cvičení venku

Cvičení venku - kliky
Kliky můžete cvičit venku naprosto kdekoliv

V této části článku se zaměříme na cviky, které efektivně procvičí kompletně vaše tělo. Na samém začátku je důležité se pořádně zahřát a protáhnout, než začnete cvičení venku. Ideálně vytáhněte švihadlo a zaskákejte si!

Strečink je rovněž velmi důležitý po samotném cvičení. Pro cvičení venku doporučujeme hlavně komplexní cviky, se kterými zapojíte, co největší počet svalových skupin najednou.

KLIKY

Jednoduchý cvik, který při správném provedení posiluje celou horní část těla – prsa, ramena, ruce a střed těla. Důležitá je správná technika. Ženy pro začátek mohou volit dámskou verzi kliků.

PLANK

Důležité je držet tělo zpevněné a zatnuté. Neprohýbejte se, držte tělo rovně a vydržte mezi 30 – 60 sekundami. Tělo je vodorovně s podlahou, držíte se pouze na loktech a špičkách u nohou.

LEH-SEDY

Pevné a svalnaté břicho je sexy. Po vypracovaném břichu budete jednoduše v kurzu. Cvičit leh-sedy můžete normálně na zemi, podložce nebo i trávě. Při tomto cviku není vyžadován široký rozsah pohybu. Cvik byste měli především provádět pomalu a technicky správně.

DŘEPY A VÝPADY

Zapojujete všechny svaly na nohou a především zadek. Pro začátek zkuste začít nejprve s klasickým dřepem nebo výpadem. Jakmile si tento cvik blíže osaháte, můžete s přibývající kondičkou začít s těžší variantou (široký dřep, výpady do stran, dřep s výskokem, zanožování).

VÝŠLAPY NA LAVIČKU

Lavičku můžete skvěle využít i během cvičení venku. Nemusí být pouze určena k sezení. Výšlapy na lavičku výtečně posilují nohy, zadek a břišní svalstvo.

HUBNĚTE CHYTŘE! Nehledejte zbytečně osobního trenéra, který z vás sedře kůži, když to jde i lehce. S proteinovou dietou KetoFit můžete hubnout bez fyzické námahy.

Při cvičení venku hlavně dýchejte!

Sport v přírodě
Užívejte si pokaždé sportovní aktivitu v přírodě

Pohyb venku vám přinese plno překvapení. Najednou se budete cítit lépe, plní energie a hlavně šťastnější. Základní cviky, které jsme vám v dnešním článku představili, začněte mezi 10 – 15 opakováními ve 2 – 3 sériích podle vašich možností a aktuální fyzické kondice.

Konec tréninku si můžete jak na začátku, tak na konci okořenit skákáním přes švihadlo nebo pomocí TRX cviků. Nebojte se sami poznat sílu cvičení venku na čerstvém vzduchu. Užijte si to!


Hodnocení článku
  • 70%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 70%
70%

Líbí se Vám tento článek?

Sdílejte tento článek se svými známými

O autorovi

Honza

Jmenuji se Jan Domes, jsem redaktorem tohoto sportovního magazínu. Kromě tvorby článků se starám o grafiku našeho webu. Pravidelně sleduji nové trendy v doplňcích stravy na českém, ale i zahraničních trzích. Nedílnou součástí mé práce je aktivní testování našich produktů.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.