O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Silové cvičení Tipy a návody

Výšlap na Lysou horu? Skvěle vyplněný den pro udržení kondice

Lysá hora - cestování
Napsal David Vajda

Lysá hora v Beskydech

Lysá hora je nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, která v mnoha případech může sloužit jako skvěle vyplněný den volna, když se zrovna nechystáš jít cvičit nebo absolvovat jinou sportovní aktivitu. Výšlap na Lysou horu praktikuje mnoho sportovců i nadšených aktivních jedinců. Pro mnohé lidi se jedná až o posvátnou a magickou horu, která se doslova stává u některých lidí součástí jejich životního stylu.

Lysá hora v Beskydech měří 1 323 m. n. m. a to není úplně málo. Nicméně i tak je prakticky dostupná pro různě zaměřené skupiny turistů. Když chci vyplnit svůj volný víkendový den, Lysá hora se tak pro mě stává díky skvělé dostupnosti jasnou volbou. Po cestě nahoru často narazím na sportovní nadšence typu:

Běžci

Cyklisti

Běžkaři

Skialpinisti

Lidé na rekreačním výšlapu

Lysá hora - Beskydy

Během celého roku je Lysá hora součástí velkého množství sportovních akcí. Téměř každý den můžeš být svědkem výběhů tréninkových nadšenců, každým rokem se konají významné akce jako LH24LH365 nebo štafetový závod Adrenalin cup (běh, kolo, paragliding, kajak). S Lysou horou je spjato plno dalších kulturních a sportovních akcí. Pro mě samotného Lysá hora především představuje možnost se nadýchat krásně čerstvého vzduchu a zpestřit svůj tréninkový týdenní program o něco netradičního.

TIP: Bohužel výšlapy po horách jsou spojené s únavou a úbytkem energie, z těchto důvodů je třeba ji pravidelně doplňovat. Proto vyzkoušej jedinečný přírodní produkt PRIMULUS!

Co nabízí Lysá hora na vrcholu?

Lysá Hora - panorama

Na samém vrcholu je kromě krásného výhledu i několik budov, které slouží k různým účelům. Samozřejmě celkový výšlap zabere nějakou tu hodinku svižnější chůze, ale na úplném vrcholu rozhodně nebudeš ochuzen o odměnu ve formě občerstvení. Proto si myslím, že právě z tohoto důvodu hodně lidí výšlap na Lysou horu v Moravskoslezském kraji hojně využívá.

Na samém vrcholu můžeš tedy očekávat:

Dominantní vysílač

Meteorologickou stanici

Obelisk

Stanici horské služby

Turistické chaty

Občerstvení v Bezručově chatě a chatě Maraton

V letních měsících je dokonce otevřená Tatranská vyhlídka, kdy je možné si užívat nádherného výhledu na okolní krajinu. Není nic lepšího než se během volného dne v tréninkovém týdnu sebrat a zavítat právě na Lysou horu, která v sobě skrývá mnohem více tréninkových benefitů, než si myslíš.

Kdy nejlépe zvolit výšlap

Turistika - drzsefit.cz

Pro většinu z nás není možné si kdykoliv sbalit věci a odcestovat na hory. Takový pořádný výšlap, který v sobě Lysá hora skrývá, může zabrat i více jak půl dne. Přes týden bývá času velmi málo. Jsou tady pracovní povinnosti nebo vlastní posilování a nejrůznější tréninkové procesy. Takže se nám jednoznačně nabízí zaměřit se na víkend, kdy bude nejvhodnější čas na pořádnou turistiku po horách.

Lysá hora pro sportovce představuje ideální vyplnění sportovního týdne, kdy výšlap pomůže jednak posílit tvé svalstvo nohou a zároveň děláš něco navíc oproti ostatním. Budeš se divit, jak pravidelné víkendové výšlapy ti mohou pomoci během tvých sportovních aktivit, ať už se bude jednat o profesionální nebo amatérskou úroveň. Postupně na sobě můžeš po pár měsících pravidelných výšlapů vypozorovat, zda se během svých tréninků třeba zlepšuješ při zvedání těžšího závaží.

Lysá hora v sobě skrývá výbornou tréninkovou jednotku, kdy během chůze nebo mírného běhu nahoru či dolu, posílíš skvěle všechny svoje svaly v nohou a navíc dokážeš zhubnout nějaké to kilo. Svižným krokem ti výstup nahoru zabere zhruba 40 – 90 minut, nazpátek ti to pravděpodobně půjde o něco rychleji. Výšlap je časově hodně individuální, jelikož každý máme jinou fyzickou kondici a každý se ke sportu stavíme trošku jinak. Pro někoho je turistika životní styl, pro někoho jen další forma zábavy nebo relaxace.

