O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Tipy a návody

Co dělat, když se sníží chuť na sex? 4 tipy na jeho obnovení

chuť na sex - úvodní foto
Napsal David Vajda

Chuť na sex

Máte rádi poklidný a romantický večer s partnerkou či manželkou, zapálené svíčky po celém pokoji, s láskou připravená večeře od drahé polovičky, jen ten sex chybí. Taková romantická atmosféra by měla automaticky přitáhnout vaši chuť na sex, ale co dělat, když i přesto je na bodě mrazu a stále se nic neděje? Následně uleháte ke spánku s pocitem, že s vaším tělem není něco v pořádku a trochu si vyčítáte, co se to vlastně stalo a že je to především jen vaše chyba.

Znáte takový pocit? Nebojte, takový pocit zažil každý druhý chlap alespoň jednou v životě, jen o tom veřejně nikdo nemluví. Problém nemusí být pouze ve vašem těle, může být také ve vaší hlavě a přemýšlení. Dalšími faktory, které mohou způsobit tento „neúspěch“ v posteli s vaší partnerkou může být také strach nebo stres.

VĚDĚLI JSTE? Muži při pohlavním styku průměrně spálí asi 101 kcal, ženy v průměru 69 kcal. Intenzita sexuální aktivity je u mužů vyšší asi o 7 % oproti ženám, dá se to přisoudit tomu, že muži při styku častěji přebírají aktivní pozici. Pro nárůst sexuálního chtíče a libida dnes existují přírodní doplňky stravy, které si rozhodně získají vaši pozornost. Přečtěte si více v našem dalším článku.

Stresu se dá jen těžko vyhnout

Chuť na sex s partnerem
obrázek z unsplash.com

Dá se říci, že každý den nás čeká nějaké určitá stresová situace. Míra jejich intenzity je odlišná, takže ne pokaždé čelíte přes den velké náloži stresu.

Jaký typ menších stresových situací nás může přes den překvapit?

 1. Ujede nám autobus do školy nebo práce
 2. Vybije se nám mobil
 3. V práci nám dojde káva
 4. Doma se nám rozbije pračka

Takové menší problémy běžného života rozhodně ustojíme a nijak závratně nás neovlivní. Co se ale s námi stane, pokud je stres vážnějšího charakteru? To už je potom jiná pohádka, následně je chronický a opakovaný stres častým následkem.

Jak může vypadat složitější stresová situace, se kterou se musíme vypořádat?

 • Stres ve zkouškovém období
 • Obavy z globální pandemie
 • Strach ze ztráty zaměstnání

Nejhorší na tom celém je, že chronický stres je spojený s řadou zdravotních problémů, které se mohou projevit v různých formách. Namátkou se může jednat například o sníženou imunitu, zvýšené riziko kardiovaskulárního onemocnění nebo sexuální problém se sníženou chutí na sex.

ZAJÍMAVOST – Víte kolik spálíte kalorií při samotném milování? Dejme si příklad na základě vypracované studie: Franta není žádný velký sportovec, ale když jde o sex, překonává své možnosti. Franta je zkušený milovník, a tak mu bez obav můžeme připsat minimálně 15 minut sexuální aktivity v podobě pohlavního styku. Pokud si vezmete průměrné hodnoty vypočítané dle českých studií, dojdeme k energetickému výdeji 135 kcal (Franta váží 90 kg). Přečtěte si, jaký produkt zvýší vaše libido!

Nedostatek testosteronu - PRIMULUS

Opakovaný stres snižuje chuť na sex

Milování s partnerem
obrázek z unsplash.com

Dlouhodobý stres nemá rád nikdo z nás, nicméně můžeme říci, že nás dlouhodobě udržuje v pozornosti a napětí, takže jsme možná i někdy lépe schopni dokončit rozpracované úkoly či povinnosti nejrůznějšího charakteru. Při těchto situacích téměř nezbývá čas na nějaké pomyšlení ve formě sexuálních choutek, nad kterými přemýšlíme častěji, pokud jsme svěží a odpočatí.

Nemějte strach, jestliže dokážete snížit míru stresu, chuť na sex se velmi rychle zase vrátí. Pokud tělo bojuje se stresem, nezbývá v hlavě téměř žádné místo nad intimními věcmi přemýšlet.

Faktory ovlivňující vaše libido

chuť na sex doma
obrázek z unsplash.com

V dnešní době stačí jen malá nenápadná odchylka od našeho běžného stereotypu a chuť na sex může být rázem okamžitě pryč. Na jaké další věci bychom si měli dávat pozor, aby nám kontakt s opačným pohlavím stále motal hlavu?

