O čem je magazín DRZSEFIT.cz?

Na DRZSEFIT.cz najdete vše potřebné o zdravém životním stylu. Najdete u nás řešení svých problémů s nadbytečnými kilogramy, tipy na zdravý jídelníček a hlavně novou motivaci a poučení pro vaše tělo i duši.  
Diety na hubnutí DETOX doplňky stravy Články o spánku
Ukázat TOP dietu Ukázat TOP produkt Ukázat TOP články

Pomůžeme Vám ve vašem snažení

 
Nabrat svalovou hmotu Zhubnout Zvýšit fyzickou kondici
Silové cvičení

Jaké benefity přináší kondiční cvičení? Produktivnější den, více energie, lepší sex.

Kondiční cvičení v posilovně
Kondiční cvičení jako příjemný benefit pro kvalitnější život.
Napsal Honza

Kondiční cvičení

Pro mnoho z nás se v dnešní uspěchané době může zdát nemožné najít si volnou chvilku na sportovní aktivity. Neustále pracovní povinnosti, zařizování všelijakých osobních záležitostí nebo starost o děti, je nedílnou součástí našich životů. Najít si chvilku volného času a zajít si zasportovat, se tím pádem stává obtížnější. Ať už preferujete zvedání činek v posilovně, kondiční cvičení, jízdu na rotopedu nebo kole, běh na páse, plavání v bazénu, rozhodně si na oblíbenou sportovní aktivitu čas najděte.

Proč cvičit?

Představíme vám podle nás ty nejzásadnější výhody, pokud zařadíte do svého každodenního režimu například kondiční cvičení. Možná vás tyto pozitivní benefity přesvědčí, že to má rovněž cenu alespoň vyzkoušet.

Sexy tělo? Pomocí kardia to nebude.

Kondiční cvičení - běh venku
Běh v parku jako výborné kardio pro úbytek kilogramů.

Pokud děláte pravidelně nějakou fyzickou aktivitu a děláte ji kvalitně, dříve nebo později se dostaví zpevněné tělo a sexy křivky. Mladí lidé, především ženy, dneska sní mít pevný zadek, vypracované břicho a vypadat vůči svému okolí dobře. Dobře zvolený silový trénink je hlavním důvodem při podpoře růstu svalů a tvarování postavy.

Silový trénink nám dá mnohem více než 2 hodiny strávené na běžícím páse. Obecně kondiční cvičení prospívá našemu organismu po fyzické stránce, ale také po stránce mentální. Není nic lepšího, než si vyčistit hlavu sportem od starostí a veškerých povinností běžného života.

Jak nejlépe podpořit svalový růst, se dozvíte v článku: Chcete mít velké svaly? Tyto cviky zvýší váš naturální objem svalů.

Kondiční cvičení přinese lepší zdraví.

Buňky v těle.
Benefity získané kondičním cvičením.

Benefity, které sebou přináší kondiční cvičení je velké množství, proto přinášíme jen některé z nich:

Zvýšení citlivosti tkání k inzulinu

Snížení hodnot krevního tlaku

Snížení rizika vzniku kardiovaskulárních onemocnění

Prevence nádorových onemocnění

Snížení rizika osteoporózy

TIP: Pravidelné kondiční cvičení a pohyb po celou dobu jeho provozování, časem může přinést opotřebení kolen, ramen, šlach a dalších kloubů v našem těle. Zkuste nejlepší prevenci ve formě Kloubusu, který váš aparát účinně ochrání.

Snadněji a efektivněji zhubnete.

Jak kondiční cvičení redukuje váhu.
Pro efektivní zhubnutí byste měli docílit kalorického deficitu.

Kondiční cvičení je pro hubnutí to nejlepší. Namísto nesmyslného hladovění, při kterém se naopak stáváme slabší, menší a hubenější, je cvičení ideální. Pokud dokážete docílit kalorického deficitu, má to nesmírnou výhodu v tom, že se prakticky nemusíte omezovat v jídle.

