O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
CrossFit Soutěže a závody

Chceš mít viditelné sportovní výsledky? Začni se sportem pro vyvolené

Sportovní výsledky
Napsal David Vajda

Chceš začít se cvičením, chceš mít viditelné sportovní výsledky, chceš sport ve formě zábavy, ale zároveň aby byl pro tebe dostatečně motivující. Dá se vůbec něco takového najít? Ano, něco takového je opravdu reálné najít. Tento sport pro „vyvolené“ můžeš nazývat CrossFit. Jedna skupina sportovců tento sport naprosto obdivuje a miluje, ta druhá zase nemůže tomuto funkčnímu cvičení přijít na jméno. Ať se zařadíš na jakoukoliv stranu, buď si jistý, že CrossFit ti dá takové sportovní výsledky, o kterých se ti ani nezdálo.

Na internetu už si musel najít nespočet videí, kde atleti během tréninkového cvičení umírají únavou a totálním vyčerpáním. Houpají se na hrazdě a dělají neskutečné množství shybů jako by se nic nedělo, mají prodřené holeně od nepovedených skoků na bednu, přemisťují olympijské osy naložené obrovskými kotouči, mají v sobě neskutečnou soutěživost, zápal a emoce. Nejen tohle všechno, ale mnohem více může samotný trénink CrossFitu obsahovat, který navíc nikdy nebude určen pro každého sportovce.

TIP: Začátky v CrossFitu nejsou úplně jednoduché, proto je důležité tělo pravidelně doplňovat přírodním složením přípravku PRIMULUS. Pocítíš nejen neskutečný náboj energie, síly ale i značný narůst svalové hmoty.

Počátky CrossFitu

Sportovní výsledky - funkční trénink

Dá se považovat, že samotný vznik je v Americe v polovině 90. let. Tehdejší atleti hledali takový sport, který by byl natolik funkční, že by s ním mohli posílit všechny části těla v rámci jednoho tréninku. A ono se opravdu podařilo něco takového najít, co dodalo tělu absolutně všestrannou zátěž. Sportovci dokázali tento sport po několika letech povznést na takovou úroveň, že dnes je CrossFit fenoménem. Díky tomuto sportu budou tvé sportovní výsledky zaručeny už po pár týdnech kvalitního tréninku.

Jakou aktivitu budeš během tréninku vykonávat?

Gymnastické cviky

Powerlifting

Vzpírání

Atletické cviky

Dynamické a vytrvalostní cviky

Ve společné kombinaci těchto všech cviků, můžeš jednoduše nazývat tento sport jako komplexní funkční trénink. Dá ti mnohem více, než klasické zvedání činek v posilovně. CrossFitové skupinky na tréninku často dělají různé soutěže, kde záleží na rychlosti provedení určitých cviků nebo na vykonaném počtu opakování do určitého časového intervalu.

Máš zaručeno, že se nudit rozhodně nebudeš. Navíc to může být jako velmi zábavný nástroj pro hubnutí, pokud tomu dokážeš upravit svoji stravu.

Jaké sportovní výsledky v tobě CrossFit rozvine?

Rychlost

Sílu

Výbušnost

Vytrvalost

Dynamiku

Techniku

Sportovní výsledky na závodech

Sportovní výsledky - crossfit games

Do určité míry je CrossFit o závodění a poměřování výsledků s ostatními sportovci podobného typu. Chceš být nejlepší a mít viditelné sportovní výsledky? Chceš získávat ze soutěží medaile? Je třeba na sobě neskutečně makat i několik let, než se obyčejný člověk dostane do takové fáze, aby bylo jeho tělo schopné zvládnout takovou obrovskou sportovní zátěž.

Ve světě jsou nejznámější slavné soutěže pod názvem CrossFit Games a ve spoustě zemí po celém světě se pořádají menší regionální závody. Na těchto závodech můžeš poměřit síly s našlapanými a zapálenými cvičenci, jen je potřeba mít něco předem natrénováno.

Čeká tě neskutečná atmosféra těchto soutěží, hodnotné ceny, ale především skvělý pocit po samotném skončení závodů, že si ze sebe vymáčkl úplně všechno. Pokud si nevěříš a chceš si soutěž jen vyzkoušet, můžeš se přihlásit do nějaké nižší kategorie. Tam se můžeš zlepšit ve cvicích, které ti zrovna nejdou a porovnat se s ostatními. Chce to jen překonat strach a jít do toho!

TIP: Nutno říci, že ženy rovněž milují CrossFit. Pokud tvým aktuálním cílem se není dostat na soutěž, ale především zhubnout a vůbec začít s CrossFitem, tak pro rychlejší začátek a úbytek tukové vrstvy je ideální vyzkoušet jeden z balíčků Ketomix vhodný hlavně pro ženy.

Jak začít?

Sportovní výsledky - drzsefit.cz

Sportovní výsledky nepřijdou sami a je rozhodně potřeba pro to něco udělat. Čím více toho uděláš nebo obětuješ ze svého osobního života, tím budeš lepší proti ostatním. Není to jen o pravidelném a tvrdém tréninku, ale i o spánku, odpočinku či plnohodnotné stravě. Lidé si často myslí, že nemohou CrossFitové lekce navštívit, jelikož se jedná o uzavřenou komunitu. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že nikde jinde nezažiješ takovou týmovou podporu, super partu lidí a přijetí nováčků jako právě mezi tuto komunitu.