 1. Striktní dieta a rychlý úbytek kilogramů není vhodná kombinace pro pravidelný sex. Doporučujeme spíše hubnout pomaleji a raději do stravy zařadit více zeleniny a ovoce.
 2. Velká nadváha a obezita je v dnešní době považována za velmi rizikový faktor ve vztahu k sexuálním problémům. Až 22 % lidí s nadváhou trpí určitým typem dysfunkce (poruchy erekce, snížené libido, bolest při sexuálním aktu).
 3. Konzumace alkoholu a kouření cigaret jsou velmi rizikovými faktory vzhledem k sexuálnímu fungování. Jestliže jste se během karantény rozjeli v pití alkoholu, i to může mít vliv na menší chuť na sex.
 4. Nadměrné množství sportovní aktivity není ideální pro sexuální zdraví. Při častém trénování více jak 10 hodin týdně může nastat situace, že se ve vašem těle bude vyplavovat příliš velká hladina kortizolu na úkor testosteronu. Tento proces v našem organismu sníží chuť na sexuální choutky.

Tipy na podpoření vašeho libida

Milování s partnerem v posteli
obrázek z unsplash.com

Hlídejte si hladinu stresu. Bohužel stres k dnešnímu životu většiny z nás patří, takže jeho eliminace do jisté míry není úplně možná. Jak jen to jde, snažte se vyhýbat nadměrnému stresu. Je nutné například pracovat v 10 hodin večer? Musíte se opravdu stresovat každým kilogramem váhy navíc? Berte na vědomí, zdraví máme všichni jen jedno a je důležité se o něj starat. Naučte se někdy nad ničím jednoduše nepřemýšlet, vypustit všechny starosti z hlavy, vhodné je vyzkoušet třeba meditaci, jógu nebo další meditační techniky.

Komunikujte se svým partnerem. Každý máme někde v sobě určitá tajemství, mnohokrát dusíme v sobě problémy, které se snažíme před svým okolím za každou cenu skrýt. A to je velmi špatně! Svěřujte se své partnerce nebo partnerovi s vašimi problémy nebo starostmi a uvidíte, že se svým protějškem najdete cestu za objevením ztraceného sexuálního chtíče. Můžete se svým partnerem domluvit, že si uděláte pěkný večer, kdy se budete věnovat jen dotykům a poznávání toho druhého – bez sexu.

Tipy na zdravý životní styl

Žena v posteli
obrázek z unsplash.com

Zkontrolujte si svůj jídelníček. Prakticky neexistují zakázané potraviny, které byste nemohli konzumovat. Existují jen nevyvážené přístupy ke stravě a životnímu stylu života. Doporučujeme se zaměřit především na konzumaci ovoce a zeleniny a nutričně bohatých potravin, naopak se vyhněte vysoce průmyslově zpracovaným potravinám, ty pro lidské tělo nemají téměř žádný pozitivní přínos.

Nekuřte, nepijte, dostatečně spěte. Zdravý životní styl je důležitým faktorem pro správné fungování organismu včetně toho sexuálního. Pokud žijete zdravě, chuť na sex na sebe nebude dlouho čekat. Jestliže se o své tělo nebudete starat a dodržovat zdravý styl, tělo vám to vrátí, jen je otázkou kdy přesně – možná rok nebo možná za deset let. Věnujte dostatek času kvalitnímu spánku, každý den si na spánek vyhraďte alespoň 7–9 hodin, přičemž je výhodné se před ulehnutím vyhýbat intenzivnímu světlu z displejů a další elektroniky. Zcela byste měli vyloučit ze svého života lehké nebo tvrdé drogy, které výrazně podkopávají sexuální fungování.

TIP: CO OD SEXU MŮŽEME OČEKÁVAT? Určité psychické uvolnění, které může působit v rovině snížení stresu, menší porce kortizolu, a tím pádem větší schopnosti budovat svalovou tkáň, ale i spalovat tuk. Pro zvýšení sexuální aktivity doporučujeme vyzkoušet přírodní a český výrobek Primulus, který je oficiálně schválený pro konzumaci na českém trhu.

primulus - krabička

Co si z toho vzít?

Pokud jste se dostali do situace, že trpíte sníženým libidem a chuť na sex nepřichází, nejprve se nad celou záležitostí zamyslete, čím by to mohlo být způsobené. Stresuji se často? Jím zdravě? Spím dostatečně dlouho? Sportuji pravidelně? Sportuji příliš?

Těmito otázkami můžete začít, jestli víte, že máte problém. Pokud už problém nastane, je třeba ho intenzivně řešit. Nakonec nedostatek sexuálního zájmu je v současné době relativně častý problém, který se ve většině případů dá řešit. Proto nevěšte hlavu, promluvte si s partnerem a uvidíte, že po nějaké době se vše vrátí zpět do normálu.


Hodnocení článku
 • 78%
  Aktuální hodnocení čtenářů - 78%
78%

Líbí se Vám tento článek?

Sdílejte tento článek se svými známými.

O autorovi

David Vajda

Jsem tvůrce a majitel sportovního magazínu zaměřující se na různé tréninkové a stravovací systémy pro všechny věkové kategorie.
Aktuálně s více než 15ti letou praxí v oblasti profesionálního hokeje, zvyšování výkonu a přeměny postavy.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.