TIP: Výšlapy poskytují nejen radost, ale i možnou nepříjemnou bolest kolen, které musí odolávat velkému náporu. Otestovali jsme produkt KLOUBUS, po kterém bolest zmizí téměř okamžitě.

S turistikou k silnější postavě

Turistika - sportovní aktivity

Jak už dobře víš, v našich minulých článcích jsme se bavili o několika našich metodách, jak třeba rychle zhubnout nebo jak docílit silnější a svalnatější postavy. Taková klasická turistika a výšlapy na horách mohou být zároveň skvělým způsobem, jak se zbavit nadbytečných kilogramů.

Česká republika je poměrně bohatá země na hory, takže Lysá hora není jediným místem, kde můžeš vyrazit na výšlap. Pokud tě nebaví se pravidelně věnovat třeba CrossFitu, posilování nebo nějakému jinému sportu, turistika pro tebe bude ideální. Turistikou si tělo budeš udržovat v dobré kondici, zároveň uvidíš rozmanité krásy českých hor a nadýcháš se čerstvého vzduchu, na který v českých městech téměř nenarazíš.

Chtěl bych připomenout, jak je důležité se starat pomocí různých sportovních metod nebo doplňků stravy o tvoje vlastní tělo. Každá sportovní aktivita tělu prospívá, ale s přibývajícím věkem taky dochází k jeho postupnému opotřebování. Výšlap na Lysou horu ti bude zatěžovat tvůj kloubní aparát, o který je potřeba se rovněž dobře starat. Samozřejmě s nedostatkem energie a síly ti taky zrovna turistika nepůjde úplně snadno.

Jestli chceš být stále ve formě a bez zdravotních komplikací, je potřeba se okamžitě zaměřit s nejvyšší prioritou a maximální péčí na tvůj organismus.

Lysá hora pro všechny věkové skupiny

Lysá Hora - turistika

Lysá hora je téměř dostupná pro všechny. Je často přezdívaná jako královna Moravskoslezských Beskyd. Z Lysé hory se naskýtá neopakovatelný rozhled na hřebeny a údolí Beskyd, Jeseníků, Západních a Vysokých Tater. Díky tomuto zážitku se na samý vrchol Lysé hory chtějí podívat především tyto skupiny sportovců a aktivních nadšenců:

Běžní sportovci

Aktivní jedinci

Rodiče s dětmi

Senioři

Profesionální sportovci

Cizinci ze Slovenska a Polska

Běžkaři

Pro ty, kteří výšlap na Lysou horu nevidí jako svou součást tréninkového procesu, mohou se alespoň spokojit s občerstvením na samém vrcholu v podobě dobrého piva nebo jídla. Pro mnohé příležitostné sportovce, to pak je jediná motivace, proč se vůbec dostat nahoru.

DOPORUČENÍ: Pro všechny milovníky hor doporučujeme vyzkoušet kloubní výživu KLOUBUS. Garantujeme zdravé klouby bez bolesti už od prvního měsíce užívání!

Moje zkušenosti s turistikou

Jelikož už několik let uběhlo, co jsem ukončil svoji profesionální hokejovou kariéru, našel jsem si CrossFit, který mě dostatečně naplňuje. Tvým cílem by rovněž mělo být si najít aktivitu nebo jakoukoliv činnost, po které se budeš cítit šťastný. Pro mě se stala turistika pouze doplňkovou záležitostí, která mě baví s každým výšlapem stále více. Nicméně toto nemusí být stejné u každého, právě třeba ty můžeš být ta osoba, kdy se turistika může pro tebe stát doslova novým životním stylem.

Můžeš poznat hromadu nových lidí, zažít plno zajímavých zážitků nebo vidět nádherná místa a krajiny. Proto dělej to, co tě baví a při čem se cítíš být spokojený. Jen tak můžeš mít ze života opravdovou radost.


Hodnocení článku
  • 76%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 76%
76%

Líbí se Vám tento článek?

Sdílejte ho nebo pošlete svým známým.

O autorovi

David Vajda

Jsem tvůrce a majitel sportovního magazínu zaměřující se na různé tréninkové a stravovací systémy pro všechny věkové kategorie.
Aktuálně s více než 15ti letou praxí v oblasti profesionálního hokeje, zvyšování výkonu a přeměny postavy.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.