Na jaký trénink pro redukci kilogramů vsadit? Kardiem spálíme více kilogramů a budete rychleji hubenější, silovým tréninkem zase docílíte pevných stehen, zadku nebo bicepsů. Po silovém cvičení můžeme navíc těžit z „after burn“ efektu, který zrychlí lidský metabolismus a spalování energie po dobu dalších 24 – 48 hodin.

Zkrotíte chutě na sladké.

Chutě na sladké - čokoláda.
Cvičení účinně pomáhá překonat chuť na sladké.

Nejen kondiční cvičení, ale jakýkoli pravidelný pohyb dokáže pomoci ovládnout chuť na sladké. Pokud zařadíte fyzickou aktivitu mezi své koníčky, která bude mít hlavně silový charakter, buďte si jistí, že snáze dokáže překonat nekontrolovatelné pojídání a ochutnávání sladkostí.

NAPSALI jsme článek o čokoládě, kde popisujeme její využití při sportovním výkonu. Přečtěte si ho zde: Můžeš čokoládu zařadit mezi dietní jídla tvého jídelníčku?

Budete klidněji a kvalitněji spát.

Kvalitní spánek je pro kondiční cvičení důležitý.
Zdravý a kvalitní spánek je v dnešní době vzácnost. Přečtěte si, jak toho nejlépe dosáhnout.

Dle studie pana Yanga s jeho kolegy bylo potvrzeno, že během testování menší skupinky lidí má pravidelný pohyb pozitivní vliv na jejich spánkovou aktivitu (Yang et al., 2012; Uchida et al., 2012). Nicméně spánek není poslední věc, kterou si díky fyzické aktivitě v posteli vylepšíme.

NÁŠ TIP: Proč je pro nás spánek tak důležitý po sportovní stránce? Více se můžete dočíst ve článku: Bojujete s nekvalitním spánkem? Bez spánku svaly nerostou ani nehubnete.

Získáte lepší sexuální život.

Kondiční cvičení pomáhá vylepšit sexuální výkonnost.
Cvičení zvyšuje hladinu testosteronu v krvi, stejně tak buduje svalovou hmotu.

Jelikož má kondiční cvičení nebo prakticky veškerá sportovní aktivita velmi pozitivní vliv pro naše zdraví a duševní pohodu, samozřejmě také zlepšujeme kvalitu našeho sexuálního života. V kombinaci nižšího tělesného tuku a posílením kardiovaskulárního systému u nás stoupá hladina testosteronu v krvi.

To se především projevuje ve správné funkci všeho potřebného během pohlavního styku a také 100% úspěšnosti, řekneme-li to jinak šťastných konců.

CHCETE BÝT v posteli vitální a plní sil? Chcete, aby vás vaše partnerka při postelových hrátkách naprosto milovala? Doplňujte hladinu testosteronu pravidelně s doplňkem stravy Primulus.

Co z toho všeho vyplývá?

Když si shrneme veškeré benefity, které sebou kondiční cvičení přináší, je zřejmé, že nás neodměňuje pouze pevným bicepsem nebo pevným zadkem. Jako hlavním přínos pravidelného pohybu vidíme možnost vylepšit a upravit funkčnost našeho těla, a tím dostat šanci na delší a spokojenější život dle našich představ.

Co z toho vyplývá? Zjistěte si první, co vás opravdu baví, a dejte pohybu možnost, ať vám postupně ukáže, co vlastně v sobě skrývá.

Zdroje:

2019. Muscle and strength, Conditioning Workouts: More Fat Burning, Same Gym Time

2018. Ace Fitness, Complex Training: Strength and Conditioning Workout for Athletes

2015. Adam Česlík – Performance training


Hodnocení článku
  • 91%
    Aktuální hodnocení čtenářů - 91%
91%

Líbí se Vám tento článek?

Sdílejte tento článek se svými známými.

O autorovi

Honza

Jmenuji se Jan Domes, jsem redaktorem tohoto sportovního magazínu. Kromě tvorby článků se starám o grafiku našeho webu. Pravidelně sleduji nové trendy v doplňcích stravy na českém, ale i zahraničních trzích. Nedílnou součástí mé práce je aktivní testování našich produktů.

Přidat komentář


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.