O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Tipy a návody

5 tipů, jak předejít podzimní únavě s vhodnými vitamíny

5 tipů, jak předejít podzimní únavě
Napsal David Vajda

Vitamíny proti únavě

Další rok uběhl velice rychle a po teplých dnech vyhřátých na sluníčku, osvěžujícího koupání a chutných chladivých drinků opět přichází deštivý a pochmurný podzim. V tomto období je o to více nutné dbát na správné zvolení vitamínů proti únavě. Takové vitamíny proti únavě dokáží účinně ochránit celkový imunitní systém vůči negativním vlivům. Chřipky, viry nebo aktuálně nejvíce rozšířený koronavirus, tak mohou být pro tělo nepříjemný soupeř.

Podzimní období v kombinaci s nastolenou celostátní karanténou kvůli pandemie ovšem nemusí být hned konec světa, proto doporučujeme 5 jednoduchých rad, jak bojovat s podzimní únavou a dalšími nežádoucími viry.

Buďte aktivní sportovec

vitamíny proti únavě - muž na horách
obrázek z unsplash.com

Ačkoliv to může vypadat, že sport je poslední věc, kterou byste chtěli při podzimním počasí dělat, věřte že vás může neskutečně nakopnout. Během fyzické aktivity můžete skvěle pročistit svou hlavu, a navíc budete dělat něco pozitivního pro své tělo.

V sychravém období je důležité doplňovat vitamíny proti únavě. Kvalitní a ověřené vitamíny proti únavě zlepšují funkci imunitního systému, krevní cirkulaci, snižují krevní tlak, chrání cévy, srdce i kosti, stejně tak jako pohyb samotný.

Choďte na procházky do přírody

Čas strávený venku na čerstvém vzduchu účinně odvrací vaši pozornost od stresů běžného života, pomáhají tělu se uklidnit a regenerovat, stimulují vás a nabíjí pozitivní energií do dalších dnů. Procházky mají další výhodu v tom, že můžete budovat další sociální kontakty, které pozitivní účinky pro vaše tělo ještě prohloubí.

NÁŠ TIP: Jak být odolnější vůči stresu a lépe se soustředit? Zvolte vitamíny proti únavě určené pro muže, které neskolí jen tak nějaká podzimní plískanice. Více se dočtěte v naší recenzi, kde se dozvíte vše o produktu Primulus.

primulus - testosteronové tablety

Jezte zdravě

Jídlo je pro hodně lidí doslova vášeň. Jídlo obecně ovlivňuje jak naši fyzickou stánku, tak i tu duševní. V boji s podzimní únavou spojenou s pochmurným počasím je pro každého z nás důležité vytvořit jídelníček z komplexních potravin.

Mezi komplexní potraviny můžeme zařadit tyto:

 • Celozrnné obiloviny
 • Ovoce a zelenina
 • Ořechy
 • Olivový olej
 • Ryby
 • Avokádo
 • Libové maso
 • Luštěniny

Naopak vyhnout bychom se měli především těmto potravinám:

 • Potravinám s vysokým obsahem tuku
 • Jídlo s vysokým obsahem soli
 • Cukr
 • Smažená jídla
 • Slazené nápoje

Odpočívejte a dopřávejte si dlouhý spánek

vitamín proti únavě - muž a žena
obrázek z unsplash.com

Pokud chcete být zdraví, nemusíte nutně do sebe jen každý večer cpát vitamíny proti únavě. Jde to i další cestou, ovšem jen pokud dodržíte tři základní pilíře zdravého životního stylu – spánek, strava a pohyb. Kvalitním spánkem podpoříte svůj imunitní systém, který je nejčastěji narušován právě v podzimním období.

Po kvalitním spánku myslíte rychle, jasně a racionálně. Hormony jsou v rovnováze, což má za následek i preferenci zdravých, celistvých a nezpracovaných potravin. Po noci nepřerušovaného, dostatečně dlouhého a hlubokého spánku vám také cvičení a pohyb nepřipadá jako „trest“, nýbrž jako odměna a přirozená součást života.

Nevíte, jak přesně docílit zdravého a dlouhého spánku? Základními prvky večerní rutiny jsou blokace modrého světla 90 minut před spaním, vhodné načasování večeře, a tudíž dostatečně dlouhá pauza mezi večeří a ulehnutím do postele. Dále je nutné brát zřetel na to, abyste se vyhnuli pití kofeinu v pozdějších hodinách nebo alkoholu a nikotinu v nevhodnou denní dobu, či zařazení nevhodně načasované intenzivní fyzické aktivity.

TIP: Ať už patříte do jakékoliv skupiny, třeba kdo chce v době virové posílit svou imunitu, například takový student, co má problém s nedostatkem energie během školního vyučování, vyčerpaný rodič, vytížený sportovec, co chce zlepšit svou regeneraci a výkon, nebo zkrátka někdo, kdo se rád učí novým věcem a chce se cítit lépe, jste na správném místě, měli byste se podívat na kvalitní vitamíny proti únavě. K zlepšení kvality spánku se více dočtěte ZDE!

Dreamly - klidný spánek

Myslete pozitivně

Apeluji na vás, abyste se snažili v této době myslet pozitivně. Vyhněte se stresovým situacím. Negativní myšlení nic dobrého do života nepřináší, ba naopak. Váš život se utváří na základě vašich myšlenek. S podzimním počasím také velmi často přichází u většiny z nás afektivní poruchy.

O jakém typu poruch v tomto případě mluvíme?

 • Delší potřeba spánku
 • Těžší ranní vstávání
 • Málo motivace
 • Špatná regenerace
 • Horší soustředěnost
 • Snížená pracovní výkonnost
 • Horší výkony v posilovně
 • Snížené libido

Toto jsou jasné příznaky sezónní afektivní poruchy. Boj proti ní je však jednoduchý, neboť její příčina je zakořeněna primárně v narušeném cirkadiánním rytmu, zvýšeném stresovém vypětí, nekvalitní stravě, nedostatku pohybu a pobytu na čerstvém vzduchu a sluníčku. Když víte, jak všechny tyto aspekty optimalizovat, máte vyhráno.

VĚDĚLI JSTE? Zvyšující se počet lidí s imunitními problémy se dává do souvislosti s moderním způsobem života, který s sebou nese přílišné hygienické návyky, chemicky ošetřovanou vodu a potraviny a časté užívání antibiotik. Všechny tyto faktory působí na náš mikrobiom a může docházet k jeho poškození, následně k poruchám imunitního systému. Odborníky na zdravý životní styl je doporučován doplněk stravy Primulus, který dokáže efektivně bojovat proti moderním a negativním faktorům dnešní doby.

primulus - testosteronové tablety

Závěrem

Podzimní měsíce s sebou často přináší pokles energie, nekonečnou únavu a snížení produktivity. Naštěstí ale existuje několik triků, jak s tím zatočit. Především dělejte to, co vás baví, sportujte, choďte běhat ven, konzumujte zdravé jídlo a vyhněte se stresu. Zdraví máme každý jenom jedno, proto se o sebe pečlivě starejte, abyste si ten svůj život mohli užívat naplno každý den.


Hodnocení článku
 • 82%
  Aktuální hodnocení čtenářů - 82%
82%

Líbí se Vám tento článek?

Sdílejte tento článek se svými známými.

O autorovi

David Vajda

Jsem tvůrce a majitel sportovního magazínu zaměřující se na různé tréninkové a stravovací systémy pro všechny věkové kategorie.
Aktuálně s více než 15ti letou praxí v oblasti profesionálního hokeje, zvyšování výkonu a přeměny postavy.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.