O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Silové cvičení Spánek

Jak ovlivňuje sportovní aktivita váš spánek?

Muž na kole
Sportovní aktivita a zdravý spánek.
Napsal Honza

Poruchy spánku

Myslíte si, že pohybové aktivity, sport a cvičení má nějaký vliv na váš spánek? Co si myslíte o tom, že čím více budete cvičit, tím méně se vás budou týkat poruchy spánku? Přemýšleli jste někdy nad tím, že fyzická aktivita může ovlivňovat kvalitu a délku vašeho spánku?

Pokud patříte do skupiny sportovně aktivních lidí, kteří mají to štěstí, mají vypracovanou postavu a neřeší problémy s kilogramy navíc, i přesto myslete na dostatek pohybu. Pohyb má totiž pozitivní vliv nejen na vaši postavu, poruchy spánku, náladu a zdraví, ale rovněž celkově na spánek.

Ověřené metody světových vědců opakovaně potvrdily, že lidé se sportovními aktivitami spí kvalitněji, k odpočinku potřebují kratší dobu, nemají poruchy spánku, než lidé, kteří pravidelně nesportují. Dopolední posilování přispívá hlavně k rychlejšímu usínání a hlubšímu spánku, pokud se ovšem během tréninku přetrénujete a půjdete si do hodiny lehnout do postele, může to mít právě opačný účinek.

Spánek a vypracovaná postava

Poruchy spánku při sportovní aktivitě
Dostatečně dlouhým spánkem budujete svalovou hmotu

Toužíte po svalnaté a vypracované postavě? Pokud chcete dosáhnout vašeho nastaveného cíle a to je zdravě zhubnout, bez kvalitního a dostatečně dlouhého spánku se neobejdete. Každé cvičení nebo posilování je spojené s regenerací. Je dáno, že pokud nebudete spát dostatečně dlouho, začnete ztrácet svalovou hmotu.

Víte přesně, kolik hodin byste měli každou noc spát? Jedná se o individuální záležitost, záleží na věku a zdravotním stavu každého jedince. Nicméně obecná rada říká, že v průměru dospělý člověk by měl spát okolo 7 – 9 hodin. Pro vaše tělo vždy bude nejlepší, když se probudíte na konci tohoto časového cyklu, právě tehdy je vaše tělo nejvíce uvolněné a nabité energií.

NEMŮŽETE PO VEČERECH USNOUT a hledáte způsoby, jak docílit lepšího usínání a kvalitnějšího spánku? Dreamly je ideální produkt pro lepší usínání složený z kombinace přírodních bylinek. Už od prvního dne se Vám bude lépe usínat.

Kdy začít cvičit

Poruchy spánku a box
Sportovní aktivita s pozitivními účinky na spánek

Stejně tak jako může cvičení během dne pomoci k lepšímu spánku, rovněž může i ublížit. Důležité je tedy zvolit správný druh aktivity, který bude pro vaše tělo vhodný, ale taky je důležité naplánovat čas, kdy ke cvičení dojde.

Jestliže toho moc nenaspíte a nevadí vám vstát o něco dříve, můžete cvičit hned po ránu. Dejte si pozor na kvalitní protažení před cvičením, po ránu je riziko zranění mnohem větší než třeba odpolední trénink. Cvičení po práci má takovou výhodu, že tělo je už o něco více pro trénink zahřáté. Po ranním cvičení se budete zase cítit skvěle, doslova vás nabije energií a vyplavené endorfiny vám dodají pozitivní náladu.

Při odpoledním cvičení byste měli skončit váš trénink alespoň 2 hodiny předem, než ulehnete ke spánku. Účinně se tak můžete vyhnout negativním vlivům, kdy se u vás mohou vyskytnout nejrůznější poruchy spánku. Myslete na to, že byste neměli ke spánku ulehat totálně vyčerpaní.

Každý by měl vědět, která pohybová aktivita je mu nejbližší. Někdo preferuje běh, posilování, kruhový trénink, TRX, CrossFit nebo box. Na škodu rozhodně není v podvečerních hodinách využít jen procházku po venku, ke spánku jedině pomůže a navíc si vyčistíte hlavu.