Nepsaným heslem CrossFitu je, že ho může dělat opravdu KAŽDÝ. Stačí jen přijít a začít!

Začátky v CrossFitu

Sportovní výsledky - CrossFit

Nikde není v našem článku psáno, že to bude jednoduché. Ani v mém osobním případě to nebylo jiné. Trvalo to několik měsíců, než jsem se zapracoval mezi ostatní. Postupně jsem začal stíhat jejich tempu a nakonec jsem i začal fyzicky ostatní převyšovat. Je důležité mít pílí a vytrvalost na sobě pracovat a zlepšovat se s každým tréninkem. Pokud chceš začít, najdi si certifikované místo CrossFitu ve tvém okolí a zaregistruj se na lekci.

Než na jednotlivé lekce nastoupíš a začneš budovat své sportovní výsledky, dobře si zjisti kompletní informace o posilovně nebo aréně, kde budeš na CrossFit chodit. Seznam se všemi místními trenéry a udělej si obrázek o tom, který ti nejvíce vyhovuje a který by se ti mohl případně v budoucnu nejvíce věnovat.

Crossfit je samozřejmě o zvyšování tvých sportovních výsledků, ale taky i o zraněních. Případné úrazy nebývají příliš vážné, ale jsou v tomto sportu běžné. Počítej s těmito možnými situacemi, které tě mohou na prvních lekcích potkat:

Mozoly na dlaních z hrazdy a osy

Odřené holeně od výskoků na bednu

Pravidelně vyplivnuté plíce

V samých začátcích je důležité si nehrát na zkušeného borce. Je potřeba se pilně věnovat technice všech prováděných cviků a poslouchat rady zkušenějšího trenéra. Pokud máš už nějakou tréninkovou průpravu z let minulých za sebou, bude to pro tebe velké plus. Já jsem se v mých začátcích mohl opřít o moji hokejovou kariéru, takže jsem měl natrénováno z dřívější doby poměrně dost. Nicméně není to žádná podmínka, tvé sportovní výsledky porostou za všech okolností. Je důležité pouze vydržet.

Tréninkové cviky

Sportovní výsledky - cvičení

CrossFit je plný cviků jednak s vlastní váhou, činkami, míčem s přidanou váhou nebo olympijskou osou. Trénink může být snadno poskládaný i bez těchto pomůcek, takže lekce se dá velmi lehce praktikovat i doma, pokud zrovna nemáš čas do posilovny dojet. Nejrůznějších variací cviků tzv. WODs je neomezeně a fantazie se nekladou. Důležité je, aby tě to bavilo.

ZAJÍMAVOST: S přibývajícím věkem je nezbytné pro každého z nás držet své tělo v naprosté pohodě a zdravé. Pro detoxikaci a čistotu organismu konzumují naši redaktoři dlouhodobě Blendeu, která během cvičení udržuje tělo vitální a bez škodlivých látek.

Obuv a oblečení pro CrossFit

Sportovní výsledky - obuv

Jelikož může CrossFit dělat v dnešní době každý a zlepšovat své sportovní výsledky bez jakýchkoliv limitů, jako začátečník nepotřebuješ žádné speciální pomůcky k tréninku. Stačí si vzít jen nějaké oblečení, ve kterém se budeš cítit pohodlně. V rámci obuvi by to mohlo být lehce složitější.

Kvalitní a lehká obuv se zpevněnou patou je pro CrossFit velice důležitá. Taková obuv slouží k tlumení dopadů chodidel během přemisťování většího závaží nebo třeba i pro neomezený a bezpečný pohyb během cvičení. Ačkoliv se jedná o kus oděvu, na obuvi by se nemělo šetřit, pokud chceš mít viditelné sportovní výsledky.

Následně mají takové boty mnoho různých využití pro ostatní sporty, takže si je klidně můžeš vzít na další všestranné sportovní aktivity.

Přečti si, co jsme napsali v nedávném článku, jak se vhodně obléknout pro trénink CrossFitu.

Sportovní výsledky a doplňky stravy

Sportovní výsledky - doplňky stravy

Stejně jako další sportovní aktivity, o kterých píšeme v našem sportovním magazínu se CrossFit neobejde bez vhodného stravování a doplňování výživných látek do těla. Bez správného jídla nikdy nedocílíš viditelných sportovních výsledků. Doplňky stravy pro sport jsou v dnešní době často rozšířené, ale vždy by měly být až na druhém místě.

TIP: Otestovali jsme, že nám skvěle funguje pro silový trénink i trénink CrossFitu doplněk stravy KLOUBUS, se kterým už nepocítíš žádnou bolest kloubů. Nepříjemné problémy s klouby jsou velmi často rozšířeny u všech sportovců po 30 roku života.

 

Hodnocení článku
  • 90%
    Aktuální hodnocení čtenárů - 90%
90%

Líbí se Vám tento článek?

Sdílejte ho nebo pošlete svým známým.

O autorovi

David Vajda

Jsem tvůrce a majitel sportovního magazínu zaměřující se na různé tréninkové a stravovací systémy pro všechny věkové kategorie.
Aktuálně s více než 15ti letou praxí v oblasti profesionálního hokeje, zvyšování výkonu a přeměny postavy.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.