GOOD NIGHT DRINK ÚSPĚŠNĚ OTESTOVÁN! Naše redaktorka Eva testovala doma GOOD NIGHT DRINK, přečtěte si naši novou recenzi zároveň s úspěšnými ohlasy dalších testerů na tento drink pro klidnější spánek.

Poruchy spánku v pozdějším věku

Muž při běhu
Sportujte v jakémkoli věku

S přibývajícím věkem se postupně každému jedinci zhoršuje zdravotní stav a kondice. Pokud je vám 20 let nebo 50 let, před každou pohybovou aktivitou je důležitou součástí se pořádně zahřát a protáhnout. Tím velmi účinně snižujete riziko možného nepříjemného zranění. Jakmile tělo stárne a opotřebovává se, mohou stále častěji přicházet i poruchy spánku.

Jakou aktivitu vykonávat ve 30 letech?

Jízda na kole v lese
Jízda na kole po horách

Lidé kolem 30 let chtějí vypadat dobře a vyžadují mít vypracované a vysportované tělo. Nejčastěji preferují takové aktivity, které sebou přináší větší výdej energie. Nejčastěji to mohou být tyto aktivity:

Crossfit

Běh

Bojové sporty

Kardio cvičení

Kruhové tréninky

TRX cviky

Jízda na kole

Pokud máte během dne dostatek pohybu, můžete zvolit méně náročnou sportovní aktivitu ve formě lekce jógy nebo pilates, které odbourávají poruchy spánku, zklidní tělo, zbaví stresu a připraví na klidný spánek.

TIP: Po jakémkoli pohybu vyžaduje tělo kvalitní regeneraci. Pro lepší spánek a usínání funguje Dreamly.

Jakou aktivitu vykonávat po 30 letech?

Poruchy spánku nevyskytující se u golfistů
Golf – relaxační sportovní aktivita

V tomto období přicházejí odlišné životní etapy, než v období do 30 let života. Toto období sebou přináší větší pracovní nasazení, větší porci stresových situací, starost o děti, vaření jídla nebo nakupování potravin pro rodinu. I přesto všechno nezapomínejte dodržovat správný pohyb, který je pozitivním pohonem pro vaši psychickou a fyzickou stránku. Kromě toho navíc napomáhá mírnit poruchy spánku, eliminuje stres a obecně přispívá ke klidnějšímu spánku.

Pokud vás opravdu tlačí čas a nemáte možnost navštívit nějakou lekci v posilovně, zvolte alespoň výběh do parku nebo rychlou chůzi po lese. Sami uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe a navíc to poznáte na lepší kvalitě vašeho spánku.

VE 40 LETECH JE PROSPĚŠNÉ posilovat stejným způsobem jako ve 30 letech. Pomůžete tím odbourání podkožního tuku, preventivně se budete bránit proti bolestem páteře, které často brání ve spaní v poloze prospěšné pro lepší spánek.

Poruchy spánku i v 50 letech

Přerušované spaní, problémy s erekcí, úbytek svalové hmoty a zpomalení metabolismu – nejčastější okolnosti, se kterými muži bojují v pokročilejším věku. A právě díky těmto skutečnostem je důležité zařadit pravidelný pohyb do svých každodenních aktivit.

Nebojte se tedy zařadit do svých činností rychlou chůzi, výšlapy na hory s hůlkami nebo třeba běh. Pokud vás bolí klouby, zvolte plavání nebo vodní aerobic.

Především zvolte aktivity, na které se budete cítit, že je zvládnete a budou vás bavit. Pokud trpíte na poruchy spánku a dlouze každý večer usínáte, vyzkoušejte přírodní bylinky ve formě kapslí, které pro vás možná budou příjemným překvapením.

Nealkoholický nápoj Good Night Drink

Zdroje:

healthline.com

medicalnewstoday.com

Hodnocení článku
  • 68%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 68%
68%

Líbí se Vám tento článek?

Sdílejte tento článek se svými známými

O autorovi

Honza

Jmenuji se Jan Domes, jsem redaktorem tohoto sportovního magazínu. Kromě tvorby článků se starám o grafiku našeho webu. Pravidelně sleduji nové trendy v doplňcích stravy na českém, ale i zahraničních trzích. Nedílnou součástí mé práce je aktivní testování našich produktů.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.